اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950608103705500

برنامه سفرهیات ایرانی به سوییس اعلام شد

کد: 13950608103705500

http://goo.gl/VyZmRJ

، تهران , (اخبار رسمی): سوییس، ایران را به عنوان یک کشور هدف برای سرمایه گذاری و تجارت نگاه نکند، می خواهیم آنها ایران را به عنوان پل اقتصادی برای توسعه در منطقه برای کشورهای همجوار و تولید صنعتی بلندمدت نگاه کنند.

برنامه سفرهیات ایرانی به سوییس ازچه قراراست؟

به گزارش اخباررسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، شریف نظام مافی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئیس، با اشاره به حضور هیات تجاری ایران در سوئیس، اظهارکرد:  ماه سپتامبر یک هیات ایرانی به سوییس سفر خواهند کرد. حدود 90 نفر از شرکت های عضو اتاق ایران اعلام آمادگی کردند تا در این سفر همراه ما باشند. در این سفر هیات ایرانی با گروه های مختلفی از جمله اعضای اتاق بازرگانی سوییس که میزبان ما خواهد بود، دیدار خواهد کرد و وزیر اقتصاد این کشور قرار است به عنوان سخنران اول صحبت هایی ایراد کند.

وی ادامه داد: برنامه این سفر از این قرار است که در روز اول از چند واحد صنعتی بازدید به عمل می آید و در انتهای روز هم هیات ایرانی در دانشگاه لوزان پذیرایی می شود.

نظام مافی گفت: روز دوم، نشستی درباره WTO برگزار می شود، این نشست از این منظر با اهمیت است که تمام بانک های سوییس در آنها حضور دارند.در انتهای روز دوم و ابتدای روز سوم، باز هم از چند واحد صنعتی بازدید به عمل می آید. همچنین یکی از بانک های سوییسی از هیات ایرانی دعوت کرده که از آن دیدن کنند و با مدیرعامل آشنا شوند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: پیش بینی های ما از این قرار است که امکان کار با بانک های بزرگ و متوسط برای ایران وجود ندارد، اما می توان از بانک های کوچک برای مراودات تجاری استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: اما الان وضعیت به گونه ای است که سازمان توسعه صادرات سوییس، تمام صادرات به ایران را بیمه می کند. این اتفاق، یک اتفاق خوب برای بازرگانی ایران است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس افزود: هدف اصلی ما برای همکاران سوییسی این است که ایران را به عنوان یک کشور هدف برای سرمایه گذاری و تجارت نگاه نکنند، ما می خواهیم آنها ایران را به عنوان پل اقتصادی برای توسعه در منطقه برای کشورهای همجوار و تولید و همکاری های صنعتی بلندمدت نگاه کنند.

نظام مافی در پایان گفت: اگر آنها به همکاری با ایران نگاهی کوتاه مدت داشته باشند، در آینده وضعیت خوبی ایجاد نخواهد شد. باید آنها را متقاعد کرد که ایران را به عنوان قطب منطقه نگاه کنند. البته بماند که ایران احتیاج به یکسری زیرساخت ها دارد، اما بخش خصوصی همیشه یک قدم جلوتر است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]