اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140012265774116830

صفر تا صد اسپیکینگ آزمون آیلتس – IELTS Speaking - موسسه ایران اروپا

کد: 140012265774116830

https://bit.ly/3Lju8la

، تهران , (اخبار رسمی): داوطلبان می توانند با شرکت در دوره های آمادگی آیلتس آموزشگاه زبان ایران اروپا که با همراهی جمعی از اساتید برتر آیلتس کشور برگزار می شود، با تکنیک ها و نکات تقویت اسپیکینگ آیلتس آشنا شده تا بتوانید خود را برای کسب نمره مورد انتظار از آزمون آیلتس آماده نمایید.

صفر تا صد اسپیکینگ آزمون آیلتس – IELTS Speaking - موسسه ایران اروپا
آزمون اسپیکینگ آیلتس - موسسه ایران اروپا

یکی از بخش های آزمون آیلتس بخش اسپیکینگ آن می باشد که در این آزمون مهارت داوطلب در معرفی خود و صحبت درباره تحصیلات و شغلش می باشد.

در آزمون آیلتس توانایی شما در بخش های Listening، Reading، Writing و Speaking در کمتر از سه ساعت ارزیابی می شود. که در این آزمون بخش های اسپیکینگ و لیسنینگ آیلتس یکسان اما بخش های ریدینگ و رایتینگ متفاوت می باشند.

همچنین در آزمون آیلتس بخش‌های Listening، Reading و Writing در یک روز و بدون هیچ وقفه ای برگزار می شوند. اما بخش اسپیکینگ آیلتس را می توان یک هفته قبل یا بعد از بخش های دیگر انجام داد. زمان کل آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه می باشد.


همان طور که در بالا اشاره شد یکی از بخش های آزمون آیلتس بخش اسپیکینگ آن می باشد که در این آزمون مهارت داوطلب در معرفی خود و صحبت درباره تحصیلات و شغلش می باشد. آزمون اسپیکینگ آیلتس شامل 3 بخش است. نوع سوالات هر بخش متفاوت و با هدف ارزیابی و سنجش داوطلب در انواع متفاوت موضوعات می باشد و مهارت اسپیکینگ داوطلب در موقعیت های رسمی و غیر رسمی به چالش کشیده می شود.

در ادامه شما را با ساختار و فرمت آزمون اسپیکینگ اشنا می کنیم.

ساختار بخش Speaking آزمون آیلتس:


فرمت آزمون Speaking: آزمون اسپیکینگ آیلتس بصورت مصاحبه شفاهی بین داوطلب و ممتحن می باشد. این آزمون شامل سه بخش می باشد که هر بخش بلافاصله بعد از بخش دیگر برگزار می گردد. در هر بخش از آزمون اسپیکینگ مهارت گفتاری داوطلب به زبان انگلیسی در زمینه های مشخص شده که در ادامه بیان می شوند مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. تمام بخش های  Speaking  ضبط می شود.

زمان بندی: مدت زمان برگزاری آزمون اسپیکینگ 11 تا 14 دقیقه می باشد.

بخش های مختلف آزمون اسپیکینگ آیلتس شامل موارد زیر می باشد:

1- ساختار بخش اول آزمون اسپیکینگ آیلتس:


پارت اول آزمون اسپیکینگ آیلتس - ایران اروپا

فرمت بخش اول: در این بخش اسپیکینگ آیلتس ممتحن سوالات عمومی و کوتاه در مورد داوطلب می پرسد. بعبارتی در بخش اول ممتحن به معرفی خود و بررسی هویت داوطلب می پردازد سپس از داوطلب سؤالات عمومی درباره برخی موضوعاتی مانند خانه، خانواده، کار، تحصیلات و علایق می پرسند.

زمان بندی: این بخش بین چهار تا پنج دقیقه طول می کشد.

مهارت مورد نیاز برای سوالات پارت اول: این بخش از آزمون بر توانایی برقراری ارتباط، بیان نظرات و ارائه اطلاعات در مورد موضوعات روزمره و تجربیات یا موقعیت های رایج از طریق پاسخ به طیف وسیعی از سؤالات متمرکز است.

تعداد سوالات: تعداد سوالات این بخش 9 تا 12 سوال بوده که در قالب سه Frame می باشند. سوالات Frame اول در در زمینه کار، درس، خانواده، محله، خانه و کشور می باشد و سوالات Frame  دوم و سوم در ارتباط با سوالات Frame اول مطرح می شوند.

در ادامه به نمونه سوال های بخش اول آزمون اسپیکینگ توجه نمایید:

Work (1):

?Are you student or are you working now
?What do you like about your job/school at the moment
?What job would you like to do in the future

Work (2)

?Where are you working at the moment
?Do you want to work in another country
?Do you like your job


2- ساختار بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس:


ساختار بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس - ایران اروپا

فرمت بخش دوم: در بخش دوم ممتحن کارتی بنام Task Card به داوطلب می دهد که روی آن یک موضوع به همراه سوالاتی در مورد آن نوشته شده است و از داوطلب می خواهد در مورد آن صحبت کند. به داوطلب یک مداد و کاغذ داده می شود تا از موضوع یادداشت برداری کند و قبل از صحبت کردن درباره آن موضوع یک دقیقه فرصت دارد که خود را برای دو دقیقه صحبت کردن آماده کند. سپس ممتحن از داوطلب می خواهد 1 تا 2 دقیقه صحبت کند و بعد از 2 دقیقه داوطلب را متوقف می کند و یک یا دو سؤال در همان موضوع می پرسد.

