اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395033057655428

در همه استان های کشور

سامانه اوقات فراغت راه اندازی می شود

کد: 1395033057655428

http://j.mp/1UHBblL

، تهران , (اخبار رسمی): معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان گفت: برای نخستین بار همه ادارات ورزش و جوانان استان ها مکلف به راه اندازی سامانه اوقات فراغت شده اند که کلیه برنامه های فراغتی از طریق این سامانه به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

سامانه اوقات فراغت راه اندازی می شود

به گزارش اخباررسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان  شعبانی بهار به بیان دیدگاه ها و برنامه های وزارت ورزش و جوانان در فصل تابستان برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان پرداخت.

معاون ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان با بیان این که باید برنامه هایی اتخاذ شود تا اوقات فراغت مردم از حالت منفعل به "اوقات فراغت فعال" که بهترین نوع گذران اوقات فراغت است، تغییر پیدا کند افزود: در این نوع گذران اوقات، اهداف عمومی ‌فراغت تحقق می‌یابد؛ به عبارتی هم خستگی مرتفع و هم لذت کسب می‌ شود و در نهایت تحول و تعالی شخصیت مد‌نظر حاصل خواهد شد.

 شعبانی بهار نقش ورزش را به عنوان بهترین گزینه در غنی سازی اوقات فراغت حائز اهمیت خواند و افزود: اهمیت ورزش در اوقات فراغت به حدی است که در دنیا به ورزش های غیر رقابتی ورزش فراغتی اطلاق می کنند.

وی وزارت ورزش و جوانان را به عنوان متولی اصلی اوقات فراغت معرفی کرد که در قالب ستاد اوقات فراغت و با همکاری 18 دستگاه اجرایی دیگر برای هماهنگی برنامه های این اوقات تلاش می کند. 

معاون ورزش همگانی در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد اوقات فراغت برای اولین بار همه ادارات ورزش و جوانان استان ها مکلف به راه اندازی سامانه اوقات فراغت شده اند و کلیه برنامه های فراغتی از طریق این سامانه برای عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد. 

وی در پایان ضمن اشاره به افزایش سهم ورزش در اوقات فراغت مردم در تابستان 1394 نسبت به تابستان 1388 ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده امسال نیز شاهد رشد سهم ورزش در غنی سازی اوقات فراغت نوجوان، جوانان و کلیه آحاد مردم باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه