اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042264545464

وزارت جهاد کشاورزی پیگیر جلوگیری از قاچاق است

تولید میوه؛ امسال بهتر از پارسال

کد: 1395042264545464

http://goo.gl/oVxxvS

، تهران , (اخبار رسمی): معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد:امسال از نظر شرایط اقلیمی وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته وجود دارد و هیچ نیازی به واردات میوه نداریم.

تولید میوه؛ امسال بهتر از پارسال

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ،محمد علی طهماسبی با بیان اینکه مانند سال گذشته تنها موز، آناناس، نارگیل و انبه مجوز واردات دارند، افزود: میوه های مجاز هم برای واردات باید ضمن اخذ مجوز از دستگاه های نظارتی مانند سازمان حفظ نباتات تاییدیه قرنطینه ای دریافت کنند و وجود دیگر میوه های خارجی در بازار می‌تواند نشان دهنده قاچاق آنها باشد که دستگاه‌های متولی باید با آن برخورد کنند.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به بسیج همگانی دستگاه‌های متولی برای برخورد جدی‌تر با قاچاق میوه در سال جاری ادامه داد: امسال با توجه به نام گذاری مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی و تاکیدات ایشان و رئیس جمهور مبنی بر برخورد جدی با پدیده قاچاق میوه و حمایت از تولید داخلی همه دستگاه های متولی جدی تر از سال گذشته به این مسئله ورود پیدا کرده اند؛ به گونه ای که ستادی زیر نظر معاونت مبازره با قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده و دستگاه های زیربط از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، وزارت جهاد کشاورزی و غیره در آن حضور دارند.
طهماسبی گفت: سازمان تعزیرات حکومتی به صورت جدی به پرونده میوه های قاچاق ورود پیدا کرده و تاکنون با متخلفان زیادی برخورد کرده است؛ به گونه ای که امروز نیز پرونده ای را در این زمینه پیگیری کرده و به نتیجه رساند.
وی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی همچنان پیگیر جلوگیری از ورود غیر قانونی میوه های قاچاق و برخورد با متخلفان از طریق دستگاه‌های متولی است و از تولیدکنندگان و تشکل های آنان می خواهیم ضمن مشارکت در این زمینه اگر اطلاعاتی درباره قاچاق میوه دارند آن را در اختیار نیروی انتظامی یا دیگر دستگاه های متولی قرار دهند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی