اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140105196345319134

یک گام تا دریافت پاسپورت دوم

میدانستید به جای مهاجرت های پر ریسک، میتوانید پاسپورت دوم داشته باشید!

کد: 140105196345319134

https://bit.ly/3dpSG08

، (اخبار رسمی): پس از بررسی مزایای شهروندی دوم به شما نشان می‌دهیم چگونه سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت دوم می‌تواند زندگی شما را متحول کند. همچنین به چه شکلی بر تمام جنبه‌های آن تاثیرات مثبت خواهد داشت. بدین منظور ابتدا باید با تعریف دقیق این اصطلاح آشنا شویم.

میدونستی به جای مهاجرت های پر ریسک، میتونی پاسپورت دوم داشته باشی!
میدانستید به جای مهاجرت های پر ریسک، میتوانید پاسپورت دوم داشته باشید!

بسیاری از متقاضیان آن دریافته‌اند به دلیل روند جهانی‌شدن و رشد تجارت‌ها، فرهنگ‌های بین‌المللی و ایده‌ها، اخذ پاسپورت دوم طی گذشت زمان به فرآیندی چالش‌برانگیزتر تبدیل می‌شود.

مزایای پاسپورت دوم

داشتن پاسپورت و شهروندی دوم به این معنی است که می‌توانید علاوه بر تابعیت کشور خود، شهروندی کشور دیگری را نیز داشته باشید. تعداد زیادی از کشورها داشتن تابعیت‌های دوگانه را مجاز می‌دانند. به همین دلیل می‌توانید به‌صورت همزمان گواهی‌های شهروندی و پاسپورت دو کشور مختلف را در اختیار داشته باشید.

سریع‌ترین راه گرفتن پاسپورت دوم، سرمایه‌گذاری است. افرادی که از سطح رفاه بیشتری برخوردار هستند، از این قوانین به نفع خود استفاده می‌کنند. سپس با دریافت پاسپورت دوم از کشورهای مطرح جهان امکانات فراوانی برای خود به وجود می‌آورند.

فرض کنید شما تنها تابعیت کشور ایکس را دارید. در این صورت باید تابع قوانین اقتصادی، مالیاتی، تصمیمات سیاسی و به‌طورکلی قوانین آن کشور باشید. درست است که بیشتر مردم تنها وابسته به یک دولت هستند، اما تعداد کسانی که تلاش می‌کنند برای رفع مشکلات خود و خانواده‌شان راه‌حل‌هایی پیدا کنند، هر روز بیشتر می‌شوند.

این افراد با اخذ یک یا حتی چند پاسپورت از کشورهای دیگر، پا فراتر از تنها تابع کشور ایکس بودن می‌گذارند و به شهروند تمام جهان تبدیل می‌شوند. همچنین بهتر است بدانید کشورهایی که تابعیت مضاعف را مجاز تلقی می‌کنند، معمولا به شما اجازه خواهند داد بیش از دو پاسپورت داشته باشید. این امر فرصتی برایتان به وجود می‌آورد که مجموعه‌ای از پاسپورت‌های قدرتمند برای بهره‌مندی از امکانات موجود در کشورها داشته باشید.

شهروندی دوم چیست و چگونه باید برای آن اقدام کنید؟

سرمایه‌گذاری برای دریافت پاسپورت دوم

اخذ پاسپورت دوم چندان دشوار نیست. شهروندی دوم از طریق سرمایه‌گذاری یا CIB یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای دریافت پاسپورت کشور موردنظر شما است. کشورهای زیادی به سرمایه‌گذاران در سرتاسر جهان اجازه می‌دهند با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مشخص و از پیش تعیین شده، پاسپورت خود را دریافت کنند.

برجسته‌ترین پروژه‌ها و راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ شهروندی (به انگلیسی citizenship by investment programs یا به‌اختصار CIP) در دریاهای کارائیب قرار دارند.

کشورهای «آنتیگوا و باربودا»، «جزیره دومینیکا»، «گرنادا»، «سنت کیتس و نویس» و همچنین «سنت لوسیا» به سرمایه‌گذاران فرصت دریافت تابعیت مشترک ‌المنافع را خواهند داد. کشور جمهوری وانواتو در جنوب اقیانوس آرام نیز، برنامه‌ای شبیه به کشورهای حوزه کارائیب دارد.

سرمایه‌گذاری برای دریافت شهروندی دوم چگونه است؟

همان‌طور که ذکر شد، یکی از سریع ترین راه گرفتن پاسپورت دوم سرمایه‌گذاری در کشور موردنظر است. این امر از طریق سرمایه‌گذاری در املاک یا اهدای وجه به یک صندوق مالی و بانکی دولتی ممکن خواهد بود و از مبلغ صدهزار دلار شروع می‌شود.

در حال حاضر ترکیه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت را دارد. این برنامه‌ها که از سال 2017 اجرا می‌شود به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد با خرید املاک و مستغلات به ارزش 250 هزار دلار شهروند بخش‌‌های میانی و غربی ترکیه یا همان آناتولی شوند.

از آن‌جایی که کشورهای مختلف جهان برنامه‌هایی برای اخذ شهروندی افراد مرفه از طریق سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند که به‌طور متوسط بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد، جای تعجب نیست که افراد بیشتری به دنبال سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر برای خود و خانواده‌شان هستند.

به‌ویژه زمانی که مجموع مبلغ سرمایه‌گذاری معادل هزینه‌ای است که برای خرید یک ماشین لوکس پرداخت می‌شود. داشتن پاسپورت در گذشته، وسیله‌ای برای کاهش خطرات احتمالی و یک پلن ب محسوب می‌شد. سپس با شیوع ویروس کرونا همه چیز تغییر کرد. با گسترش همه‌گیری، مردم اولویت‌های خود را دوباره ارزیابی کردند و نحوه نگرش خود را به همه چیز تغییر دادند.

اکنون اولویت همه مردم، داشتن یک ذهنیت فعال برای کاهش خطرات و بحران‌های احتمالی مانند پاندمی و همه‌گیری است. افرادی که پاسپورت دوم دارند می‌توانند خود را افرادی خوش‌شانس‌تر از دیگران بدانند. همچنین گزینه‌های بیشتری برای سفر یا پناهندگی نیز دارند.

1. توانایی سفر در دنیا

هنگامی که شهروندی دیگری دریافت می‌کنید، فورا توانایی سفر به کشورهای بسیاری زیادی پیدا خواهید کرد. این امر را تنها به‌عنوان مزیتی در زمان‌های اضطراری تلقی نکنید، زیرا ابزاری است که در تمام شرایط به نفعتان خواهد بود.

2. استقلال مالی

یکی دیگر از مزایای پاسپورت دوم که بسیاری از سرمایه‌گذاران باهوش از آن بهره می‌برند استقلال مالی است. استقلال از لحاظ مالی بهترین راه برای حفظ و افزایش ثروت شما است. توانایی برای انتخاب محل پرداخت مالیات یا حتی این که اصلا اجباری برای پرداخت آن وجود دارد یا خیر می‌تواند تفاوت زیادی در میزان سرمایه و دارایی‌هایتان ایجاد کند.

بسیاری از کشورهای حوزه کارائیب مانند جزیره دومینیکا، وانواتو و سنت کیتس و نویس یک بهشت مالیاتی هستند و به ساکنان و شهروندان خود امکانات مالیاتی مطلوبی ارائه می‌دهند. اکثر این امکانات در هیچ کشور دیگری یافت نمی‌شوند.

3. حفظ دارایی در مواقع اضطراری

در ذات انسان حمایت و حفاظت از خود، خانواده و دارایی‌هایش نهادینه شده است. انسان‌ها به‌واسطه غریزه خود هر کاری برای حفظ اموال و عزیزانشان خواهند کرد که این امر یکی از انگیزه‌های موجود برای اخذ شهروندی دوم محسوب می‌شود. چنین موضوعی پس از شیوع ویروس کرونا به همگان آشکار شد. زیرا افرادی که گزینه‌های فراوان و تابعیت چندگانه داشتند توانستند از خدمات کشورهای متعددی برای حفظ جان عزیزان خود بهره ببرند.

4. زیرساخت‌های مالی بهتر

اگر اولویت شما محافظت از دارایی‌هایی است که با سختی زیاد به‌دست آورده‌اید، می‌توانید برای اخذ شهروندی دوم کشورهای استقبال‌کننده از سرمایه‌گذاران اقدام کنید. کشورهای زیادی وجود دارند که از زیر ساخت‌های مالی قوی‌تری برخوردار هستند یا مانند دومینیکا یک بهشت مالیاتی محسوب می‌شوند.

5. سطح آموزش عالی

خانواده‌هایی که فرزندان آن‌ها در سن مدرسه و دانشگاه هستند، از هر نظر کشورهای حوزه دریای کارائیب را برای اقدام برای پاسپورت دوم مناسب می‌دانند. شهروندان کشورهای حاضر در این منطقه می‌توانند از تحصیلات دانشگاهی ارزان و حتی رایگان استفاده کنند. همچنین کمک هزینه‌های تحصیلی به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

حضور در مدارس دولتی هزینه‌ای ندارد و دولت هزینه کتاب و حتی حمل‌ونقل برای دانش‌آموزان به مدرسه را پرداخت می‌کند.

6. سبک زندگی جدیدتر و بهتر

درخواست شهروندی برای یک کشور دیگر می‌تواند راهکاری مناسب برای داشتن سبک زندگی بهتر و جدیدتر نسبت به کشور خودتان باشد. به‌ویژه این موضوع زمان توجه به مسائل زیر اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

7. محیط زیست بهتر

برای مثال، اگر می‌خواهید زندگی آرام‌تری را برای خانواده خود ایجاد کنید، اقدام برای پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در کشوری مانند دومینیکا از هر نظر عالی خواهد بود. شما می‌توانید برای شهروندی بخش‌های مختلف این کشور درخواست دهید و از منظره باشکوه دریا، هوای تمیز و غذاهای بی‌نظیر دریایی لذت ببرید.

9. سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی بهتر

اگر از سیستم مراقبت‌های درمانی در کشور خود راضی نیستید، با دریافت شهروندی از یک کشور پیشرفته‌تر بدون تردید می‌توانید از مراقبت‌های بهداشتی بهتری نیز استفاده کنید. از طرفی در کنار برتری سیستم‌های بهداشتی، رایگان بودن این خدمات برای شهروندان آن کشور نیز یک امتیاز مثبت دیگر است. این امتیازات در بلندمدت هزینه‌های شما را به‌شدت کاهش خواهد داد.

آن‌ها متوجه مساله‌ بسیار مهمی شدند. پاسپورت دوم تنها یکی از گزینه‌های موجود نیست بلکه سبکی کاملا جدید از زندگی محسوب می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]