اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140008185516717012

به نظر شما چند درصد از معلمان از نحوه‌ی آموزش خود راضی‌اند؟

کد: 140008185516717012

https://bit.ly/3ne7aCM

، تهران , (اخبار رسمی): مهارت‌های زندگی شامل یک گروه از مهارت‌های روانی اجتماعی و بین فردی می‌شود که با یکدیگر ارتباط دارند. به عنوان مثال، تصمیم گیری به احتمال زیاد شامل مؤلفه‌های تفکر خلاقانه و انتقادی و تحلیل ارزش‌ها است. 

⦁	به نظر شما چند درصد از معلمان از نحوه‌ی آموزش خود راضی‌اند ؟
برای برگزاری هرچه بهتر وبینارها همواره در تلاشیم

به نظر شما کشورهایی که بر بام سیستم آموزشی ایستاده‌اند از چه روش‌هایی برای آموزش استفاده می‌کنند؟
به نظر شما نظام آموزشی با آموزشی که تا به حال برای فرزندانمان  ارائه داده است تا چه حد توانسته است. نیازهای جامعه را برآورده کند؟تنها ۷۶ کشور در زمینه نظام آموزشی خود اطلاعات به روزی دارند به نظر شما ایران در این رتبه بندی جایگاه چندم را به خود اختصاص داده است؟

یکی از هدف‌های نظام آموزشی کشور تربیت و پرورش مهارت‌های انسان (خلاق بودن، خودآگاهی، …) در زمینه‌ی فردی و اجتماعی است. 
ما در سرآمدشو گرد‌ هم می‌آییم تا تجربه‌هایمان در عرصه‌ی آموزش را به اشتراک بگذاریم و مهارت‌های معلمان مستعد و نخبه و ارزش آفرین را بالا ببریم.
ما همواره نیازمند به تغییر اساسی، به روز شدن و تغییر زندگی روزمره و اضافه کردن  این تغییرات به برنامه درسی دانش آموزان هستیم. 
ما نیاز داریم که شکل مدارس را آن‌طور که مناسب دانش‌آموزان کشورمان باشد؛ تغییر دهیم. ما نیاز داریم تا با دقت و مسئولیت بیشتری دانش‌آموزان را برای دنیایی که در آینده با آن روبرو می‌شوند؛ آماده کنیم. 

از  خصوصیات کلیدی انسان در هر گروه سنی کسب مهارت‌های متفاوت بوده و هست. اگر به تاریخ نگاه کوتاهی بیندازیم متوجه می‌شویم بقا و پویایی هر فرهنگ و تمدنی وابسته به مهارت مردمان آن منطقه بوده است. چرا که با به دست آوردن مهارت‌های مختلف؛ می‌توان گره‌ها را گشود و اطلاعات و تجربه‌های گذشته را ترکیب کرد و به اطلاعاتی جدید مبدل کرد.

رویداد سرآمدشو این بار موضوعی را برای وبینار خود انتخاب کرد که فرق بین معلمان را آشکار ساخت در این وبینار معلمان دریافتند که دانش آموزان علاوه بر مهارت‌های تحصیلی باید به مهارت‌های زندگی توجه کنند. آیا انضباط شخصی دانش‌آموز، کنترل‌کردن احساسات، برقرارکردن‌ ارتباط مفید با دیگران و مسئولیت‌پذیر بودن موضوعات مهمی نیستند؟ پس اگر معلمی این مهارت‌ها را بیاموزد قطعا به دانش‌آموزان منتقل خواهد کرد و موجب رشد و پویایی حوزه‌ی آموزش خواهد شد. 

آیا میدانستید؟
۴.۵ میلیون دانش‌آموز در ایران در معرض ابتلا به اعتیاد و۳۱۸۰۰۰ دانش آموزان مبتلا هستند و این میزان دسترسی برای مواد مخدر را در کلان شهر‌ها بین 15 الی 5 دقیقه است.خوشبختانه مدتی است که این مفهوم (مهارت‌های زندگی) در جامعه نمایان شده و مردم اطلاعاتی هر چند کم ولی بهتر نسبت به قبل راجع به این موضوع پیدا کرده‌اند .

دکتر شریفیان سخنران وبینار سوم سرآمدشو با عنوان "مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی قرن 21"سخنان خود را پیرامون این موضوع اینچنین آغاز کردند: 
همانند خیلی از اتفاقات دیگر که باعث رشد علم شده و پژوهش‌های زیادی تولید شد تا به این مرحله از شکوفایی رسیدیم این موضوع و مشکل هم از یک درد شروع شد جایی که مردم احساس خطر کردند و آسیب‌های اجتماعی را پررنگ‌تر از قبل دیدند.

ایشان در ادامه گفتند (برای مثال): اعتیاد در دانش آموزان یکی از آسیب‌های مهم و شدید است و برای نشان‌دادن و اعلام خطر این موضوع آمار اعتیاد در دانش‌آموزان را شرح دادند. 
طبق گفته‌های ایشان ۴.۵ میلیون دانش‌آموز در ایران در معرض ابتلا به اعتیاد و۳۱۸۰۰۰ دانش آموز مبتلا هستند و میزان دسترسی برای مواد مخدر را در کلان شهر‌ها بین 15 الی 5 دقیقه اعلام کردند.
آقای دکتر محمدحسین شریفیان: مدلی مشابه این آسیب‌ها در حوزه‌ی فردی و اجتماعی در مورد کشور آمریکا را در گزارش افسردگی cdc2021 نشان دادند در  گزارش ایشان با افزایش سن دانش‌آموزان میزان اختلالات فردی و افسردگی و اضطراب آن‌ها نیز بیشتر شده‌ است.
ایشان سازمان بهزیستی را پیشگام کار بر روی مهارت‌های زندگی از سال 79 تا به امروز دانستند و به رابطه‌ی مستقیم مهارت‌های زندگی با پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اشاره کردند و فراگرفتن این مهارت‌ها را امری ضروری برای مقابله با آسیب‌های شدید از جمله خودکشی، افسردگی شدید، طلاق و رفتارهای پرخطر جنسی جوانان دانستند و مهارت‌های زندگی را نسخه‌ای برای پیشگیری از این آسیب‌ها دانستند.

آقای دکتر شریفیان در ادامه: آغازگر آموزش مهارت‌های زندگی را در سال  1979 گیلبرت بوتوین معرفی کردند که با طراحی بسته‌ی مداخله مهارت‌های زندگی برای دانش‌آموزان پایه هفتم تا نهم گام مهمی در این عرصه برداشتند.
در ادامه وبینار سخنران مهارت‌های ده‌گانه زندگی در ایران سال 1993 را بررسی کردند. که این مهارت‌ها شامل موارد زیر بودند:

⦁    خودآگاهی 
⦁    حل مسئله 
⦁    همدلی 
⦁    تصمیم گیری موثر
⦁    ارتباط بین فردی 
⦁    ارتباط موثر
⦁     تفکر خلاق 
⦁    تفکر نقاد
⦁     مدیریت استرس 
⦁    مدیریت هیجانات 
 همچنین در این زمینه بسته‌های خوب و مناسبی بر مبنای این ده مهارت معرفی شد بسته‌هایی که باز هم سازمان بهزیستی نقش بسزایی در طراحی آنها داشت. این بسته‌ها با نام‌های مهارت‌هایی برای زندگی و آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش مهارت‌های زندگی با 48 قصه در دسترس هستند. 
از مهارت‌های زندگی برای دانش آموزان در قرن 21 را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁    سواد پایه:  چگونگی کاربرد مهارت‌های مشترک در زندگی روزمره 
⦁    شایستگی‌ها: چگونگی روبرو شدن دانش آموزان با چالش های پیچیده 
⦁    ویژگی‌های فردی:  چگونگی روبرو شدن دانش‌آموزان با تغییرات محیط
ایشان با توجه به سیستم آموزشی موفق فنلاند مدل شایستگی‌های فراگیر این کشور را بررسی کردند.
همچنین به مجمع جهانی آموزش در کره جنوبی اشاره کردند که در سال 2015 برگزار شد که در آن 120 وزیر از 160 کشور حضور داشتند و بیانیه‌ای منجر به شایستگی‌های قرن 21 دادند. 

ایشان هدف آموزش را ایجاد تحول دانستند و گفتند فقط آموزش نیست که مهم و مطرح است بلکه انتظاراتی همچون پرورش مهارت هاست که دغدغه‌ی اصلی ماست.در واقع مهارت های شکوفایی در کنار مهارت های تحصیلی مورد انتظار است.
ایشان در اخر پرداختن به مهارت‌های زندگی در دل آموزش را بسیار ضروری دانستند. و در آینده‌ای نزدیک نیاز اصلی تمامی مدارس دانستند. 
مهارت‌های زندگی شامل یک گروه از مهارت‌های روانی اجتماعی و بین فردی می‌شود که با یکدیگر ارتباط دارند. به عنوان مثال، تصمیم گیری به احتمال زیاد شامل مؤلفه‌های تفکر خلاقانه و انتقادی و تحلیل ارزش‌ها است. 
مهارت‌های زندگی یک محصول ترکیبی است: بسیاری از مهارت‌ها به طور همزمان از طریق تمرین توسعه می‌یابند، که به فرد اجازه می‌دهد تا در یک موقعیت احساس کنترل کند. این باعث می‌شود تا فرد احساس ترس، خشم، و استرس را آزاد کند یا آن را کنترل کند و به یک زندگی مطلوب دست یابد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وبینارهای سرآمدشو میتوانید از طریق راههای ارتباطی ۰۹۹۸۱۲۴۰۶۳۷و ۰۲۱۲۲۲۰۷۷۲۷ و اینستاگرام saramadshow@ با ما ارتباط بگیرید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد سرمد

سرمد به عنوان یک بنیاد فرهنگی آموزشی خصوصی عام‌المنفعه تاسیس شده تا کودکان و نوجوانان را با تلاش در حوزه تربیت و توانمندسازی و با انجام فعالیت‌هایی نظیر فضای مناسب برای رشد، ایجاد زیرساخت‌ها برای پیشبرد اهداف آموزشی شناسایی و پرورش استعدادها یاری دهد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش