اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140009095551917012

در طراحی آموزش؛ چه روشی حداکثر توجه دانش‌آموزان را جلب می‌کند؟

کد: 140009095551917012

https://bit.ly/3E9WStc

، تهران , (اخبار رسمی): پداگوژی هنر یا علم وجودی یک #معلم است. این اصطلاح عموما به استراتژی‌ها یا راهبردهای آموزش مربوط می شود، که برخی ها از آن به عنوان سبک یادگیری نیز یاد می کنند.

 در طراحی آموزش؛ چه روشی حداکثر توجه دانش‌آموزان را جلب می‌کند؟
در طراحی آموزش؛ چه روشی حداکثر توجه دانش‌آموزان را جلب می‌کند؟

وبینار چهارم سرآمدشو با موضوع داستان‌وارسازی پداگوژی با ارائه دکتر ابراهیم طلایی دانشیار مطالعات برنامه درسی دانشگاه تربیت‌ مدرس در ۱۶ آذر ماه سال جاری ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰ برگزار خواهد شد.

وبینار چهارم سرآمدشو با موضوع داستان‌وارسازی پداگوژی با ارائه دکتر ابراهیم طلایی دانشیار مطالعات برنامه درسی دانشگاه تربیت‌ مدرس در ۱۶ آذر ماه سال جاری ساعت ۱۷ الی ۱۸:۳۰ برگزار خواهد شد.

دبیر رویداد سرآمدشو پیرامون وبینار چهارم سرآمدشو سخنان خود را اینطور آغاز کردند: به طور جد می‌توان این ادعا را داشت که نظام آموزشی هر کشور در آینده آن کشور نقش چشم‌گیری دارد. تربیت دانش، تخصص و مهارتی که افراد یک جامعه به دنبال آن هستند در گرو نظام آموزشی است. 

این آموزش است که کودکان و نوجوانان و جوانان ما را تربیت می‌کند و  متناسب با قالبی که برایشان در نظر گرفته‌، باعث رشد آن‌ها می‌شود. اگر نظام آموزشی با اهداف نهایی و نیازهای واقعی یک جامعه تناسب نداشته باشد، نمی‌تواند نسل جوان را برای رسیدن به اهداف و رفع آن نیازها تربیت کند و در نتیجه، راهی طی نخواهد شد و مقصودی حاصل نخواهد گشت. 

همچنین سرآمدشو را جایی برای توانمند کردن معلمان به ویژه «معلمان ابتدایی» و کادر آموزشی برای ورود به عرصه‌های نوین آموزشی معرفی کردند و هدف از برگزاری وبینارها را  دلایل زیر معرفی کردند.

ساخت شبکه با فعالان و دست‌اندرکاران نظام آموزشی کشور 

مشاوره و کمک رسانی به افرادی که در حوزه‌ی آموزش، استعدادهای برتر دارند

کمک به افرادی که ایده‌های خوب دارند تا فعالیت‌های مؤثر آموزشی و تعلیم و تربیتی داشته باشند.

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند: سرآمدشو برای سرآمدشدن معلمان همواره در تلاش است و این امر همکاری اساتید برجسته و بهره‌گیری از تجربیات آن‌ها را می‌طلبد. ما در سرآمدشو به دنبال تغییر در آموزش هستیم و برای رسیدن به این هدف‌ها صبوری و پیگیری لازمه‌ی کار ما است. 

دبیر رویداد سخنان خود را پیرامون وبینار چهارم  اینطور ادامه دادند : 

پداگوژی هنر یا علم وجودی یک معلم است. این اصطلاح عمومأ به استراتژی‌ها یا راهبردهای آموزش مربوط می‌شود، که برخی‌ها از آن به عنوان سبک یادگیری نیز یاد می‌کنند.

برخی از رویکردها و روش‌ها برای "جذاب‌سازی" آموزش عبارت‌اند از: آموزش پروژه محور، مسئله‌محور، استفاده از حرکت و موسیقی، دست‌ورزی و کارگاهی، شبیه‌سازی و داستان‌وار‌سازی آموزش. در این وبینار به ابعاد و الزامات و تجربیات داستان‌وارسازی آموزش می‌پردازیم.

داستان‌گویی از زمان‌های دور یکی از ویژگی‌های ذاتی بشر بوده است. داستان‌ها قرن‌هاست به ما یاد می‌دهند در این دنیای پر از خشونت، چگونه جان سالم به در ببریم. توانایی گوش کردن به داستان و به خاطر سپردن آن به معنای واقعی کلمه در DNA ماست.

در این وبینار با سرفصل‌های 

- ضرورت داستان‌ وارسازی پداگوژی

- پژوهش‌های صورت‌گرفته در زمینه داستان وارسازی پداگوژی

- ابعاد و الزامات داستان وارسازی پداگوژی

- مرور تجربیات در حوزه داستان وارسازی پداگوژی   

مهمان شما خواهیم بود.

پس اگر شما معلم، آموزگار، یا از کادر آموزش هستید و یا حتی علاقه‌مند به این حوزه، تولیدکننده‌ی محتوای آموزشی، روانشناس بالینی و تربیتی و یا از برنامه‌ریزان درسی هستید، به احتمال زیاد این وبینارها می‌تواند برای شما مفید باشد.

برای ثبت‌نام به آدرس academy.sarmadfdn.ir مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌ 09981240637 یا 02122784868 تماس حاصل نمایید و همچنین در شبکه‌های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام، وبینارهای سرآمدشو را دنبال کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بنیاد سرمد

سرمد به عنوان یک بنیاد فرهنگی آموزشی خصوصی عام‌المنفعه تاسیس شده تا کودکان و نوجوانان را با تلاش در حوزه تربیت و توانمندسازی و با انجام فعالیت‌هایی نظیر فضای مناسب برای رشد، ایجاد زیرساخت‌ها برای پیشبرد اهداف آموزشی شناسایی و پرورش استعدادها یاری دهد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش