کد: 140105276363218524

ترازوهای صنعتی

خرید ترازو صنعتی

کد: 140105276363218524

https://bit.ly/3pqvNMz

، (اخبار رسمی): ترازوی صنعتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ترازوهایی که دقت اندازه گیری آنها بین 0.1 تا 10 گرم است معمولا در بین ترازوهای صنعتی قرار می گیرند.

خرید ترازو صنعتی
خرید ترازو صنعتی

با توجه به کاربرد آنها، این نوع از ترازوها دارای ویژگی و قابلیت‌های مختلفی هستند از جمله ضد آب بودن، داشتن عملک یا داشتن کفه بزرگ! متناسب با نیاز خود می‌توانید این نوع از ترازوها را سفارش دهید.

ترازوهای صنعتی در تنوع زیادی موجود هستند. متناسب با طول عمر، مقاومت و کارایی که این نوع از ترازوها دارند می توان از آنها در صنایع مختلف استفاده کرد. با توجه به داشتن چاپگر یا نداشتن چاپگر و البته علمک دار بودن و نبودن می توان آنها را در دسته بندی های مختلف قرار داد. ترازوهای صنعتی بیشتر در فروشگاه های ابزار آلات مورد استفاده قرار می گیرند.

ویژگی های ترازو صنعتی

  • مقاوم بودن
  •  داشتن قابلیت شمارش قطعات
  • داشتن بدنه مستحکم
  • ضد آب بودن
  • داشتن خاصیت ضد رطوبت

برای خرید ترازوهای صنعتی متناسب با شرایط کاری خود، حتما مشخصات آنها را مورد بررسی قرار دهید. ترازوهای صنعتی دیجیتال به گونه‌ای طراحی می‌شوند که قابل شستشو هستند زیرا قرار است از آنها در کارخانجات و کارگاه‌های تولید مواد مختلف استفاده شود.

 ترازوی های صنعتی

ترازوهای صنعتی معمولا در بسیاری از صنعت‌ها، مشاغل کوچیک و بزرگ و تولیدی ها از اهمیت زیادی برخوردار است.

فروشندگان و عرضه‌کنندگان هنگامی که می‌خواهند محصول یا کالایی را به مشتریان ارائه دهند علاوه بر توجه به کیفیت محصول، به وزن آن نیز توجه می‌کنند.

ترازوهای صنعتی با تنوع کمتری نسبت به ترازوی فروشگاهی ارائه می شود و مخاطبین و گروه های شغلی محدودی را به خود اختصاص می دهد.

ترازوهای صنعتی چیست؟

به‌طورکلی، ترازوهای صنعتی دستگاهی است که از بدنه بسیار مقاومی تشکیل شده و معمولاً امکان شمارش قطعه را به مصرف‌کنندگان می‌دهد، بنابراین به ترازوهای قطعه شمار نیز معروف است.

شمارش قطعات باعث می‌شود تا کار بسته‌بندی و شمارش کردن قطعه‌ها به‌صورت دیجیتال انجام شود در نتیجه باعث سرعت بخشیدن به کار می‌شود. همچنین شمارش قطعات به صورت دیجیتال، امکان خطا کردن در شمارش را بسیار پایین آورده است.

ترازوهای صنعتی تنوع بسیار بالایی دارند و با توجه به استحکام و عمر طولانی‌ مدتی که دارند مورد استقبال قرار می‌گیرند. از آنجایی که کارگاه‌های صنعتی یا کارخانه‌‌‌ها از ترازوهای صنعتی استفاده می‌کنند، این ترازوها باید به مقدار کافی با دوام باشند تا در برابر تغییرات محیطی دچار ایراد نشوند.

ترازوهای صنعتی در چه مشاغلی کاربرد دارند؟

ترازوهای صنعتی معمولا در مشاغل مختلف، کارگاه‌ها و کارخانه‌های گوناگون برای بسته‌بندی، وزن کردن کالاها و کنترل کیفی استفاده می‌شوند. معمولاً محیط کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به دلیل شرایط و ویژگی‌های خاصی که دارند نیازمند آن است تا به طور دائم نظافت و شستشو شوند. همچنین بسیاری از مواد خوراکی موجود در کارخانه‌ها دارای رطوبت هستند یا در محیط‌های گرم تولید می‌شوند؛ بنابراین لازم است تا ترازوی صنعتی از مقاومت بالایی برخوردار باشد و به راحتی در برابر شرایط محیطی مقاومت خود را از دست ندهد؛ از این رو سازندگان این ترازوها بدنه‌ی این ترازوهای صنعتی را از استیل ضدزنگ یا فولاد می‌سازند تا به راحتی در برابر گردوغبار، آلودگی‌ها، رطوبت و… واکنش نشان ندهند.

مهم‌ترین ویژگی‌های ترازوی صنعتی چیست؟

اولین ویژگی مهم آن، دارا بودن قابلیت شمارش قطعات است و بعدازآن، سهولت استفاده و جنس بدنه بسیار مقاوم این نوع از ترازوها است که باعث شده با توجه به هزینه مناسب، قابلیت‌های زیادی را ارائه دهند.

انواع ترازوهای صنعتی

ترازوی صنعتی برای طیف گسترده‌ای از مشاغل استفاده می‌شود؛ بنابراین می‌توان گفت این ترازوها می‌توانند به طور مداوم کار کند. ترازوهای صنعتی با باتری، برق و یا هر دو کار می‌کنند. انواع مختلفی از ترازوهای صنعتی وجود دارد که صاحبان مشاغل می‌توانند بسته به شغلی که دارند آن‌ها را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنند.

ظرفیت‌های ترازوهای صنعتی

ترازوهای صنعتی معمولا ۳۰ کیلویی و ۵۰ کیلویی تولید می‌شوند و دو نوع علمک ‌دار و بدون علمک موجود است.

این ترازوها در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و دیگر محیط‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

ترازوی صنعتی چگونه کار می‌کند؟

معمولا تمام ترازوهای صنعتی اساس کار یکسانی دارند‌. این ترازوها یک صفحه دارند که محصول یا ماده موردنظر برای اندازه‌گیری روی آن‌ها قرار می‌گیرد. نیرویی که از طرف جسم وارد می‌شود باعث تحریک شدن یک سنسور به نام لودسل می‌شود. هر چه جسم سنگین‌تر باشد، نیرویی که به لودسل وارد می‌شود نیز بیشتر است؛ بنابراین لودسل جریان الکتریکی بیشتری را از خود عبور می‌دهد که این جریان به یک مدار الکتریکی متصل شده است و وزن جسم موردنظر را در صفحه نمایشگر نشان می‌دهد.


مهم‌ترین فاکتورها برای خرید ترازوی صنعتی چیست؟

مهم‌ترین فاکتورهایی که برای خرید ترازوی صنعتی باید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

  • دقت زیاد و خطای کم برای اندازه‌گیری اجسام
  • حداکثر و حداقل وزنی که ترازو می‌تواند وزن کند
  • جنس بدنه و جنس سینی
  • منبع انرژی مورد نیاز ترازو

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ترازالکترونیک

مجموعه تراز الکترونیک ارائه دهنده ی تجهیزات توزین از قبیل ترازو و باسکول و… همچنین ارائه دهنده ی تجهیزات فروشگاهی از قبیل صندوق های فروشگاهی و کالباسبر و … این مجموعه با سابقه 20 ساله آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.