اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140109146856416118
در دسترس نیست

وظیفه پرشر سوئیچ هوا در پکیج چیست

پرشر سوئیچ هوا

کد: 140109146856416118

، (اخبار رسمی): پرشر سویچ هوا یک قطعه الکترو مکانیکی می باشد که در پکیجهای فن دار تعبیه شده است.،قسمت الکترونیکی پرشر سوییچ هوا به وسیله برق DCکه مستقیم از برد تغذیه می کند تامین می شود مشاوره 02166593368

پرشر سوئیچ هوا
پرشر سوئیچ هوا

پرشر سویچ هوا یک قطعه الکترو مکانیکی می باشد که در پکیجهای فن دار تعبیه شده است.،قسمت الکترونیکی پرشر سوییچ هوا به وسیله برق DCکه مستقیم از برد تغذیه می کند تامین می شود مشاوره 02166593368

در گذشته اکثر خانواده‌ها از آبگرمکن یا موتورخانه‌ها برای تأمین آب گرم و گرمایش مورد نیاز استفاده می‌کردند. اما این سیستم‌ها، امروزه جای خود را به پکیج‌ها داده‌اند. پکیج‌ها در تمام فصول سال، آب گرم منازل و همچنین در فصل زمستان، آب گرم لازم برای گردش در رادیاتورها را تأمین می‌کنند.

این دستگاه‌ها از لحاظ ماده سوختنی، محل نصب، داشتن یا نداشتن مخزن، به مدل‌های مختلفی تقسیم می‌شوند اما طرز کار و بسیاری از قطعات بین آن‌ها مشترک می‌باشد. یکی از قطعاتی که در تمام مدل‌ پکیج‌ها تعبیه می‌شود و از اهمیت بسیاری برخوردار است، پرشر سوئیچ هوا می‌باشد. سلامت این قطعه به قدری اهمیت دارد که در تمام سرویس‌ پکیج‌ها، آن را بررسی کرده و تست سلامت از پرشر گرفته می‌شود. در ادامه درباره وظایف این قطعه توضیح داده‌ایم تا بیشتر با علت اهمیت آن آشنا شوید.

پرشر هوا پکیج یک قطعه مکانیکی به کار رفته در این وسیله‌ی گرمایشی است. در حالت کلی وظیفه‌ی پرشر هوا کنترل عملکرد فن در پکیج می‌باشد. استفاده از پرشر هوا در پکیج برای اطمینان از روشن بودن یا نبودن فن در هنگام عملکرد دستگاه ضرورت داشته و بر طرز کار پکیج تاثیر می‌گذارد.

پرشر هوا پکیج در بالای محفظه احتراق و نزدیک به فن نصب شده و در این قسمت بنا بر طراحی صورت گرفته وظیفه کنترل این قطعه را بر عهده دارد. امروزه یکی از مراحل تست وضعیت انواع پکیج در زمان سرویس پکیج بوتان وابسته به مدل بررسی وضعیت پرشر هوا پکیج ایران رادیاتور، پرشر هوا پکیج بوتان و مواردی از این قبیل است.

تست پرشرهوا در پکیج ایران رادیاتور، پرشر هوا پکیج بوتان، پرشر فن پکیج گلدیران و دیگر مدل‌ها و برندهای پکیج یک روش کاربردی برای بررسی نحوه عملکرد این قطعه در پکیج می‌باشد. از سری اقدامتاتی که در هنگام تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندها باید به آن توجه داشته باشید تست سلامت این قطعه است.

یکی از ویژگی‌های اساسی بهترین پکیج برخورداری از تجهیزات سالم و بدون نقص است.در این مطلب علاوه بر مشاهده نحوه عملکرد پرشر هوا در پکیج با مراحل تست این قطعه در مدل‌های مختلف پکیج آشنا می‌شویم.

پرشر سوئیچ هوا چیست و چه وظایفی دارد؟

پرشر سوئیچ هوا جز قطعات مکانیکی پکیج‌ها محسوب می‌شوند و آن‌ها را در بالای محفظه احتراق و در نزدیکی فن قرار می‌دهند. چرا که عمده وظایف این قطعه کنترل عملکرد فن می‌باشد.

این قطعه که نوعی سوییچ فشار می‌باشد، وظیفه کنترل احتراق و فن را برعهده دارد و از این رو، اهمیت سلامت این قطعه بسیار بالا بوده و در صورت خرابی یا نبود پرشر در پکیج، سلامت شما و این وسیله گرمایشی به شدت به خطر می‌افتد. به همین دلیل از پرشرها به عنوان سیستم‌های ایمنی و هشداردهنده در پکیج‌ها نام برده می‌شود. بدین علت است که اگر در هنگام فعالیت پکیج، فن نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و دود را به طور کامل از دستگاه خارج نکند، پرشر وارد عمل شده و پکیج را غیرفعال می‌کند. اتصال پرشر با فن از طریق یک شلنگ سیلیکونی که به ونتوری فن متصل است، صورت می‌گیرد.

وظیفه پرشر سوئیچ هوا در پکیج‌ها به قدری حساس است که سلامت آن‌ها، دو مرحله توسط برد دستگاه بررسی می‌شود. دلیل آن هم همان طور که گفتیم، برای افزایش ایمنی عملکرد پکیج می‌باشد تا از بروز حوادث خطرناک جلوگیری کند.

اهمیت کاربرد پرشر سوئیچ هوا در پکیج

طرز کار پکیج‌ها به گونه‌ای است که نیاز به عمل احتراق درون آن‌ها می‌باشد. این احتراق با تولید دود همراه است که لازم است به بیرون محیط هدایت شود. در صورت باقیماندن دود در محیط، ممکن است اتفاقات خظطرناکی برای شما بیافتد. برای هدایت دود از طریق دودکش به بیرون، درون پکیج‌ها فن تعبیه می‌شود. این فن با ایجاد جریان هوا، دود حاصل از احتراق را به بیرون منتقل می‌کند. عملکرد فن‌ها توسط پرشر کنترل می‌شود تا در صورتی خرابی یا بروز مشکل در آن‌ها، فوراً عملکرد پکیج را متوقف کرده و از ورود دود به منزل جلوگیری می‌شود.

حال در صورتی که خود پرشر با مشکل مواجه شود، دیگر نظارتی بر عملکرد فن وجود ندارد و اگر خدایی نکرده آن‌ هم خراب شود، دود وارد محیط شده و می‌تواند سلامت شما را تهدید کند. پس پرشر سوئیچ هوا پکیج‌ها، جز قطعات اصلی آن‌ها محسوب می‌شود و اهمیت به سلامت این قطعه و بررسی آن‌ها در تمام سرویس‌های پکیج، واجب است.

نحوه تست پرشر هوا

همان طور که گفتیم، یکی از مهم‌ترین کارهایی که در سرویس پکیج‌ها باید انجام دهید، تست پرشر می‌باشد تا از سلامت این قطعه خیالتان راحت شود. وجود مشکل در این قطعه علاوه‌بر خطرناک بودن، مصرف گاز دستگاه شما را نیز بالا خواهدبرد.

برای تست پرشر پکیج، ابتدا لازم است تا لوله آنتی کنداکس که به فن متصل می‌باشد را از آن جدا کنید. سپس دو سر سوکتی که به پرشر وصل می‌باشد را نیز جدا کرده و سپس جریان مدار آن را با اهم‌متر اندازه بگیرید. در این حالت باید مدار قطع بوده و عدد صفر را اهم‌متر نشان دهد. پس از آن دهانه لوله آنتی کنداکس را در دهان خود قرار داده و تمام هوای داخل لوله را بکشید. اگر پرشر در سلامت کامل باشد، در این لحظه باید مدار پرشر مجدداً وصل شود. در غیر این صورت پرشر سوئیچ هوا دستگاه شما خراب بوده و قبل از راه‌اندازی دستگاه، لازم است تا تعویض شود.

علائم خرابی پرشر هوا پکیج

همان طور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم، سلامت پرشر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که متوجه خرابی آن شده‌اید، لازم است تا فوراً دستگاه را خاموش کرده و با یک تکنسین ماهر تماس بگیرید. گاهی اوقات به وسیله انجام تست متوجه خرابی این قطعه می‌شوید. اما اکثر مواقع بروز مشکل در پرشر با علائمی همراه است که در صورت مشاهده آن‌ها باید به سلامت این قطعه شک‌ کرده و آن را بررسی کنید.

ما این علائم را در ادامه معرفی کرده‌ایم تا با مشاهده آن‌ها، سریعاً پکیج را خاموش کنید.

قبل از استارت فن و‌ روشن شدن آن، برد دستگاه ابتدا سلامت پرشر را بررسی می‌کند تا مطمئن شود قطعه‌ای که‌ وظیفه دارد عملکرد فن را کنترل کند، سالم است. در صورت سلامت آن فن روشن شده اما اگر در پرشر سوئیچ هوا مشکلی وجود داشته‌باشد، اجازه روشن شدن را به فن نمی‌دهد. پس عدم روشن شدن فن، می‌تواند یکی از نشانه‌های خرابی پرشر باشد.

در صورتی که فن روشن می‌باشد، لوله آنتی کنداکس را جدا کرده و با مکش هوای داخل آن، باید جرقه زده‌ شود. در صورتی که جرقه‌زن عمل نکند، به احتمال فراوان پرشر خراب است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021665*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید