اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 14001120569708323

مهترین معیارهای خرید سرور اچ پی

کد: 14001120569708323

https://bit.ly/3svzeTi

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مهترین معیارهایی که در خرید سرور اچ پی باید مدنظر قرار گیرد، نوع سرور HP شامل تاور یا رک مونت بودن آن است. یک زیر ساخت قوی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارایی شده و دنیای جدید را به زیر ساخت های شما خواهد داد.

مهترین معیارهای خرید سرور اچ پی
مهترین معیارهای خرید سرور اچ پی

یکی از مهترین معیارهایی که در خرید سرور اچ پی باید مدنظر قرار گیرد، نوع سرور HP شامل تاور یا رک مونت بودن آن است. یک زیر ساخت قوی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارایی شده و دنیای جدید را به زیر ساخت های شما خواهد داد. همچنین زمینۀ استفاده از فناوری های جدید در آینده را نیز فراهم نموده و شما می توانید با یک انتخاب مناسب سروری برای چندین سال اینده خود تامین کنید.

سرورهای HP همواره جزء پر فروش ترین محصولات بوده و از جمله این زیرساخت ها محسوب می گردد. سرور اچ پی به همراه مجموعه ای از ابزارهای مختلف برای مدیریت، ذخیره سازی اطلاعات و تجهیزات جانبی، قابلیت ارائه سرویس های مورد نیاز برای سازمانها و محیط های کاری با کیفیت فوق را دارا می باشد. سرورهای رده Proliant به سه گروه Rackmount و Tower و Blade تقسیم شده اند. سرورهای Tower و Rackmount در مدلهای۱۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ ارائه شده است. در ادامه به معرفی هر گروه از سرورهای سری Proliant می پردازیم. بنابراین اگر قصد خرید سرور اچ پی (خرید سرور HP) و یا فروش سرور اچ پی (فروش سرور HP) را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

سرور اچ پی کمپانی اچ پی، موفق ترین شرکت در زمینه تولید سرورها است. از بزرگترین مزایای سرور اچ پی، تنوع بسیار زیاد مدل های آن بر مبنای نیازهای مختلف مشتریان است. بنابراین یکی از مهترین معیارها در تعیین قیمت، هنگام خرید یا فروش سرور HP، نوع سرور مورد نظر خواهد بود. این تنوع موجب می شود که مشتریان با توجه به نیازهای فعلی خود، سروری متناسب را با بودجه ای مقرون به صرفه تهیه نموده و در آینده نیز در صورت نیاز، امکان ارتقای آنرا براحتی داشته باشند. در کنار این تنوع محصول، تنوع در شخصی سازی و پیکربندی سرور اچ پی نیز یکی دیگر از مزایای مهم آن و البته اثرگذار در قیمت خرید سرور اچ پی است. سرورهای اچ پی در سه خط تولید تقسیم بندی می شوند:

1) سرور اچ پی ایستاده (ML Tower) که سرورهایی بصورت ایستاده یا اصطلاحاً تاور هستند و می توانند در صورت نیاز به سرور خوابیده در رک نیز تبدیل شوند. از اینرو این دسته از سرورها برای کسب و کارهایی با ابعاد کوچک تا متوسط مناسب است.

2) سرور اچ پی خوابیده (DL Rackmount) که اساساً بصورت خوابیده برای قرارگیری در رک ها تولید شده اند و هر یک به تنهایی دارای ابعاد متوسطی هستند ولی با ترکیب آنها می توان کسب و کارهایی با ابعاد متوسط تا بزرگ را پشتیبانی نمود. تمامی اجزاء‌ این سرورها بر روی یک بورد قرار دارد و برای سرویس دهی در حجم و ظرفیت های بالای ذخیره سازی و پردازشی کاربرد دارند. می توان در این سرورها تا چندین منبع پردازشی را متصل نموده و تمام آنها را از طریق یک مدار کنترلر واحد،‌ مدیریت نمود. در این مدل از سرورها، هرچه نسلی (Gen) که انتخاب می شود بالاتر باشد، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد.

3) سرور اچ پی تیغه ای (BL Blade) برای قرارگیری در سیستم های بلید اچ پی تولید می شوند. در سرورهای تیغه ای بسیاری از قطعات به منظور کاهش فضای و نیز کاهش انرژی مصرفی حذف شده اما کارایی بسیار بالایی دارند. یک مجموعه که شامل تعدادی سرور تیغه ای، منبع تغذیه، سیستم خنک کننده، ارتباطات شبکه و غیره باشد تشکیل یک سیستم تیغه ای (Blade System) می دهند. این سرورها اغلب دارای دسترسی پذیری فوق العاده بالایی بوده و برای کسب و کارهایی با ابعاد سازمانی و دیتاسنترها مناسب هستند.

