اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140005285385316587

رنگ صنعتی خواص و روش های اجرای آن

کد: 140005285385316587

https://bit.ly/3j08kQf

، تهران , (اخبار رسمی): سازه ها نیاز به حفاظت در برابر خوردگی و یا مقاومت در برابر سایش و پاره شدن دارند. سازه هایی که فولادی، پل های فولادی، سکوهای نفتی ساحلی و تجهیزات مربوط به آنها، صنایع شیمیایی و نفتی، لوله و سایر .

رنگ صنعتی خواص و روش های اجرای آن
رنگ صنعتی خواص و روش های اجرای آن

رنگ صنعتی عمدتا پوششی است که بر سطوح مختلفی مانند بتن یا فولاد و حتی در بسترهای پلاستیکی و چوبی اجرا می شود. این پوشش ها به گونه ای طراحی شده اند که در راستای زیبا سازی و محافظتی گزینه ی مناسبی جهت انتخاب هستند.

انواع مختلفی از پوشش های صنعتی وجود دارد. بعضی از نمونه ها شامل رزین ها، روان کننده های فیلم Xylan Dry  و زایلن است.

در ادامه بهتر است بیشتر با رنگ های صنعتی و موارد استفاده از این پوشش ها آشنا شویم. دلیل اصلی استفاده از این پوشش خاصیت حفاظت کنندگی آن است که در برابر انواع مختلف خوردگی ها و مخصوصا، جلوگیری از خوردگی سطوح بتن یا فولاد است. همچنین به عنوان پوشش هایی با کارایی بالا در سطوح با ترافیک سنگین است.

رنگ صنعتی و حفاظت سازه ها

سازه ها نیاز به حفاظت در برابر خوردگی و یا مقاومت در برابر سایش و پاره شدن دارند. سازه هایی که فولادی، پل های فولادی، سکوهای نفتی ساحلی و تجهیزات مربوط به آنها، صنایع شیمیایی و نفتی، لوله و سایر .

خواص مقاومتی رنگ های صنعتی

از دیگر خواص مقاومتی این پوشش ها می توان به مقاوت در برابر حرارت نیز اشاره کرد و همچنین مقاومت در برابر سایش و مواد شیمیایی، که این ویژگی ها را با استفاده از مواد پلیمری به دست می آورد.

پلیمرهایی که اغلب به عنوان پوشش صنعتی استفاده می شوند عبارتند از: یورتان، اپوکسی، فلوروپلیمر و پلی یورتان.

این پلیمرها دارای مقاومت بالا دربرابر اسیدها و حلالهای شیمیایی‌ای است که منجربه تخریب فلزات می‌شود.
البته قابل ذکر است که ترکیبات فسفات و کرومات نیز در رنگ های صنعتی وجود دارد. بنابراین، پوشش صنعتی به طور کلی، یک پوشش سفارشی و با کیفیت بالا است.

دوام رنگ صنعتی

رنگ صنعتی برای پاسخگویی به نیاز مشتری از نظر ظاهر، منحصر به فرد است. رنگ صنعتی بسیار با دوام و منطبق با استانداردهای محیط زیست طراحی شده است.

رنگ صنعتی طول‌ عمر سطوح را افزایش می‌دهد که به نوبه ی خود بسیاری از هزینه‌های احتمالی را کاهش می‌دهد.

روش های اجرای رنگ های صنعتی

این پوشش ها، معمولا با استفاده از قلم مو، اسپری بدون هوا و یا غلطک های رنگ اجرا می شوند و به طور کلی نیاز به فیلم ضخیم‌تر، یعنی ۳-۴ میلیمتر، نسبت به پوششهای معماری و تزئینی دارند.
فن آوری رزین BASF شامل پلی یورتان، پلی استر و اپوکسی است. پروسه ی اجرای این پوشش ها به سه بخش پرایمر، پوشش کامل و درزگیر تقسیم می شود.

در اینجا به یک تعریف کوتاه از انواع دیگر روشهای کاربردی که درحال حاضر درحال انجام است می‌پردازیم:

پوشش غوطه وری رنگ های صنعتی

این فرآیند شامل غوطه ور کردن بخش مورد نظرجهت پوشش دهی، در یک حمام یا وان پر شده از مواد پوشش دهی است. این تکنیک به طور موثر تمام سطوح را پوشش می دهد.

رسوب الکتروفورز

این روش شامل طیف گسترده ای از فرایندهای پوشش است و از میدان الکتریکی برای قرار دادن ذرات کلوئیدی در یک سوبستر جهت پوشش دهی، استفاده می کند.

اسپری الکترواستاتیک

این روش به عنوان بخشی از خانواده رسوب الکتروفورتیک در نظر گرفته شده است و روشی کاربردی شامل استفاده از قطرات رنگ اتمیزه شده و یک تفنگ اسپری است.

علاوه بر اینکه، این روش برای رسیدن به سطوح غیر قابل دسترسی و ارائه یک فیلم با ضخامت یکنواخت در سراسر قطعه کاربرد دارد.

هنگامیکه تصمیم به استفاده از رنگ صنعتی در سطوح مورد نظر خود دارید، امری ضروری است که جهت انتخاب پوشش مناسب، با یک متخصص در زمینه ی پوشش و رنگ، مشورت کنید.

البته هنگامی که با متخصص حرفه ای مشورت می کنید، باید تمام اطلاعات در مورد نوع سطح و هدفتان از پوشش را در اختیار او قرار دهید تا بهترین نوع پوشش را برای شما انتخاب کند.

رسپاد سالهاست که پیشروی ایجاد راهکارهای پوششی مناسب و خلاقانه است. با رسپاد تمام نیازهای رنگ های صنعتی خود را برطرف کنید.

برای مطالعه در باره تفاوت اپوکسی با پلی یورتان کلیک کنید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت رنگ های صنعتی ایران

شرکت رنگ های صنعتی ایران ، در شهریور سال ۱۳۶۱ به همت جمعی از متخصصین و صنعتگران زبده ایرانی و در زمینی به مساحت بیش از ۱۰،۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی رازی اصفهان، به عنوان یکی از قطب های صنعت رنگ کشور، آغاز به فعالیت نمود. این شرکت از بدو تاسیس، به عنوان یکی از پیشگامان تولید رنگ های صنعتی کشور، همواره حفظ بالاترین کیفیت و بهبود مستمر فنی را در دستور کار خود قرار داده است. به گونه ای که هم اکنون افتخار همکاری با بیش از ۱۵ فارغ التحصیل رشته مهندسی پلیمر – رنگ از دانشگاه صنعتی امیر کبیر را در واحد‌های مختلف تولید، فروش، R&D و کنترل کیفیت، دارد. تجربه حاصل از نزدیک به ۴۰ سال همکاری مستمر با صاحبان صنایع بالادستی کشور، نظیر صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها، صنایع فلزی و آلیاژی و… اندوخته گران بهایی را برای شرکت رنگ های صنعتی ایران به همراه داشته است و با این پشتوانه فنی و تجربه ارزشمند، ورود به بازارهای منطقه ای و بین المللی در راستای اعتلای نام ایران عزیزمان، در دستور کار و اولویت جدی برنامه های بازرگانی این شرکت، قرار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]