اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009055545616587

خدمات شرکت رنگ های صنعتی ایران

رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن

کد: 140009055545616587

https://bit.ly/3CWFN4z

، تهران , (اخبار رسمی): درباره رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن باید گفت فولاد ضد زنگ یا Stainless steel فولادی است که نسبت به فولاد و آهن دربرابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارد و در مناطقی که رطوبت بالایی ندارند، بدون نیاز به پوششی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن
رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن

درباره رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن باید گفت فولاد ضد زنگ یا Stainless steel فولادی است که نسبت به فولاد و آهن دربرابر زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی دارد و در مناطقی که رطوبت بالایی ندارند، بدون نیاز به پوششی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این فولاد در محیط هایی همچون مناطق جنوبی کشور که عوامل خوردگی بالایی دارند و در مجاورت رطوبت و نمک فراوان هستند، با رنگ پوشش داده می شود تا هم از خوردگی سطح جلوگیری به عمل آید و هم از لحاظ ظاهری نیز بهبود یابد.

چسبندگی رنگ بر روی سطح Stainless Steel نسبت به آهن و فولاد معمول، ضعیف تر است و می بایست برروی سطح، آماده سازی خاصی انجام گیرد. روش آماده سازی سند بلاست بر روی این فولاد مناسب نخواهد بود؛ زیرا پوشش کروم و کربن که به صورت آلیاژ برروی سطح آهن قرار گرفته است از بین خواهد رفت. درنتیجه سطح یا با استفاده از وایر برس زبر آماده سازی می شود و یا با استفاده از آستر واش پرایمر که خاصیت اسیدی دارد، آماده و یا در اصطلاح فنی etching انجام می گیرد.

بعد از انجام مراحل آماده سازی سطح و اجرای واش پرایمر با ضخامت حدود ۱۰ میکرون، سایر مراحل رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی اپوکسی و رنگ صنعتی پلی یورتان انجام خواهد گرفت.

لازم به توضیح است که آستر زینک ریچ اپوکسی که از آسترهایی است که مقاومت خوردگی بالایی ایجاد می نماید، به دلیل این که تنها بر روی فلز آهن خام قابل استفاده است، کاربردی در این سیستم نخواهد داشت و از آستر زینک فسفات اپوکسی استفاده خواهد شد.

 • روش اول رنگ آمیزی فولاد ضد زنگ
 • اسیدشویی مناطق جوشکاری شده
 • تینرشویی کلیه سطوح و زدودن تمامی آلودگی های سطحی
 • رنگ آمیزی با استفاده از واش پرایمر وینیلی با ضخامت ۱۰ الی ۱۲ میکرون
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی آستر زینک فسفات اپوکسی با ضخامت ۶۰ الی ۷۰ میکرون
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی میانی اپوکسی پلی آمید با ضخامت ۶۰ الی ۸۰ میکرون
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی رویه پلی یورتان با ضخامت ۵۰ الی ۶۰ میکرون
 • روش دوم رنگ آمیزی فولاد ضد زنگ
 • اسیدشویی مناطق جوشکاری شده
 • تینرشویی سطوح اسیدشویی شده تا رسیدن سطح به PH خنثی
 • وایربرس کلیه سطوح
 • تینرشویی سطح و زدودن آلودگی های ناشی از وایر برس
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی آستر زینک فسفات اپوکسی با ضخامت ۶۰ الی ۷۰ میکرون
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی میانی اپوکسی پلی آمید با ضخامت ۶۰ الی ۸۰ میکرون
 • رنگ آمیزی با استفاده از رنگ صنعتی رویه پلی یورتان با ضخامت ۵۰ الی ۶۰ میکرون

توضیحات تکمیلی در رنگ آمیزی فولاد ضدزنگ

روش اول رنگ آمیزی Stainless Steel با توجه به این که از واش پرایمر استفاده می شود و خود واش پرایمر دارای اسید فسفریک است، لذا بر روی سطح etching انجام گرفته و دیگر نیاز به وایر برس نیست.

همچنین در سطوح جوشکاری که با استفاده از اسید تمیزکاری انجام شده است، مشکل چسبندگی نیز ایجاد نمی شود. درنتیجه کیفیت این روش به مراتب از روش دوم مناسب تر خواهد بود.

تنها این موضوع می بایستی مد نظر قرار گیرد که امکان تامین مواد اولیه برای واش پرایمر وینیلی نسبت به سایر رنگ ها کمتر خواهد بود. در صورتی که رزین واش پرایمر وینیلی قابل تامین نباشد، می بایست

روش دوم رنگ آمیزی Stainless Steel مورد استفاده قرار گیرد که دقت در آماده سازی سطح حساسیت بیشتری را می طلبد. سایر مراحل رنگ آمیزی کاملا مشابه یکدیگر خواهد بود.

جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر از طریق لینک تماس با ما با کارشناسان فنی شرکت رنگ های صنعتی ایران ارتباط برقرار نمایید.

 

رنگ آمیزی Stainless Steel و روش‌های آن

برای مشاهده این تصویر در سایز اصلی اینجا را کلیک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت رنگ های صنعتی ایران

شرکت رنگ های صنعتی ایران ، در شهریور سال ۱۳۶۱ به همت جمعی از متخصصین و صنعتگران زبده ایرانی و در زمینی به مساحت بیش از ۱۰،۰۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی رازی اصفهان، به عنوان یکی از قطب های صنعت رنگ کشور، آغاز به فعالیت نمود. این شرکت از بدو تاسیس، به عنوان یکی از پیشگامان تولید رنگ های صنعتی کشور، همواره حفظ بالاترین کیفیت و بهبود مستمر فنی را در دستور کار خود قرار داده است. به گونه ای که هم اکنون افتخار همکاری با بیش از ۱۵ فارغ التحصیل رشته مهندسی پلیمر – رنگ از دانشگاه صنعتی امیر کبیر را در واحد‌های مختلف تولید، فروش، R&D و کنترل کیفیت، دارد. تجربه حاصل از نزدیک به ۴۰ سال همکاری مستمر با صاحبان صنایع بالادستی کشور، نظیر صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها، صنایع فلزی و آلیاژی و… اندوخته گران بهایی را برای شرکت رنگ های صنعتی ایران به همراه داشته است و با این پشتوانه فنی و تجربه ارزشمند، ورود به بازارهای منطقه ای و بین المللی در راستای اعتلای نام ایران عزیزمان، در دستور کار و اولویت جدی برنامه های بازرگانی این شرکت، قرار گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]