کد: 140207107509323546
در دسترس نیست

آشنایی کامل با نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا

کد: 140207107509323546

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت کانادا، ویزای توریستی می باشد که دارندگان این ویزا می توانند برای مدت زمان مشخصی و به هدف بازدید از اقوام و خانواده، دیدن جاذبه های گردشگری کشور و… وارد خاک کانادا شوند. داشتن تمکن مالی برای سفر مهم ترین شرط دریافت ویزای توریستی کانادا است.

نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا بدون مراجعه حضوری به سفارت کانادا، قابل دریافت می باشد. پرونده شما به صورت الکترونیکی تشکیل می شود و جواب درخواست خود را نیز به شیوه آنلاین دریافت خواهید کرد.

ویزای توریستی کانادا که به اسم ویزای ویزیتوری هم شناخته می شود، این امکان را برای دارندگان آن فراهم می کند که وارد خاک کانادا شود و به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. اگر هدف شما از سفر به کانادا، اقامت کوتاه مدت است، می بایست برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام کنید مگر آنکه شهروندی کانادا را داشته باشید که در این صورت نیازی به دریافت ویزا نیست.

ایرانی ها معمولا برای ملاقات های کاری، شرکت در کنفرانس ها و همایش ها، دیدن دوستان و اعضای خانواده و… ویزای توریستی را دریافت می کنند همچنین برای اهداف درمانی هم می توان این ویزا را اخذ کرد اما هزینه های درمانی و بیمارستانی را پوشش نمی دهد.

دریافت ویزای توریستی کانادا به منزله اجازه ورود قطعی به این کشور نیست و مانند سایر ویزا ها، در هنگام ورود به کشور، افسر مرزی درباره صدور اجازه تصمیم می گیرد. شما در زمان ورود به خاک کانادا باید توضیح دهید که به چه هدفی به این کشور آمده اید و افسر را متقاعد سازید اقامت شما موقتی است.

انواع ویزای توریستی کانادا

بهتر است بدانید که ویزای توریستی کانادا شامل دو نوع کلی است:

ویزای ‌سینگل کانادا یا یک ‌بار ورود (Single Entry)

ویزای مولتیپل کانادا یا چند بار ورود (Multiple Entry)

یک نوع ویزای توریستی دیگری هم برای ورود کشور کانادا وجود دارد که به آن سوپر ویزای کانادا گفته می شود. در ادامه هر یک از این انواع ویزاها را کامل تر توضیح می دهیم:

ویزای سینگل کانادا

با اخذ ویزای توریستی سینگل کانادا فقط می توان یکبار وارد خاک کانادا شده و تا پایان اعتبار ویزا، امکان اقامت در کشور وجود دارد. با خروج از کشور، اعتبار ویزا از بین می رود حتی اگر تاریخ پایان اعتبار آن فرانرسیده باشد.

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا به دارندگان خود اجازه می دهد که به صورت نامحدود به کانادا رفت و آمد کنند و در هر بار ورود به کشور، امکان 6 ماه اقامت دارند. با توجه به اینکه مدت اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است، ویزای مولتیپل کانادا هم به مدت 5 سال اعتبار دارد اما تا 10 سال قابل تمدید است.

سوپر ویزای کانادا

نوع سوم ویزای توریستی کانادا، سوپر ویزا است. این ویزا برای افرادی است که فرزندان یا نوه آنها، شهروند کانادا هستند. مدت اعتبار سوپر ویزای کانادا، 10 سال است ولی با در نظر گرفتن مدت اعتبار 5 ساله پاسپورت ایرانی، باید در هر 5 سال تمدید شود. با سوپر ویزای کانادا می توان در هر بار ورود به کانادا تا 2 سال متوالی در این کشور اقامت داشت.

اخذ سوپر ویزای کانادا نیازمند دریافت دعوت نامه رسمی از فرزند یا نوه بالای 18 است. همچنین فردی که دعوت نامه ارسال می کند، باید تضمین کند که از عهده هزینه های دعوت شونده در مدت اقامت او در کانادا، بر می آید.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

دریافت ویزای توریستی کانادا نیازمند برخورداری از برخی شرایط است که در این بخش از مطلب می خواهیم مورد بررسی قرار دهیم :

تمکن مالی برای ویزای توریستی کانادا

برخورداری از تمکن مالی، از شرایط اصلی اخذ ویزای توریستی کانادا است. شما باید افسر پرونده را متقاعد سازید که بر اساس مدت زمان اقامت خود در کانادا، تمکن مالی لازم را دارید. میزان تمکن مالی باید متناسب با سن شما باشد و از شما مدارک شغلی هم خواسته می شود. همچنین برای اثبات تمکن مالی، نمی توان از حساب های والدین استفاده کرد. داشتن شغل، شانس دریافت ویزای توریستی را افزایش می دهد و اگر حقوق ثابت دارید و یا دارای سرمایه در حساب بانکی خود هستید، شانس شما برای اخذ ویزای توریستی بیشتر خواهد بود.

دریافت دعوت نامه برای اخذ ویزای توریستی کانادا

اگر از آشنایان، خانواده، اقوام و دوستان شما در کانادا زندگی می کنند، در صورت ارسال دعوت نامه به شما، شانس تان را برای اخذ ویزای توریستی افزایش می دهند. می توانید از آنها بخواهید که برای شما دعوت نامه بفرستند تا پروسه اخذ ویزای توریستی کانادا را راحت تر سپری کنید. همچنین اگر تمکن مالی کافی ندارید، آنها می توانند حامی مالی شما باشند.

تراول هیستوری قوی

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید این اطمینان را به افسر سفارت بدهید که اهل سفر و متعهد هستید. تمام سفرهای شما به عنوان سابقه حساب می شوند اما تراول هیستوری زمانی قوی محسوب می‌ شود که از طریق سفر به کشور‌هایی مثل حوزه شینگن، انگلستان، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، چین و… ایجاد شده باشد.

همچنین لازم است بدانید که داشتن تروال هیستوری برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی نیست اما کسانی که سابقه سفر قبلی دارند، راحت تر می توانند ویزای توریستی را دریافت کنند.

مدارک اثبات وابستگی به ایران

برای اطمینان بخشیدن به افسر سفارت کانادا که مدت اقامت شما در این کشور محدود است و به زودی به کشور خود بر می گردید، بهتر است مدارک اثبات وابستگی به ایران که این مدارک می توانند مالی، شغلی، خانوادگی یا اجتماعی باشند را ارائه دهید. اگر مشغول به تحصیل در دانشگاه های ایران باشید، سابقه بیمه داشته باشید، قراردادهای سرمایه گذاری و کاری داشته باشید، به این شیوه ها می توانید به افسر سفارت ثابت کنید که به ایران بازخواهید گشت.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا بدون مراجعه حضوری به سفارت کانادا، قابل دریافت است. پرونده شما به صورت الکترونیکی تشکیل می شود و جواب درخواست خود را نیز به شیوه آنلاین دریافت خواهید کرد.

برای ثبت درخواست دریافت ویزای توریستی کانادا، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا باید در سایت رسمی کانادا ثبت نام نمایید.
 2. بعد از ثبت نام در سامانه، می بایست فرم ها و سوالاتی که برای تشکیل پرونده نیاز هستند را تکمیل کنید.
 3. مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا را در سایت آپلود کنید. توجه داشته باشید که مدارک حتما باید کامل و درست باشند و در صورت ناقص یا اشتباه بودن، ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود.
 4. در مرحله بعد باید هزینه بررسی پرونده و انگشت نگاری را پرداخت کنید که به صورت آنلاین قابل پرداخت است.
 5. حداکثر تا 24 ساعت پس از تشکیل پرونده آنلاین، نامه ای دریافت می کنید که در این نامه شما برای انجام انگشت نگاری و عکسبرداری، به یکی از دفاتر وک ارجاع داده می شوید. طبق این نامه، باید حداکثر تا 30 روز آینده به دفتر وک مراجعه نمایید.
 6. دفتر وک کانادا در ایران دایر نیست لذا شما برای انجام مراحل بیومتریک باید سفری چند روزه به یکی از کشورهای همسایه داشته باشید.
 7. پس از تمام شدن مراحل انگشت نگاری و عکس برداری در دفتر وک، پرونده شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از مدتی، نتیجه آن اعلام می گردد.

اگر با درخواست شما برای دریافت ویزای توریستی کانادا موافقت شده باشد، باید پاسپورت خود را به منظور صدور و الصاق ویزای توریستی کانادا به دفاتر وک تحویل دهید. برای ارائه پاسپورت، نیازی نیست که مجددا سفر کنید و امکان ارسال پاسپورت از طریق خدمات پیکاپ ویزای کانادا وجود دارد.

هزینه ویزای توریستی کانادا

دریافت ویزای توریستی کانادا، هزینه هایی هم دارد و شامل بخش های ثابت و متغیر به شرح زیر هستند :

هزینه های ثابت اخذ ویزای توریستی کانادا، عبارتند از:

 • هزینه بررسی پرونده
 • هزینه انگشت‌ نگاری و گرفتن عکس
 • هزینه صدور و چاپ ویزا
 • هزینه های متغیر اخذ ویزای توریستی کانادا، عبارتند از :
 • هزینه مسافرت به کشورهای همسایه برای مراجعه به دفتر وک
 • هزینه رزرو هتل
 • هزینه بلیط هواپیما

 دریافت انواع ویزای توریستی کانادا  و مشاوره اخذ ویزای تویستی کانادا و سایر انواع ویزای این کشور را از موسسه مهاجرتی دستیکن بخواهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با کارشناسان مجموعه همین حالا به وب سایت رسمی دستیکن مراجعه بفرمایید.

منبع: دریافت ویزای توریستی کانادا

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه مهاجرتی دستیکن

شرکت مهاجرتی دستیکن با مدیریت مستقیم بنفشه بهزادی عضو رسمی سازمان مشاوران قانونی مهاجرت به کانادا (CICC) ، با شماره عضویت (R530727) و مشاور مهاجرت ثبت شده در استان ساسکاچوآن با کد ثبت ۰۰۰۹۰۲ آماده ارائه بهترین نوع سرویس و خدمات مهاجرتی به متقاضیان میباشد. شرکت مهاجرتی دستیکن فعالیت های خود را از شهر تورنتو کانادا از سال ۲۰۱۲ آغاز کرده و هم اکنون در دفاتر دبی و تهران نیز با جواز کسب قانونی از کشور امارات و ایران مشغول پاسخگویی به متقاضیان می باشد. تخصص شرکت خدمات مهاجرتی دستیکن در برنامه های مهاجرتی موقت و دائم از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت نیروی متخصص، برنامه مهاجرتی استارت آپ، ثبت شرکت و خرید بیزینس، برنامه های استانی، برنامه خود اشتغالی، اسپانسرشیپ خانواده و ویزای توریستی است.

منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون