اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139308041910041

در راستای فعالیت های مشارکتی در باغ موزه قصر برگزار شد

نخستین نشست هم اندیشی مدیران موزه های تهران با دفاتر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهران گردی

کد: 139308041910041

http://bit.ly/1DOsNKU

، تهران , (اخبار رسمی): نخستین نشست هم اندیشی مدیران موزه ها و کاخ موزه ها پایتخت با دفاتر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهران گردی شنبه 3 آبان ماه با حضور مدیران موزه ها، کاخ موزه ها و باغ موزه های استان تهران در باغ موزه قصر برگزار شد.

 نخستین نشست هم اندیشی مدیران موزه های تهران با دفاتر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهران گردی
باغ موزه قصر
 نخستین نشست هم اندیشی مدیران موزه های تهران با دفاتر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهران گردی
باغ موزه قصر

در حوزه گردشگری، باید ساز و کاری متناسب با اماکن و مسیرهای گردشگری ایجاد شود تا بتوانیم خدمات شایسته ای را به گردشگران ارایه کنیم.

به گزارش روابط عمومی باغ موزه قصر، محمد رضا سعیدی، مدیر باغ موزه قصر روز شنبه در نخستین نشست هم اندیشی مدیران موزه ها و کاخ موزه های پایتخت با دفاتر خدمات مسافرتی مجری تورهای تهران گردی ضمن خیر مقدم به جمع مدیران موزه های کشور به تلاش سه ماهه برای برگزاری چنین نشستی که برای اولین بار صورت میپذیرد، یاد کرد و به عنوان اولین پیشنهاد ، استمرار این جلسات را خواستار شد. وی اظهار کرد بی شک تعداد کثیری در این جمع حتی نام بسیاری از موزه ها را نشنیده اند ولی امروز با قرارگرفتن کنار هم میتوانند زمینه ساز فعالیتهای مشارکتی با موزه هایی باشند  که از نظر ریشه ای ، تاریخی یا فرهنگی با هم اشتراکاتی دارند.

 رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اظهار کرد: در حوزه گردشگری، باید ساز و کاری متناسب با اماکن و مسیرهای گردشگری ایجاد شود تا بتوانیم خدمات شایسته ای را به گردشگران ارایه کنیم.

وی افزود: 90 درصد ساختمان ها و موزه هایی همچون موزه رضا عباسی و کاخ موزه گلستان، برای موزه ساخته نشده که شهرداری بتواند خدماتی را به آنها ارایه دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران با بیان اینکه خود موزه داران باید اقداماتی را برای توسعه گردشگری و ارایه خدمت به گردشگران فراهم کنند، افزود: در تلاش هستیم شورای معاونان را در هر یک از موزه های استان تهران تشکیل دهیم.

سرهنگ سعید بنی اسد معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ نیز در این نشست با اعلام آمادگی برای همکاری نیروی انتظامی با اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان تهران باید مسیرهای گردشگری و زمان تردد اتوبوس های تهران گردی را به اطلاع نیروی انتظامی برساند و بر این اساس باید تفاهم نامه ای بین این دو نهاد منعقد شود تا نیروی انتظامی بتواند خواسته های این اداره کل را برآورده کند.

بنی اسد افزود: نیروی انتظامی بسیار تلاش کرد تا صفحه ای از کتاب درسی دوره دبیرستان را به موضوع فرهنگ اختصاص دهد و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز باید بتواند برخی از مباحث میراث فرهنگی و گردشگری را در کتاب های درسی بگنجاند.

ابوذر حسینی، مدیر توسعه گردشگری سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران نیز در این نشست با اشاره به برنامه های گردشگری شهرداری تهران، اظهار کرد: تاکنون، 20 آژانس مسافرتی برای برگزاری تورهای تهران گردی با شهرداری تهران همکاری می کنند.

حسینی افزود: اکنون تورهای تهران گردی با موضوعات مختلف تاریخی، مذهبی، علمی و شهری در حال برگزاری است و نوروز سال آینده نیز برنامه ها و تورهای گوناگونی را برای شهروندان برگزار خواهیم کرد.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

باغ موزه قصر

فتحعلی شاه قاجار درسال 1177 هجری شمسی درسال دوم سلطنت خود فرمان داد تا بیرون از تهران قصری برایش بسازند. محل قصر در جایی انتخاب شد که در آن زمان به اراضی خرم آباد معروف بود. آن محل درآن هنگام در دره ماهور بود،بنابراین ناگزیرشدند بعضی از قسمت ها را بتراشند وقسمت های دیگر را پر کنند. آن گاه در آن جا یک عمارت بزرگ شامل بیرونی، اندرونی،کلاه فرنگی واستخر بنا کردند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
رویدادمرتبط:

| نشست هم اندیشی در باغ موزه قصر