شکل قرارگیری این سرورها در تیغه ها بصورت مجموعه های هشت و شانزده عددی بوده و در درون محفظه هایی بنام Enclosure با مدلهای BL C3000 و BL C7000  قرار داده می شوند. سرورهای تیغه ای در واقع کامپیوتر هایی هستند که به صورت ماژولار طراحی شده اند.

سرورهای ایستاده (ML) و خوابیده (BL) اچ پی در سریهای ساخت متفاوتی ارائه شده و فاکتورهایی نظیر تعداد و قدرت پردازنده در تعیین نام سری آنها اثرگذار است. سرورهای سری ۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ سرورهایی هستند که دارای ۱ یا ۲ سوکت پردازنده هستند. سرورهای سری ۵۰۰ و ۶۰۰ قابلیت پشتیبانی از ۴ سوکت پردازنده را دارا هستند و سرورهای سری ۷۰۰ و ۹۰۰ از هشت سوکت پردازنده پشتیبانی می کنند. سرورهای سری ۹۰۰ قابلیت پشتیبانی از ۸۰ هسته پردازشی را دارا بوده و تا ۴ ترابایت حافظۀ رم در آنها قابل افزایش است. در سری ساخت سرورها، اگر رقم نهایی سری، عدد ۰ باشد نظیر سری های عنوان شده، نشانگر پردازنده های شرکت Intel بده و اگر این عدد به ۵ ختم شود، نشانگرا آنست که پردازندۀ مورد استفاده در سرور، از شرکت AMD است.

در گذشته ای نه چندان دور، سرورها چه از نظر ابعاد و چه از نظر قدرت پردازشی، با تکنولوژیهای امروزی قابل قیاس نبودند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله تولید ترانزیستورهای نانومتری مسأله صورت دیگری به خود گرفته است و اغلب در حوزۀ پردازشی با افزایش قدرت پردازش، ابعاد فیزیکی سخت افزارها کاهش یافته است.

در زمینۀ تولید حافظه های ذخیره سازی نیز استوریج اچ پی یکی از شناخته شده ترین برندهای مطرح در بازار است که از نظر ابعاد ظاهری شاید تفاوت چندانی با سالهای دور نکرده باشد، اما مسلماً ظرفیت های ذخیره سازی در ذخیره ساز اچ پی افزایش چشمگیری داشته بطوریکه می توان در همان ابعاد گذشته، داده های با چگالی بیشتر ذخیره نمود. برای این منظور شرکت اچ پی در سرورهای جدید خود، از تکنولوژی هلیوم استفاده نموده و توانسته است به این وسیله، علاوه بر افزایش ظرفیت ذخیره سازی، مصرف کمتر برق، حرارت کمتر و نیز سرعت خواندن و نوشتن بالاتر را با کمترین میزان تولید صدا به ارمغان آورد.

از دیگر موارد تأثیرگذار در زمان خرید و یا فروش سرور اچ پی، سطح سرویس دهی آن است. بعبارتی سرورهای اچ پی به سه دسته تقسیم می شوند:

  • ۱) سرورهای مقرون به صرفه (اقتصادی)
  • ۲) سرورهای میان رده
  • ۳) سرورهای انترپرایز (سازمانی)

شرکت ها و سازمان ها بر اساس نیازهای خود و حجم منابع پردازشی مورد نیاز، می توانند سرورهای مورد نظر را از میان این سه دسته سرور انتخاب نمایند. هر چقدر ظرفیت بیشتر و کارایی بالاتری بخواهید هزینه بیشتری باید بپردازید. یک زیر ساخت قوی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارایی شده و دنیای جدید را به زیر ساخت های شما خواهد داد، همچنین زمینه استفاده از فناوری های جدید در آینده را نیز فراهم خواهد و شما می توایند با یک انتخاب مناسب، سروری برای چندین سال آینده خود تامین کنید.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فناوری اطلاعات زیفا

فناوری اطلاعات زیفا ؛ در سال 1394 توسط جمعی از مهندسین و دانشجویان منطقه 17 تهران به طور رسمی آغاز به فعالیت نمود. این مجموعه به انجام کلیه امور حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تحت قوانین رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران می پردازد. این مجموعه با به کارگیری علم روز دنیا و کادری مجرب توانسته است در مدت زمانی کوتاه جایگاه خوبی در حوزه فناوری اطلاعات پیدا نماید و مشتریان زیادی داشته باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]