اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042365425464

برای سال جاری پیش بینی شد

صادرات 7 میلیارد دلار کالای کشاورزی

کد: 1395042365425464

http://goo.gl/I2pgH0

، تهران , (اخبار رسمی): قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی و صنایع پیش‌بینی کرد:امسال حدود 7 میلیارد دلار کالای کشاورزی از کشور صادر شود.

صادرات 7 میلیارد دلار کالای کشاورزی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی و روابط عمومی جهاد کشاورزی استان گلستان، علی اکبر مهرفرد به همراه رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی و تعدادی از مدیران استانی در بازدید از طرح‌های کشاورزی و باغی این استان، درباره صادرات کالاهای کشاورزی از کشور گفت: بیش از 6 میلیارد دلار کالای کشاورزی پارسال از کشور صادر شد که پیش‌بینی می‌کنیم امسال با یک میلیارد دلار افزایش به 7 میلیارد دلار برسد.
قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی درباره طلب گندم‌کاران گلستانی گفت: تاکنون 1200 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده که معادل 77 درصد طلب آنهاست و 23 درصد باقیمانده طلب کشاورزان گلستانی هم به زودی پرداخت خواهد شد.
وی افزود: امسال از گندم‌کاران گلستانی بیش از یک میلیون و300 هزار تن گندم تضمینی خریداری شده است.
همچنین مهندس حسین صفایی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در بازدید از مزارع و مجتمع تولید گوشت مرغ در شهرستان رامیان گفت: پرداخت تسهیلات برای تاسیس کشت و صنعت‌ها و زنجیرهای تولید از سیاست‌های جدید وزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزود: اعطای تسهیلات برای خرید زمین هم به تولید کنندگان برای نخستین بار از برنامه‌های مهم توسط این وزارت خواهد‌ بود.
مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در عین حال، از حمایت وزارت جهاد کشاورزی از شرکت تعاونی‌های تولید بخش کشاورزی خبر داد.
دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهاد کشاورزی گلستان نیز در بازدید از پروژه‌های بخش کشاورزی شهرستان‌های رامیان و آزادشهر اظهار داشت: تاکنون 42 هزار هکتار از مزارع استان به سیستم نوین کشاورزی مجهز شدند.
وی افزود: در سال 95 قرار است که 5 هزار هکتار دیگر از مزارع نیز تحت پوشش این سیستم قرار گیرند.
مهاجر خاطرنشان کرد: به منظور ذخیره‌سازی و تقویت آب سفره‌های زیرزمینی، احداث آببندان در نوار جنوبی استان از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی گلستان در سال جاری است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی