اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011055659318070

تشکیل اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشوری

کد: 140011055659318070

https://bit.ly/3HfeKUY

، (اخبار رسمی): سید جواد ساداتی نژاد در اولین جلسه قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی با تأکید بر اهمیت سنددار شدن اراضی کشاورزان در کشور، گفت: با سنددار شدن اراضی کشاورزی، الگوی کشت معنی پیدا می‌کند و تجمیع اراضی نیز امکان‌پذیر خواهد شد.

تشکیل اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشوری
تشکیل اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشوری

به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در اولین جلسه قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی با تأکید بر اهمیت سنددار شدن اراضی کشاورزان در کشور، گفت: با سنددار شدن اراضی کشاورزی، الگوی کشت معنی پیدا می‌کند و تجمیع اراضی نیز امکان‌پذیر خواهد شد.

از آنجا که روش کشاورزی و الگوی آن در دوره زمانی کنونی اهمیت ویژه ای پیدا کرده و به تازگی از روش های کشاورزی هوشمند رونمایی می شود؛ توجه مسئولین نیز ببه کشاورزی نیز دوچندان شده است.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ما متولی صدور سند برای کشاورز هستیم، تصریح کرد: در این زمینه باید تمام توان خود را به کار گیریم و نهایت همکاری را از سازمان‌های مرتبط بخواهیم.

وی افزود: سازمان نقشه‌برداری کشور از جمله سازمان‌های تسهیلگر برای سایر امور توسعه‌ای در کشور و مبنای نقشه‌برداری است.

این مقام مسئول با اشاره به تأکید رئیس‌جمهور در بحث کاداستر (Cadastre) و سنددار کردن اراضی، افزود: ضرورت دارد سنددار کردن اراضی تا پایان دولت سیزدهم انجام شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر این که با فعالیت کنونی برای صدور اسناد اراضی ۳۵ سال زمان لازم است، تصریح کرد: تا آن زمان تمام اراضی کشورمان تبدیل به باغچه و باغ ویلا خواهد شد؛ لذا باید فراتر از فرآیند جاری پیش برویم تا بتوانیم به مقصد برسیم.

وی تاکید کرد: از هفته آینده در تمام استان‌ها قرارگاه صدور اسناد اراضی تشکیل شود و حضور نمایندگان تام‌اختیار از طرف سازمان‌های مرتبط با این موضوع در جلسات الزامی است.

ساداتی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع رفع تداخلات اراضی اشاره کرد و گفت: کمیسیون رفع تداخلات باید با سخت‌گیری پیگیری شود، زیرا این کمسیون ستون فقرات طرح صدور سند اراضی کشاورزی است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه