اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950607101415428

رستمی تاکید کرد

توسعه کشور با اعتماد به جوانان

کد: 13950607101415428

http://goo.gl/bVTJzk

، تهران , (اخبار رسمی): معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: حمایت از جوانان و سپردن کارها به مردم و به خصوص جوانان از سیاست های دولت تدبیر و امید است و قطعا با اعتماد به جوانان نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود.

توسعه کشور با اعتماد به جوانان امکان پذیر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان ، مراسم افتتاحیه خانه جوان روستای کریم آباد دهستان بهادران شهرستان مهریز با حضور محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان ، طوبی مازارزاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ، محمدحسن زارع رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مهریز ، عباس یزدانی رئیس هیات تنیس روی میز استان و جمعی از مسئولین شهرستان مهریز و دهستان بهادران و عموم مردم و به خصوص جوانان این روستا برگزار شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این مراسم با تبریک هفته دولت گفت: باعث افتخار است که در ایران عزیز با اتکاء به جوانان کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام و در حال انجام هست و این اتفاق بزرگ که یک نیروگاه خورشیدی توسط یک سازمان مردم نهاد و مشارکت جوانان به مردم معرفی و زمینه ایجاد آن در این روستا فراهم شده است و همچنین نگین سبزی که از دور دست ها مشاهده می شود بدون تردید دست رنج تلاش ها و کوشش شما مردم عزیز و بخصوص جوانان منطقه است.
محمدرضا رستمی افزود: من به عنوان یک روستازاده و کسی که در روستا بزرگ شدم و درس خواندم افتخار میکنم که شما امروز ثابت کردید که این جوانان روستایی هستند که میشود به آنها امید بست و با تلاش و کوشش نمیگذارند این امید از بین برود.
وی افزود: یکی از سیاست های دولت یازدهم و با تدبیری که روحانی داشتند و تاکید کردند و ما به عنوان اعضاء دولت دنبال کردیم این بود که اگر قرار است سرنوشت کشور عوض شود ، اگر قرار است فقر و فلاکت از این کشور بیرون برود ، اگر قرار است مردم احساس آسایش و آرامش بیشتری کنند و جوانان احساس کنند تعلق خاطر به این سرزمین دارند راهش این است که به خود مردم اعتماد کنیم و دوباره به خود مردم برگردیم.
رستمی ادامه داد: امروز ما در این مدت سه سالگی دولت یازدهم تمام تلاشمان براین بود که همه کشور به این باور برسند و همه مسئولین بپذیرند که امکان ندارد بدون حضور جوانان، کشور توسعه پیدا کند و اگر قرار است سازندگی و توسعه باشد باید خود جوانان کار را دست بگیرند.
وی اضافه کرد: برای رسیدن به اهدافمان سازمان های مردم نهاد جوانان را به عنوان عنصر اصلی توسعه اجتماعی و اقتصادی دنبال کردیم و از اول دولت تدبیر و امید تا امروز به  یک هزار و 700 سازمان مردم نهاد جوانان مجوز دادیم و تشکیل شده وهمچنین از طرح های این نهاد ها نیز حمایت میکنیم وامسال برای طرح های سمن های جوانان تا یکصد میلیون وام با کارمزد 4 درصد اعطا خواهد شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان تصرح کرد: من یک پیشنهاد هم برای جوانان و بانوان این منطقه دارم و اینکه با توجه به موقعیت منطقه و داشتن محصول پسته می توان یک سازمان مردم نهاد جوانان با عنوان سمن فرآوری و بسته بندی پسته راه اندازی و زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان فراهم شود و بانوان هم یک سمن تبلیغات و بازاریابی محصولات پسته های فرآوری شده تاسیس کنند و ما نیز از این دو طرح حمایت خواهیم کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد هم در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: جا دارد از همه مردم به خصوص جوانان دهستان بهادران تقدیر و تشکر داشته باشم که با همت و تلاش خود و با تشکیل سازمان مردم نهاد جوان باور در راستای اشتغال جوانان این منطقه گام بر می دارند.
مسعود شریعتی افزود: توسعه فرهنگ اشتغال بسیار مهم و حائز اهمیت است که امید دارم این سمن در این مسیر نیز پیشتاز باشد و گام بردارد. هرچند متاسفانه در گذشته با عدم توجه به جوانان و کنارگذاشتن بسیاری از سمن ها، جوانان فرصتی برای عرض اندام نداشتند ، اما در دولت تدبیر و امید از جوانان و حضور آنها در امور مختلف حمایت می شود.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین شاخصه‌های توسعه‌یافتگی استفاده از جوانان و مشارکت دادن آنها در امور مختلف است، لذا به این مهم توجه می شود و برای بهره‌مندی از آنها بسترهای لازم را فراهم و آنها را در امور مختلف مشارکت خواهیم داد.
در پایان این مراسم از ورزشکاران و مدال آوران و همچنین دانشجویان دهستان بهادران تجلیل به عمل آمد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت ورزش و جوانان

وزارت ورزش و جوانان در تاریخ 8 دی ماه 1389 و پس از ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تشکیل شد. این وزارت‌خانه عالی‌ترین مرجع رسیدگی به مسایل مربوط به ورزش و جوانان در کشورمان است. همچنین مرکز فعالیت‌های قرآنی جوانان کشور، نهادی قرآنی است که زیر نظر وزارت ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.حمید سجادی نخستین وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، در اواخر خردادماه 1390 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با 137 رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را به دست آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه