اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040158625464

ضریب خوداتکایی ایران در تولید شکر به 70 درصد می رسد

کد: 1395040158625464

http://j.mp/28Mh09b

، تهران , (اخبار رسمی): رییس گروه گیاهان صنعتی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد که با برنامه ریزی های صورت گرفته، ضریب خوداتکایی کشور در تولید شکر در سال زراعی 96-95 به بالای 70 درصد برسد.

ضریب خوداتکایی ایران در تولید شکر به 70 درصد می رسد

به گزارشاخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، پیمان حصادی گفت: برآورد می شود سال 96-95 بیش از یک میلیون و 600 هزار تن شکر از کشت بهاره و پاییزه چغندرقند و کشت نیشکر به دست آید.
وی سطح فعلی کشت چغندر قند پاییزه را نزدیک به 6860 هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به رویکرد وزارت جهاد کشاورزی در افزایش سطح زیر کشت چغندر قند پاییزه به منظور صرفه جویی در مصرف آب، برای سال زراعی آینده، کشت چغندر پاییزه در سطح 18 هزار هکتار هدفگذاری شده است.
حصادی پیش بینی کرد که از این سطح ، یک میلیون و 260 هزارتن چغندرقند با احتساب میانگین عملکرد 70 تن در هکتار تولید شود.
وی با بیان این که سطح زیرکشت چغندر بهاره نزدیک به 100 هزار هکتار است، تصریح کرد: در سال زراعی جاری برآورد تولید از سطح زیرکشت چغندر بهاره حدود 5.5 میلیون تن چغندرقند است.
رییس گروه گیاهان صنعتی معاونت امور زراعت در ادامه از دستیابی به رکورد جدید میانگین تولید چغندر قند خبر داد و گفت: میانگین عملکرد چغندرقند در هکتار از 48.7 در سال 94-93 به 53.2 درصد در سال زراعی جاری رسیده است.
رییس گروه گیاهان صنعتی معاونت امور زراعت در همین حال عملکرد وزراتخانه را در تنظیم بازار شکر مناسب توصیف کرد و یادآور شد: طی دو سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی اجازه واردات شکر بیش از نیاز داخلی را به منظور حمایت از تولید نداده است.
وی درباره تولید نیشکر نیز پیش بینی کرد در سال زراعی جاری از سطح 91 هزار هکتار از اراضی بیش از 7.5 میلیون تن نیشکر تولید و 750 هزار تن شکر استحصال شود.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی