اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041462625464

کنترل آفت سن گندم در 2 میلیون هکتار از اراضی

کد: 1395041462625464

http://j.mp/29cUjaH

، تهران , (اخبار رسمی): رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: در سال جاری در سطح دو میلیون هکتار از اراضی زیر کشت گندم و جو کشور با آفت سن مادر و پوره مبارزه صورت گرفت.

کنترل آفت سن گندم در 2 میلیون هکتار از اراضی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌‍رسانی وزارت جهاد کشاورزی و روابط عمومی سازمان حفظ نباتات، دکتر باغستانی در تشریح آخرین وضعیت مبارزه با آفات و بیماری‌های گندم و جو در مزارع کشور گفت: کلیدی‌ترین آفت گندم، سن است که در این خصوص امسال در سطح دو میلیون هکتار در کشور مبارزه با سن مادر و پوره صورت گرفت که مراحل پایانی آن نیز در حال اجراست و به نحو بسیار خوبی این آفت کنترل و مدیریت شد.
وی افزود: در سال جاری با توجه به شرایط نسبتا خوب بارندگی و آب و هوایی در کشور، وضعیت تولید محصولات استراتژیک در حوزه کشاورزی مطلوب و رضایت‌بخش است و طبیعتا در کنار آن نیز وجود و طغیان آفات و بیماری‌ها در مزارع اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.
باغستانی ادامه داد: این امر باعث شد تا همکاران استانی و شبکه‌های مراقبت و پیش آگاهی در سازمان و بخش‌های پیش‌آگاهی غیردولتی مرتبط با سازمان با همت و جدیت بسیار خوبی که از خود نشان دادند بتوانند در مقابله با این آفات و بیماری‌ها به نحو بسیار مطلوب و شایسته‌ای عمل کنند و شرایط را مدیریت کنند که لازم است از کلیه این عزیزان تقدیر ویژه شود.
این مقام مسوول خاطرنشان کرد: در زمینه مبارزه با علف‌های هرز نیز با توجه به بارندگی‌ها که فرصت کافی برای ورود به مزارع را نمی‌داد، سال بسیار سختی داشتیم که علی‌رغم تمامی مشکلات، میزان خسارت بسیار پایین و کمتر از 5 درصد پیش‌بینی می‌شود.
به گفته وی، سطح کل مبارزه با علف‌های هرز 3.5 (سه و نیم) میلیون هکتار و بیشترین سطح مبارزه مربوط به استان خوزستان است.
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص بیماری‌های گندم گفت: با توجه به افزایش بارندگی، طغیان بیماری زنگ زرد گندم حادث شد که علی‌رغم این که شرایط محیطی برای این بیماری 100 درصد مساعد بود و سازمان حفظ نباتات نیز برای مقابله با این بیماری تدارک سموم در سطح 800 هزار هکتار انجام داده بود، به همت همکاران سازمان در استان‌ها و با پیش آگاهی‌های بسیار خوبی که انجام شد، خوشبختانه سطح مبارزه به 60 هزار هکتار تقلیل یافت و به این ترتیب 650 هزار لیتر سم، کمتر وارد محیط زیست شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی