اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395042666155464

46.5 میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شد

کد: 1395042666155464

https://goo.gl/gl5RRy

، تهران , (اخبار رسمی): رئیس سازمان چای کشور گفت: در حال حاضر مجموع مطالبات پرداختی چایکاران به 46 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.

46.5 میلیارد تومان به چایکاران پرداخت شد

به گزارش اخبار رسمی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، محمدولی روزبهان با بیان اینکه روز چهارشنبه 18.5 میلیارد تومان از مطالبات چای‌کاران به حساب آنان واریز شد، اظهار داشت: در حال حاضر مجموع مطالبات پرداختی چایکاران به 46 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون یک سوم بهای برگ سبز تحویلی چای کاران به حساب آنان واریز شده است، اضافه کرد: طی چند روز آینده مبلغ 15 میلیارد تومان دیگر به حساب کشاورزان واریز می‌شود و مجموع پرداختی ما به آنان به حدود 62 میلیارد تومان خواهد رسید که در این صورت نزدیک به 42 درصد مطالبات کشاورزان تسویه می‌شود.
رئیس سازمان چای کشور شرایط تولید را در سال جاری بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: تاکنون حدود 79 هزار تن برگ سبز چای به ارزش 147 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که این عدد نسبت به سال گذشته حدود 40 درصد رشد دارد.
روزبهان شرایط جوی مناطق تولید چای کشور در سال جاری را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به شرایط مناسبی که در این زمینه وجود دارد، پیش بینی می‌شود میزان تولید برگ سبز چای در سال جاری به حدود 110 تا 115 هزار تن برسد که در صورت تحقق این امر، روند کاهش تولید این محصول که در سالیان قبل آغاز شده و استمرار یافته بود، متوقف می‌شود.
وی با بیان اینکه تولید برگ سبز چای در سال گذشته نسبت به سال 93، 33 درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: پیش بینی می‌شود این عدد در سال جاری حدود 40 درصد باشد.
رئیس سازمان چای کشور گفت: این اتفاق بسیار خوبی است که برای تولید کشور رخ داده؛ چراکه هم باعث افزایش درآمد کشاورزان و رشد اشتغال می‌شود هم در کاهش میزان واردات نقش به سزایی دارد، ضمن اینکه مردم می‌توانند یک محصول سالم و کاملا بهداشتی را مصرف کنند؛ چراکه ایران تنها کشوری در جهان است که در تولید چای از هیچ گونه سمی استفاده نمی‌کند.
روزبهان همچنین با بیان اینکه چین دوم (تابستانه) برگ سبز چای دو مرحله دارد، افزود: در حال حاضر مرحله اول این چین تمام شده و حدود 10 تا 15 روز آینده مرحله دوم آن آغاز خواهد شد، اما در این فاصله و در حال حاضر برداشت به صورت محدود انجام می شود.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنایع غذایی و کشاورزی