اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140203027296519094
در دسترس نیست

راهنمای خرید چادر کوهنوردی و کمپینگ ایده آل

نکات مهم در انتخاب چادر کوهنوردی و کمپینگ

کد: 140203027296519094

، (اخبار رسمی): امروز در این مقاله می خواهیم نکات مهم در انتخاب چادر کوهنوردی و کمپینگ را، با هم بررسی کنیم. همواره داشتن، چادر کوهنوردی و کمپینگ مناسب، آسایش شما را در طبیعت فراهم کرده

نکات مهم در انتخاب چادر کوهنوردی و کمپینگ
خرید چادر کوهنوردی

خرید چادر کوهنوردی یک وسیله بسیار مهم و ضروری برای کوهنوردان، کمپرس و هیکینگ است. این چادرها برای محافظت از کوهنوردان در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد، باد، برف و باران طراحی شده‌اند. چادرهای کوهنوردی معمولاً از جنس پارچه‌ی نایلون یا پلی‌استر ساخته شده‌اند که ضدآب و سبک هستند.

چادر کوهنوردی و کمپینگ (استفاده در ارتفاع کم و فصل تابستان)

از این چادر ها معمولا در ارتفاعات کم استفاده می کنند؛ که کارایی این سازه در فصل های بهار، تابستان و پاییز است. این چادر به گونه ای طراحی شده که سبب افزایش گردش هوا و تهویه در چادر کمپینگ می شود. این محصول در تنوع بالا، در رنگ ها و شکل های متنوع تولید و به بازار ارائه می شوند.

یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید چادر کوهنوردی و کمپینگ ظرفیت چادر می باشد. در این مرحله، ابتدا باید، تعداد نفرات را مشخص کنید. چادر های کوهنوردی طبق ظرفیت هایی که دارند، دسته بندی شده که هر کدام با حروف یا عدد مشخص نامگذاری شده اند. معمولا به دلیل کاهش وزن، فضای داخلی چادر ها کوچک می باشند و به طور کلی قانون و استانداری برای اندازه ی داخلی چادر ها وضع نشده است؛ به همین خاطر اندازه این محصول، در تولیدی های مختلف، متفاوت می باشد. اگر حجم و اندازه شما بزرگتر از چادر می‌ باشد؛ ما برای آزادی و راحتی شما پیشنهاد می کنیم؛ چادری را انتخاب کنید، که ظرفیت آن بیشتر از اعضای گروه باشد و یا چادری انتخاب کنید که از نظر پهنا ۱ یا ۲ اینچ بزرگ تر از حد معمول باشد. برای نشان دادن بزرگی چادر، معمولا از واژه‌ ی plus استفاده می کنند.

بررسی وزن چادر کمپینگ و کوهنوردی

بخش گسترده‌ ای از بار شما متعلق به وزن چادر است. به همین دلیل امروزه ، تولید کنندگان چادر سعی دارند تا حد توان وزن چادر ها را کاهش دهند. کاهش وزن علاوه بر تاثیری گذاری بر سبکی چادر، همواره سبب کوچک شدن فضای داخلی چادر نیز می‌ شود. اگرچه استفاده از مواد با دوام موجب افزایش مقاومت چادر می‌ شود؛ اما چادر های سبک نیز در برابر عوامل مختلف مقاوم بوده و از ویژگی‌ های منحصر به فردی برخوردار هستند. بنابراین برای خرید مناسب، باید نکات مهم در انتخاب چادر کوهنوردی و کمپینگ را در نظر بگیرید.

چادرهای کوهنوردی کمپینگ، مناسب با فصول مختلف

یکی از وظایف اصلی شما در این زمینه انتخاب چادر با توجه به فصل‌ های مختلف است. معمولا کوهنوردان تازه کار، برای راحتی و آشنایی با محیط، چادر های سه فصله را انتخاب می‌ کنند. اما به طور کلی کوهنوردان با تجربه، به دلیل تغییرات جوی آب و هوا در اکثر مواقع بیش از یک چادر همراه خود دارند .

بررسی مقاومت و کیفیت کف چادر

جنس کف چادر، یکی از نکات مهم در انتخاب چادر کوهنوردی و کمپینگ است؛ زیرا این بخش باید در برابر عوامل مختلف مانند، فشار ، وزن افراد، ورود آب و برخورد اشیای تیز در طبیعت، مقاومت کافی داشته باشد. امروزه با گسترش فناوری و تکنولوژی از مواد عالی برای تولید چادر ها، استفاده می‌ کنند.

استفاده از پارچه‌ی چند لایه:

چادر های کمپینگ با به کارگیری پارچه‌ های یکسره و چندلایه از ورود و نفوذ آب، از طریق سقف جلوگیری کرده و سبب افزایش مقاومت در برابر طوفان و عوامل متاثر از آن می‌ شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تازه‌های ورزش | تجهیزات ورزشی