اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395041662845428

دستورالعمل تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی ابلاغ شد

کد: 1395041662845428

http://goo.gl/ECL2o5

، تهران , (اخبار رسمی): دستورالعمل تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی توسط معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای تائید و به فدراسیون ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها ابلاغ شد.

دستورالعمل تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی ابلاغ شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دفتر استعدادیابی و توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای با توجه به ضرورت ساماندهی، یکسان سازی و فعالیت بهینه و ثمربخش فعالیت های استعدادیابی در سراسر کشور با مدنظر قراردادن حمایت و تقویت بخش خصوصی اقدام به تهیه و تدوین دستورالعمل تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی کرد که با دارا بودن شخصیت حقوقی و مستقل با نظارت و صدور مجوز از سوی وزارت ورزش و جوانان فعالیت کنند.

این دستورالعمل توسط دکتر سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای تائید و به فدراسیون ها و ادارات کل ورزش و جوانان استان ها به منظور اجراء ابلاغ شد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اهداف تاسیس کانون های استعدادیابی ورزشی را نهادینه کردن توسعه پایدار، ارتقاء ورزش قهرمانی از طریق گسترش و بهبود فعالیت های مربوط به فرآیندهای نظام ملی استعدادیابی، توسعه قابلیت های جسمانی، پرورش استعدادهای ورزشی و استفاده از فناوری های نوین ورزشی برای کشف و شناسایی مستعدین ورزشی عنوان کرد.
سجادی همچنین تاسیس این کانون ها را بستری مناسب برای اشتغال زایی فارغ التحصیلان بخش علوم ورزشی و تربیت بدنی و استفاده از تخصص دانش آموختگان این رشته دانست که بهره مندی از پتانسیل بخش خصوصی در شناسایی و پرورش مستعدین ورزشی و معرفی آنان به فدراسیون ها و هیات های ورزشی تابعه تحول عظیمی را در ارتقاء و توسعه ورزش قهرمانی پایدار به دنبال خواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش