اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033057605428

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک خبر داد

انجام مراحل قانونی ثبت نام کاروان ایران برای حضور در پارالمپیک

کد: 1395033057605428

http://j.mp/1UHy6lF

، تهران , (اخبار رسمی): دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک گفت: بر اساس نتایج این جلسه و تاییدیه مقامات کمیته بین المللی پارالمپیک و برگزارکنندگان بازی ها، ID کارت اعضای کاروان ایران ارسال خواهد شد.

انجام مراحل قانونی ثبت نام کاروان ایران برای حضور در پارالمپیک

قبل از اعزام این کاروان، گروه پیشرو راهی برزیل می شود تا مقدمات ورود کاروان اصلی را فراهم کند. تا پایان شهریورماه هم تیم های مختلف کاروان ایران در رشته های مختلف پس از اتمام رقابت هایشان به تدریج به کشور باز می گردند

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، هیات دونفره کمیته ملی پارالمپیک متشکل از مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک، همراه با علی فرجی، مدیر روابط بین الملل، پنجشنبه به امارات سفر کردند تا طی نشستی با مقامات کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) و برگزارکنندگان بازیهای پارالمپیک مراحل قانونی برای ثبت نام کاروان ایران را انجام دهند.

این نشست که روز پنجشنبه برگزار شد و طی آن نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک بعد از گذشت چندماه از ثبت نام اولیه کاروان اعزامی به پارالمپیک 2016 ریو، یک مرحله دیگر از مقدمات اعزام کاروان به ریو را انجام دادند.

مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در مورد سفر به امارات و نتایج نشست برگزار شده اظهارداشت: کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) خیلی وقت پیش از این تصمیم گرفت تا مرحله دوم ثبت نام کاروان کشورهای مختلف در پارالمپیک ریو به صورت منطقه ای برگزار شود. نشستی هم که در کشور امارات برگزار شد ویژه نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک 42 کشور آسیایی عضو کمیته بین المللی پارالمپیک با مسئولان این کمیته و همچنین برگزارکننده بازیهای پارالمپیک ریو بود. آنها در نشست های مختلفی شرکت کردند و در مورد تمام اقدامات انجام شده برای اعزام کاروان کشورهای مختلف از یک سال پیش تا به امروز به جمع بندی رسیدند.

وی ادامه داد: در نشست هایی که نمایندگان کمیته ملی پارالمپیک هر یک از کشورهای آسیایی با نمایندگان IPC و برگزارکنندگان پارالمپیک ریو برگزار کردند، رشته های مختلف ورزش معلولان هر کشور و تعداد ورزشکارانی که در هر یک از آنها کسب سهمیه کرده اند، تعداد کلی ورزشکاران و وضعیت کلاسبندی آنها و همچنین مدارک و سوابق پرسنلی افراد که پیش از این برای کمیته برگزاری پارالمپیک ریو ارسال شده بود، مورد بررسی نهایی قرار گرفت تا بر اساس جمع بندی نهایی در هر یک از این موارد، ترکیب اصلی کاروان پارالمپیکی هر کشور مشخص شود.

اشرفی با بیان اینکه نشست هیات دو نفره کمیته ملی پارالمپیک ایران با برگزارکنندگان پارالمپیک ریو و مقامات IPC پنجشنبه برگزار شد، تاکید کرد: تمام اقدامات فوق در این نشست که پنج ساعت ادامه داشت، انجام شد تا در ادامه تاییدیه آن از طرف مجموعه کمیته بین المللی پارالمپیک و کمیته برگزارکننده پارالمپیک پانزدهم برای کمیته ملی پارالمپیک ایران ارسال شود و در ادامه صدور ID کارت هر یک از اعضای کاروان ایران انجام خواهد شد.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با تاکید بر اینکه نشست برگزار شده در دوبی حکم ثبت نام ماقبل آخر کاروان ایران را داشت، خاطرنشان کرد: برای رویدادی مانند پارالمپیک، ID کارت حکم ویزا برای ورود فرد به کشور میزبان را دارد و به همین دلیل صدور آن از اهمیت بالایی برخوردار است. همین موضوع می طلبد که برگزارکنندگان بازی ها توجه و دقت لازم را در صدور بدون ایراد ID نمایندگان هر کشور داشته باشند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در مورد اینکه «با توجه به نشست برگزار شده در امارات و انجام مرحله ماقبل آخر ثبت نام کاروان پارالمپیکی ایران، این کاروان حدوداً با چند عضو راهی ریودوژانیرو خواهد شد؟»، گفت: تا به امروز 89 سهمیه در رشته های مختلف به دست آورده ایم و همچنان منتظر تکمیل ظرفیت سهمیه های دو و میدانی و نتیجه درخواست مطرح شده برای سهمیه اعطایی در تنیس با ویلچر هستیم. پس از مشخص شدن وضعیت سهمیه ها در این دو رشته، در مورد رقم و عدد اعضای کاروان می توان به جمع بندی دقیق و نهایی رسید اما به نظر می رسد 170 نفر در بخش های مختلف ورزشکاران، مربیان، مسئولان و ... کاروان پارالمپیکی ایران را تشکیل دهند.

اشرفی تاکید کرد: کاروان فرهنگی ورزشی منا 10 شهریورماه عازم محل برگزاری بازی های پارالمپیک در ریودوژانیرو می شود. البته قبل از اعزام این کاروان، گروه پیشرو راهی برزیل می شود تا مقدمات ورود کاروان اصلی را فراهم کند. تا پایان شهریورماه هم تیم های مختلف کاروان ایران در رشته های مختلف پس از اتمام رقابت هایشان به تدریج به کشور باز می گردند.

بر پایه این گزارش، پانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک 17 شهریورماه با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی در ریودوژانیرو آغاز می شود و تا 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش