اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395060699645735

با حضور وزیر علوم انجام شد

افتتاح شرکت کنستانتره توحید شاهرود

کد: 1395060699645735

http://goo.gl/Mdeyl2

، تهران , (اخبار رسمی): محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر خود به عنوان نماینده دولت به استان سمنان، شرکت کنستانتره توحید شاهرود را افتتاح کرد.

افتتاح شرکت کنستانتره توحید شاهرود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، این کارخانه در طول سه ماه فعالیت خود می تواند در صورت وجود مواد اولیه در طول فصل برداشت انگور در سطح کشور، حدود 15 هزار تن انگور و 10 هزار تن سیب درختی درجه سه و چهار و همچنین زردآلو و آلبالوی درجه دو باغداران را به کنستانتره تبدیل کند. در این صورت می تواند سالانه 3 هزار تن کنستانتره انگور و 1500 تن کنستانتره سب درختی تولید کند.
مزیت این کارخانه، تبدیل محصولات درجه سه و چهار باغات به یک محصول با ارزش و دارای کیفیت صادراتی است و جالب توجه است که هر بشکه کنستانتره حدودا بین 5 تا 8 برابر یک بشکه نفت برای کشور ارزآوری دارد.
 در این مراسم استاندار سمنان، نماینده شاهرود در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شاهرود و جمعی از مسئولان محلی حضور داشتند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

لازم است در هر زمان تحلیل دقیق و صحیحى از وضعیت و جایگاه تاریخى آموزش عالى داشته باشیم. این علم و آگاهى به دلیل اینکه براى تعیین نحوه و خط مشى حرکت آتى این بخش ضرورى است، موجب وحدت نظر و تحلیل همگان با دست‏اندرکاران آموزش عالى کشور مى‏شود. ما براى سهولت، تاریخ آموزش عالى ایران را به سه دوره باستانى، میانى و اخیر یا معاصر تقسیم نموده‏ایم. بر مبناى اطلاعات در دست، در زمان داریوش، مدرسه پزشکى «سائیسم» جهت تربیت طبیب با کتابخانه‏اى معتبر دایر بوده است. مجمع علمى همدان نیز در آن زمان با 100 نفر عالم و دانشمند به فعالیت مشغول بوده است. علاوه بر اینها از فرهنگستان اردشیر نیز در شهر سارد ذکر به میان آمده است. مدارس دوره ساسانى مثل ریواردشیر به انتقال معارف آن عصر و تربیت دانشمند مشغول بوده‏اند. شاخص‏ترین سابقه آموزشى موجود و در دسترس در دوران باستانى را مى‏توان تشکیل و تأسیس مدرسه «جندى شاپور» در شرق محل فعلى شوش توصیف نمود. این مدرسه که 500 سال عمر کرده، پایدارترین مدرسه عالى در تاریخ ایران بوده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید