اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040960515500

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران :

مناطق آزاد کمکی به تولید و اشتغال نمی کند

کد: 1395040960515500

http://j.mp/2975mWC

، تهران , (اخبار رسمی): مناطق آزاد ایران به محلی برای واردات کالاها تبدیل شده و هیچ کمکی به اشتغال و تولید نمی کند.

کیمیایی

به گزارش اخبار رسمی، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، احمد کیمیایی اسدی فعال صنعت نساجی با بیان این مطلب درباره واردات پوشاک از مناطق آزاد و تاثیر آن بر تولید داخل  اعلام کرد: ما نمی توانیم روی واردات پوشاک از مناطق آزاد اسم قاچاق بگذاریم اما بطور کلی واردات بیش از اندازه این مناطق صنعت پوشاک ایران را تحت تاثیر قرار می دهد.

کیمیایی یادآور شد: فلسفه مناطق آزاد این است که از تولید داخل حمایت کند. مناطق آزاد باید محلی برای تاسیس بخش های تولید و ایجاد فرصت های شغلی باشد و صرف تبدیل شدن آن به معبری برای واردات از ویژگی توسعه ای آن می کاهد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به کارکرد مفهومی و عملیاتی مناطف آزاد و ویژه تجاری ایران در اقتصاد ادامه داد: مناطق آزاد ایران محلی برای واردات کالاهای ساخته شده است و هیچ کمکی به اشتغال و تولید نمی کند اما با توجه به اینکه تعرفه اندکی توسط گمرک گرفته می شود و آمارهای قابل دسترسی از آن وجود دارد نمی توان اسم قاچاق روی آن گذاشت.

وی تاکید کرد: در حال حاضر برخی شرکت ها برای فعالیت در مناطق آزاد مجوز گرفتند که البته تعداد آن ها محدود بوده است اما هنوز وارد مرحله تولید نشده اند و مناطق آزاد همچنان وارد کننده کالای ساخته شده  هستند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کارآفرینی و استارتاپ