اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003285184414327

مقررات خرید و فروش شرکت

برای خرید و فروش شرکت چه چیزهایی را باید بدانیم؟

کد: 140003285184414327

https://bit.ly/3xgKd4f

، (اخبار رسمی): خرید ،فروش،انتقال سهام شاید کار آسان و غیر تخصصی و غیر پیچیده ای باشد اما بایستی بدانیم برعکس ظاهر ساده کاری کاملا تخصصی است.چرا که کاری قانونی و ضمانت اجرای حقوقی،کیفری در پی دارد.برای هرگونه نقل و انتقال سهام با مشاورین ثبت رامند تماس بگیرید تا از مشاوره و تجربه حرفه ای ما بهره مند شوید.

مقررات خرید و فروش شرکت 
خرید و فروش و انتقال سهام یا سهم الشرکه شاید کار آسان و غیر تخصصی و غیر پیچیده ای باشد اما بایستی بدانیم برعکس ظاهر ساده کاری کاملا تخصصی محور است.چرا که کاری قانونی و مراحل حقوقی و ضمانت اجرای حقوقی و کیفری در پی دارد.پس به شما توصیه می کنیم برای هرگونه نقل و انتقال سهام با مشا.رین ثبت رامند تماس بگیرید تا از مشاوره و حمایت حرفه ای ما بهره مند شوید.
شاید برای شما هم پیش بیاید که برای حرفه ای از سر نیاز یا ضرورت و کسری زمان بخواهید شرکت آماده خریداری کنید و اگر شرایط و احراز صلاحیت های آن آشنا نباشید و یا اگر قرار باشد به نام شرکت فعلی در فراخوانی مانند یک مناقصه شرکت کنید حتی اگر علی الرغم اینکه از دانش و تجربه بالایی برخوردار باشید بازهم به دلیل اینکه شرکت نوپایی هستید اعتماد طرف یا طرفین قرارارداد را جلب نخواهید کرد و متقابلا دچار زیان و خسران خواهند شد.پس برای شما مشتری گرامی که قصد شرکت در مناقصه ای را دارید یا قرارداد پیمانکاری در پیش دارید و به دنبال کسب اعتبار برای خود هستید تا ریسک قابل توجهی را که خود را لایق آن می دانید یک پیشنهاد حرفه ای داریم، با خرید یک شرکت باسابقه و عملکرد دار می توانید با تعامل استفاده از هوش و تجربه به سود قابل توجهی دست یابید.


برای خرید و فروش شرکت با موضوعی که مناسب برای هدف شما باشد بهتر است ابتدا عوامل و مقررات خرید و فروش شرکت آماده را بررسی کنیم 
1-خرید شرکت که محیا شود برای حضور در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی  و پیمان های قراردادی می تواند با رتبه بندی یا بدون رتبه بندی باشد و کمک میکند بدون از دست دادن زمان به سود و منافع بیشتر دست پیدا کنید (در صورتی که شرکت دارای رتبه بندی باشد)
2-یکی دیگر از مزایای خرید شرکت آماده کوتاه شدن زمان بکارگیری ملزمات یک شرکت قانونی که بهتر است داشته باشد، از قبیل ثبت شرکت، گواهی مالیات بر ارزش افزوده، دریافت کد اقتصادی و بسیاری دیگر از مراحل ثبت شرکت ها به دلیل زمان صرف شده از قبل حذف شده،یا در واقع از قبل تهیه و تدارک دیده شده،  خرید و فروش شرکت بااهمیت می باشد.
3-متعاقب با دانستن مقررات خرید و فروش شرکت ، امتیازات شرکت به طور کامل به خریدار تعلق می گیرد. این امتیازات شامل سهام، دارایی ها و ... می باشد و با انجام مراحل نقل و انتقال و حضور در محضر انجام می پذیرد.
4-یکی از اهداف خرید یک شرکت باسابقه،استفاده از سوابق همان شرکت می باشد. با خرید شرکت آماده می توان از سابقه، اعتبار و شهرت شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمود.

برای آشنایی بیشتر و مطابقت نوع حرفه و نیاز به انواع شرکت ها با مشاورین ثبت رامند تماس بگیرید


منظور از مقررات خرید و فروش شرکت آماده چیست و به چه مواردی لازم است توجه کنیم که در زیر به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد:


•    سال ثبت شرکت:
در برخی از تقاضا برای خرید یک شرکت متقاضی برای سال افتتاح شرکت بسیار اهمیت قائل است، شاید هم برای دیگری این آیتم مهم نباشد امت اگر برای هدف خاصی که از قبل زمان شروع رسمی شرکت  در آن حائز توجه است در حال خریداری یک شرکت هستید به سال تشکیل یابی این نوع شخصیت حقوقی هم توجه کنید، یعنی در نظر گرفتن مدت زمانی که شرکت تاسیس شده است و با خرید شرکت آماده می توان از سابقه و شهرت و روزمه شرکتی که ثبت شده است، استفاده نمود(در صورتی که شرکت قبلا کارکرد داشته باشد)


•    نشانی و یا همان مکان ثبت شرکت:
برای تسریع در عملیات حقوقی و انتقال قانونی، محل ثبت شرکت هم از جمله مواردی است که در تعیین شرکت مناسب برای خریداری شما اهمیت دارد.این نکته همان آدرس یا نشانی است که در آخرین تغییرات صورت گرفته در مدارک شرکت به ثبت رسیده و پس از آن در روزنامه رسمی منتشر شده است، هر شرکت با توجه به اینکه در کدام شهر یا استان ثبت شده پرونده فیزیکی اش در اداره ثبت شرکت همان منظقه موجود می باشد البته این خواسته شما با تنظیم یک مورد صورتجلسه تغییر آدرس قابل انجام است.
•    سوابق مالی شرکت:
سوابق مالی یا کارکرد یا همان گردش حساب که از  نامش پیداست به تراکنش های مالی یک شرکت مرتبط می شود. بسیاری از شرکت ها از بدو تاسیس فقط کاغذ و مدارک هستند که نمایه قانونی دارند ولی در چرخه کار قرار نمی گیرند. اما برخی از خریداران سهام یک شرکت قدیمی، تمایل دارند که برای اعتبار شرکت جدید خود سوابق و دادو ستدهای فراوانی داشته باشد و هرچه در این موضوع شرکت فعالیت بیشتری داشته باشد قیمت انتقالی آن بیشتر است،این مورد برای اعتباریست که شرکت های کارکرد دار به خریداران خود می دهند و سابقه فعالیت و موجودیت یک شرکت را می رساند.


•    کد اقتصادی شرکت:
اگر اطلاعات مالیاتی ندارید بهتر است از این شروع کنیم که اصلا کد اقتصادی چیست ؟یه شماره سریال یا کدی است که دلیل مشخص نمودن اداره صلاحیت دار مالیاتی است که با ممیزهای مالیاتی یا همان کارمندان متخصص امور مالیاتی که مشخص شده اند پرونده مالیاتی شرکت را بررسی می کند.دریافت این کد و یافتن اداره مالیات مربوطه به تناسب تراکم نشانی در سطح شهر است یعنی متناسب با آدرس شرکت شما حوزه ادراه مالیات هم می شخص می شد.البته داشتن کد اقتصادی برای خرید شرکت آماده الزامی نیست و این مورد بستگی به فعالیت و خواسته شما دارد.ولی داشتن آن  یک امتیاز است. 


•    استعلام گردش مالی گذشته شرکت: 
در استعلام مالی سوابق شرکت یا استعلام بدهی مالیاتی به این مورد توجه کنید که شرکت مالیات کارکرد و یا ارزش افزوده  و یا حتی بدهی بیمه پرداخت نشده نداشته باشد.چرا که بعد از انتقال ممکن است با مشکلات عدیده برای تسویه مالیاتی مواجه شوید.


•    نوع و پایه رتبه یا گرید شرکت:
اگر بر حسب نیاز به دنبال خرید شرکت آماده رتبه دار هستید توجه داشته باشید استفاده از رتبه بندی شرکت و اجرا و اعمال پیمان های قراردادی و حضور در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی بدون از دست دادن زمان برای شما بسیار با اهمیت است.
با دانستن این موارد حالا با توجه به نیاز و حرفه خود نوع شرکت را مشخص کنید که به کدام یک از 8 نوع شرکت مندرج در قانون تجارت نیاز دارید.از قبیل سهامی خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، تعاونی، ....مثلا اگر برای شرکت در مزایده یا مناقصه یا اخذ و مشارکت پروژه ها با توجه به نوع حرفه بهتر است شرکت سهامی خاص خریداری کنید زیرا به دلیل وجود بازرسین و حمایت قانونگذار کارفرما ها بیشتر تمایل دارند با کارگذاران سهامی خاص قرارداد ببندند


آیا کد اقتصادی در مقررات خرید و فروش شرکت محسوب می شود؟
با دانستن اصل اطلاعاتی درباره کد اقتصادی، فهمیدیم که معرف حوزه مالیاتی شماست و تعیین کننده مکان و مرجع برای اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی، اظهارنامه می تواند بسته به فعالیت شرکتی با کارکرد باشد و یا بدون کارکرد که نام دیگر آن عدم فعالیت است.در شرکت های سهامی خاص برای انتقال سهام طبق قانون تجارت باید از طریق نقل و انتقال قانونی و پرداخت مالیات به تناسب سهم هر فرد باشد به این خاطر در نقل و انتقال سهامی خاص باید شرکت کد اقتصادی داشته باشد تا بتوان انتقال را بصورت قانونی تسلیم اداره شرکت ها و درج روزنامه رسمی نمود. اما در شرکت های مسئولیت محدود برای خرید و فروش شرکت نیازی به داشتن کد اقتصادی نیست اگرچه بهای شرکت کد دار بیشتر است.


خدمات موسسه رامند  و مرتبط با مقررات خرید وفروش شرکت برای مناقصه چه رتبه دار وچه بدون داشتن گرید تخصصی به شرح زیر می باشد:
•    خرید و فروش شرکت راه و باند، ابنیه، نیرو، کشاورزی، تاسیسات
•    اخذ رتبه ساجات
•    واگذاری انواع گرید های پیمانکاری
•    واگذاری رتبه های آماده پیمانکاری
•    فروش شرکت های رتبه ۱،۲،۳،۴،۵
•    شرکت های آماده واگذاری تک رشته و دو رشته
•    خرید و فروش شرکت های پیمانکاری رتبه دار و بی رتبه
•    شرکت های آماده واگذاری گرید دار برق
•    رتبه آماده نفت و گاز، راه و ساختمان
•    خرید رتبه صنعت و معدن
•    فروش رتبه راه و تاسیسات، تاسیسات آب و راه
•    خرید شرکت‌های پیمانکاری رتبه ۱،۲،۳،۴،۵
•    شرکت های گرید دار پایه ساجات جهت شرکت در مناقصات دولتی و خصوصی

امتیازات و مزیت های خرید و فروش شرکت رتبه دار(گرید):
خرید و فروش شرکت مخصوصا خرید شرکتی که قبلا رتبه لازم را دریافت کرده ، دارای مزایای متعددی است که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم:
•    صرفه‌جویی در زمان به علت حذف مراحل ثبت شرکت ، دریافت کد اقتصادی ، گواهی مالیات بر ارزش افزوده و سایر مراحل ثبت شرکت ها
•    استفاده از سابقه، کارکرد پروژه و رزومه‌ی شرکت ثبت شده 
•    استفاده از رتبه بندی شرکت و حضور در مزایده‌ها و مناقصه‌های دولتی بدون از دست دادن زمان
•    تعلق تمام امتیاز شرکت به خریدار (شامل تمام دارایی‌ها، سهام و یا سهم‌الشرکه و…) هنگام حضور در دفترخانه و انجام مراحل نقل و انتقال
•    نیاز به اخذ کد اقتصادی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش شرکت:
1-کپی شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا و سهامداران فعلی و جدید شرکت
2-کپی روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت

سوالات مرتبط:
1-واگذاری سهام چگونه انجام میشود
2-واگذاری شرکت مهندسی چگونه است
3-ثبت شرکت مسئولیت محدود چه میزان زمان نیاز دارد
4- مزایای خرید و فروش شرکت گرید ابنیه چیست 
5-واگذاری شرکت رتبه مشاوره و گرید راه چه تفاوتی با شرکت های مهندسی دارد

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون