اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140006155417217012

برگزاری اولین سرآمدشو با موضوع تحلیل چندرسانه‌ای‌های آموزشی داخلی

کد: 140006155417217012

https://bit.ly/3tlya4q

، تهران , (اخبار رسمی): به گزارش روابط عمومی بنیاد سرمد اولین وبینار آموزشی سرآمدشو روز سه‌شنبه 9 شهریور 1400 با موضوع تحلیل چندرسانه‌ای‌های آموزشی داخلی توسط بنیاد سرمد برگزار شد.

برگزاری اولین سرآمدشو با موضوع تحلیل چندرسانه‌ای‌های آموزشی داخلی
برگزاری اولین سرآمدشو با موضوع تحلیل چندرسانه‌ای‌های آموزشی داخلی

به شرح گزارش روابط عمومی بنیاد سرمد، در ابتدای وبینار بعد از خوش‌آمدگویی و معرفی مجری بستر آنلاین توسط جناب آقای شجاعی، خانم رزبان ارائه‌کننده این وبینار و دانشجوی دکتری تکنولوژی آموزشی، چند رسانه‌ای آموزشی را اینگونه تفسیر کرد: هر‌گونه تلفیق متن، گرافیک، صدا، انیمیشن و ویدیوها که از طریق دستگاه‌های دیجیتال مانند رایانه یا موبایل ارائه می‌شوند برای تعامل و ارتباط شکل می‌گیرند.

 خانم رزبان در ابتدای صحبت خود اصول و استانداردهای آموزشی اشاره کرد و افزود: اگر آگاهی از این اصول‌ها وجود نداشته باشد، باعث کاهش انگیزه و حتی کج‌فهمی مخاطب می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: نکته مهم در این اصول‌ها تطابق آنها  با استانداردهای آموزشی است. سوال خانم رزبان از مخاطبان درباره چندرسانه‌ای‌ها: آیا تجربه استفاده از چندرسانه‌ای‌ها را داشته اید؟ کیفیت را چگونه میبینید؟

مسئول برگزاری این دوره ها درباره تاثیر چندرسانه‌ای‌های آموزشی خاطر نشان کرد: تلاش در یادگیری مخاطب و استفاده از سیستم کاربری برای معلمان یکی از اهداف مهم دوره‌های آموزشی سرآمدشو می‌باشد.

هدف اصلی دوره آموزشی از زبان خانم رزبان نیز: نقد علمی و بهبود کیفیت تولیدات آموزشی در حوزه آموزشی است که  مورد بررسی قرار ‌می‌گیرد. 

ارائه‌کننده دوره‌های آموزشی، موارد زیر را به عنوان موضوعات محوری این نشست تخصصی برشمرد:

  • اصول و استانداردهای آموزشی 
  • چند نمونه از چندرسانه‌ای‌های آموزشی
  • اصول طراحی آموزشی
  • پیشنهادات و موضوعات آموزشی جهت بهبودی سیستم آموزشی

خانم رزبان همچنین به نقد دو نمونه از چند رسانه‌ای‌های آموزشی «میشا و کوشا» و «مداد» پرداخت: بررسی چند رسانه‌ای‌‌ها بر اساس اصول طراحی آموزشی خواهیم پرداخت، همچنین بازخوردهای این چندرسانه‌ای‌. استفاده از این اصول برای ارتقای سطح آموزشی و تولیدات نرم‌افزارهای آموزشی در راستای آموزش و بسترهای مختلف بسیار حائز اهمیت هستند، به دلیل محدودیت‌های مالی، نیروی انسانی و مشکلات متعدد اکثر مدارس به چندرسانه‌ای‌ها توجهی ندارند.

رزبان در مقایسه این دو چندرسانه‌ای گفت: هر دو چندرسانه‌ای آموزشی در حد متوسط هستند، در هر دو اصول طراحی آموزشی کامل رعایت نشده است.

ارائه‌کننده این دوره افزود: به چندین مورد از اصول طراحی اشاره خواهیم کرد که مهم‌ترین آنها اصل طراحی آموزشی سازماندهی اطلاعات، استفاده از کاراکترها، اصل انسجام، اصل چند حسی و تقطیع، استفاده از ابزارهای کمکی، ارزشیابی پایانی می‌باشد.

روابط عمومی بنیاد سرمد در حاشیه وبینار به نوستالژی ها اشاره کرد: به گونه ای که مخاطبان درباره بازی محبوب دوران کودکی در آن صحبت کردند و خانم رزبان به نقش بازی‌ها در یادگیری اشاره کردند.

خانم رزبان در ادامه افزود: کیفیت آزمون‌ها و ارزشیابی پایانی سوالات متنوع باشند و از رسانه‌های گوناگون در سوالات آن اضافه شود.

رزبان به پیشنهاداتی برای تنوع و ارتقا در آموزش خلاقانه اشاره کرد: پیشنهادات آموزشی از عناصر داستان در آموزش تا عناصر بومی مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. 

 در پایان این وبینار هم به پرسش و پاسخ مخاطبان رسیدگی شد.
اولین وبینار از وبینارهای آموزشی سرآمدشو برای ارتقای سطح دانش تخصصی در حوزه معلمین و تربیت برگزار شد. وبینارهای سرآمدشو تلاش دارد تا ارتقای سطح آموزشی کادر آموزشی و مخاطبان را افزایش داده و فهم، یادگیری و درک مطلب را آسان‌تر سازد.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۲۲۲۰۷۷۲۷ و ۰۹۹۸۱۲۴۰۶۳۷  تماس حاصل نمایند و در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، وبینارهای سرآمدشو را دنبال کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد سرمد

سرمد به عنوان یک بنیاد فرهنگی آموزشی خصوصی عام‌المنفعه تاسیس شده تا کودکان و نوجوانان را با تلاش در حوزه تربیت و توانمندسازی و با انجام فعالیت‌هایی نظیر فضای مناسب برای رشد، ایجاد زیرساخت‌ها برای پیشبرد اهداف آموزشی شناسایی و پرورش استعدادها یاری دهد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

جشنواره، نمایشگاه و همایش