اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041161065500

تسهیلات جدید برای متقاضیان دریافت کارت بازرگانی تشریح شد

اتصال سامانه کارت هوشمند بازرگانی به سازمان امور مالیاتی

کد: 1395041161065500

http://j.mp/29e9FiF

، تهران , (اخبار رسمی): دبیرکل اتاق تهران از اتصال الکترونیکی سامانه کارت هوشمند بازرگانی به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: گواهی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم که یکی از مدارک لازم برای دریافت کارت بازرگانی است، از این پس به صورت الکترونیکی از سازمان امور مالیاتی به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران ارسال می‌شود.

اتصال سامانه کارت هوشمند بازرگانی به سازمان امور مالیاتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، بهمن عشقی با اعلام این خبر افزود: از این پس، متقاضیان دریافت و تمدید کارت بازرگانی نیازی به ارائه فیزیکی گواهی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم به اتاق تهران ندارند و این گواهی به صورت سیستمی از سازمان امور مالیاتی به اتاق تهران ارسال می‌شود.

عشقی، افزود: پیش از این، متقاضی دریافت کارت بازرگانی با مراجعه به سامانه کارت هوشمند بازرگانی و درج مشخصات اولیه خود، باید معرفی‌نامه جهت صدور گواهی موضوع ماده 186 قانون مالیات‌های مستقیم را از روی سامانه دریافت کرده و به صورت فیزیکی به سازمان امور مالیاتی تحویل می‌داد. از طرفی، برای محاسبه سه در هزار درآمد مشمول مالیات سهم اتاق تهران، متقاضی موظف بود برگه‌های قطعی مالیاتی سال‌هایی که به اتاق تهران بدهکار بود را نیز ارائه دهد. در مقابل، سازمان امور مالیاتی نیز در پاسخ به استعلام اتاق تهران، گواهی مذکور را صادر و برای بارگذاری روی سامانه کارت هوشمند بازرگانی به متقاضی تحویل می‌داد.

دبیرکل اتاق تهران با بیان اینکه طبق دستور‌العمل جدید، دیگر نیازی به طی رویه طولانی‌مدت گذشته نیست، افزود: با اتصال سامانه کارت هوشمند بازرگانی اتاق تهران به سازمان امور مالیاتی، پس از آن که متقاضی دریافت کارت بازرگانی مشخصات اولیه خود شامل کد ملی یا شناسه ملی را وارد سامانه کارت هوشمند بازرگانی کند، درخواست وی از طریق این سامانه به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود و چنانچه متقاضی در سازمان امور مالیاتی دارای پرونده تکمیل شده به لحاظ کد اقتصادی و نیز فاقد بدهی به حوزه مالیاتی باشد، گواهی موضوع ماده 186 از سوی سازمان امور مالیاتی به صورت الکترونیکی به اتاق تهران ارسال می‌شود.

عشقی همچنین تصریح کرد: علاوه بر این همراه با این گواهی، رقم درآمد مشمول مالیات مودی جهت محاسبه سه در هزار سهم اتاق بازرگانی تهران از سوی سازمان امور مالیاتی به صورت سیستمی به اتاق تهران اعلام می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کارآفرینی و استارتاپ