اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140005025341714610

استرالیا؛ قاره پنجم

سیر تکامل پرچم استرالیا

کد: 140005025341714610

https://bit.ly/36VPHpJ

، تهران , (اخبار رسمی): استرالیا که زمانی خود به دست بریتانیا ها کشف شده بعد از مدتی این سرزمین اعلام استقلال کرد اما در حال حاضر عضو کشورهای مشترک المنافع با بریتانیا می باشد.

سیر تکامل پرچم استرالیا
پرچم استرالیا

استرالیا بعد از استقلال از بریتانیا عضویی از کشورهای مشترک المنافع شد به همین دلیل پرچم استرالیا نمادی از بریتانیا را در خود دارد.

کشور استرالیا؛ قاره پنجم

استرالیا قاره پنجم کره زمین و آخرین قاره ای بوده که کشف شده است.زبان در کشور استرالیا انگلیسی بوده ولی در قانون رسمیتی برای آن وجود ندارد. همچنین کشور استرالیا دارای مذهب رسمی نبوده و دولت طبق قانون اساسی اجازه تصویب قانون بر اساس دین را ندارد. اقتصاد این کشور بر اساس بازرگانی و کشاورزی بنا شده است.پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و محل استقرار مجلس و فرماندار کل استرالیا می باشد. فرماندار کل استرالیا به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم به صورت تشریفاتی ریاست دولت را بر عهده دارد. ولی در عمل نخست وزیر تصمیم گیرنده اصلی می باشد که با رای مردم انتخاب می شود.این کشور هیچ گونه مرز خاکی با سایر کشورها نداشته و فقط دارای مرز آبی با سایر نقاط جهان می باشد.

تاریخچه پرچم استرالیا

پرچم استرالیا در سال 1901 و همزمان با استقلال این کشور از برتیانیا تصویب شد. استرالیا بعد از استقلال از بریتانیا عضویی از کشور های مشترک المنافع شد به همین دلیل پرچم استرالیا نمادی از بریتانیا را در خود دارد.ظاهر و نماد های کلی پرچم استرالیا در سال 1954 به تصویب مقام های استرالیا و ملکه الیزابت رسید. استرالیا بعد از استقلال در برخی از بخش ها حضور تشریفاتی ملکه الیزابت لازم اجرا شد.البته این حضور ملکه الیزابت با رای و انتخاب مردم صورت گرفته است. ملکه الیزابت فرماندار کل استرالیا را انتخاب می کند. فرماندار استرالیا یکی از ارکان اداره امور در این کشور می باشد.رنگ زمینه پرچم آبی انتخاب شد و در پرچم استرالیا از سه نماد اصلی استفاده شده است.

نمادهای پرچم استرالیا

نماد اصلی پرچم استرالیا پرچم بریتانیا می باشد که به معنی وابستگی به ساختار پادشاهی بریتانیا می باشد.ستاره بزرگ در زیر پرچم بریتانیا نشانه ای از عضویت در کشورهای مشترک المنافع می باشد.در سمت راست پرچم پنج عدد ستاره به صورت فلکی وجود دارد. این پنج ستاره نمادی از ایالت های این کشور و قلمرو های آن می باشد.استرالیا دارای چند پرچم غیر رسمی می باشد که هرکدام استفاده ای متفاوت دارند. مردمان این کشور دارای پرچم با همین نماد ها ولی با زمینه قرمز می باشند. نیروی های نظامی نیز در استرالیا دارای پرچم های مختص به خود می باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ایران پرچم

شرکت ایران پرچم با داشتن سابقه ای بیش از یک دهه در زمینه تولید و فروش پرچم توانسته یکی از بزرگترین مرجع های فروش پرچم در کشور باشد.شرکت ایران پرچم تمامی محصولات خود را با قیمتی مناسب و بدون واسطه به مشتریان گرامی برای خرید پرچم ارائه می کند.این شرکت توانسته جهت ارتقای سطح کیفی و کمی در صنعت چاپ پرچم با استفاده از جدید ترین دستگاه های چاپ پرچم در مجموعه گامی بلند در به روز آوری این صنعت در کشور انجام دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | علم و آموزش