استفاده مؤثر از نکات روی Task Card، و یادداشت برداری در طول زمان آماده سازی، می تواند به داوطلبان کمک کند تا به مطالب مناسبی فکر کنند، صحبت های خود را ساختاربندی کنند و به مدت 2 دقیقه به صحبت ادامه دهند.

زمان بندی: بخش دوم به احتساب زمان آماده سازی سه تا چهار دقیقه طول می کشد.

مهارت مورد نیاز برای سوالات پارت دوم: این بخش از آزمون بر توانایی صحبت طولانی در مورد یک موضوع معین (بدون درخواست بیشتر از سوی ممتحن)، با استفاده از زبان مناسب و سازماندهی ایده ها به طور منسجم تمرکز دارد.

در ادامه به نمونه سوال های بخش دوم آزمون اسپیکینگ آیلتس توجه نمایید:

Talk about a person who taught you how to do something. Include

Who it was

What they taught you

If you can still do it

Talk about an animal you want to learn more about. Include

?What it is

?What you konw about it now

?Why you want to know more

3- ساختار بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس:


ساختار بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس - ایران اروپا

فرمت بخش سوم: در این بخش سوالات بیشتری در مورد موضوعی که در بخش دوم از داوطلب پرسیده شده سوال می شود و به داوطلب فرصت داده می شود تا در مورد ایده ها و موضوعات انتزاعی بیشتری بحث کند.

ممتحن و داوطلب مسائل مربوط به مبحث بخش دوم را به صورت کلی تر و انتزاعی تر و با عمق بیشتر مورد بحث قرار می دهند. بخش سوم 4 تا 5 دقیقه طول می کشد.

زمان بندی: این بخش از آزمون بین چهار تا پنج دقیقه طول می کشد.

مهارت مورد نیاز برای سوالات پارت سوم: این بخش از آزمون بر توانایی بیان و توجیه نظرات و تجزیه و تحلیل، بحث و حدس زدن در مورد مسائل تمرکز دارد.

تعداد سوالات: تعداد سوالات بخش سوم 6 تا 9 سوال می باشد.

در ادامه به نمونه سوال های بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس توجه نمایید:

Advertising

?What kind of ads are common in your country

?Do you think companies should be allowed to advertise to children

?Are there laws regulating ads where you live

?What makes a good advertisement

?Will ads still be useful and common in the future

Deforestation

? Does your country have a lot of forests

?What threats are posed by deforestation

?Are there alternatives to cutting down forests

?What can the average citizen do to help combat this situation

?What will the future of the Earth’s forests look like

نحوه نمره دهی آزمون اسپیکینگ آیلتس:
بخش اسپیکینگ آزمون آیلتس بر اساس چهار معیار نمره دهی می شود. با توجه به اینکه نمره آزمون اسپیکینگ از 9 می باشد هر معیار شامل 25% از نمره کل را تشکیل می دهد.

انسجام و پیوستگی، سلیس و روان بودن: Fluency and coherence
در زبان انگلیسی به توانایی صحبت کردن بدون وقفه و روان Fluency یا همان سلیس و روان بودن گفته می شود.

همچنین درزبان انگلیسی به قابل فهم بودن کلام شما برای مخاطب Coherence یا همان انسجام و پیوستگی گفته می شود.

منابع واژگانی: Lexical Resource
منابع واژگانی یا همان Lexical Resource توانایی داوطلب در استفاده از طیف گسترده واژگان می باشد که با دقت و در جای مناسب بکار برده شود.

دامنه گرامری و دقت: Grammatical range and accuracy
درزبا انگلیسی دامنه گرامری (Grammatical range) به استفاده از گرامرهای پیچیده و متنوع گفته می شود. و دقت (Accuracy) به استفاده دقیق و مناسب  داوطلب از ساختارهای گرامری اشاره دارد.

تلفظ: (Pronunciation)
این معیار به توانایی تلفظ صحیح و قابل درک کلمات اشاره دارد.

شما می توانید با شرکت در دوره های آمادگی آیلتس آموزشگاه زبان ایران اروپا که با همراهی جمعی از اساتید برتر آیلتس کشور برگزار می شود، با تکنیک ها و نکات تقویت اسپیکینگ آیلتس آشنا شده تا بتوانید خود را برای کسب نمره مورد انتظار از آزمون آیلتس آماده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در واحد آموزش موسسه زبان ایران اروپا تماس گرفته تا اطلاعات دقیق و کاملی از فرمت و ساختار آزمون آیلتس را در اختیار شما قرار دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه زبان انگلیسی ایران اروپا

موسسه زبان ایران اروپا که در سال 1388 تاسیس شد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش زبان در غرب تهران، ارائه کننده دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی با تاکید بر پیشرفت در مهارت مکالمه زبان انگلیسی و آمادگی امتحانات بین المللی به صورت گروهی، نیمه گروهی و خصوصی به افراد حقیقی و سازمانها با بالاترین کیفیت است. استادان مجرب و با انگیزه، توجه خاص به سیستم و کیفیت آموزشی، امکانات و محیط آموزشی مناسب، رده های متفاوت سنی و ارائه مدارک رسمی در پایان دوره های خاص و کارکرد تخصصی و صرف بر روی زبان انگلیسی بر خلاف سایر رقبا را می توان از جمله فاکتورهایی برشمرد که موسسه بزرگ زبان ایران اروپا را از دیگر موسسات متمایز می‌کند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]