اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950609106535500

در راستای ایجاد رقابت در صنعت خودروسازی کشورداده شد

اجازه ورود مستقل به شرکت های خارجی خودروساز

کد: 13950609106535500

http://goo.gl/YZMslO

، تهران , (اخبار رسمی): به صورت کلی قراردادهای بسته شده در حال انجام هستند و یکی از محصولات جدید از اواخر امسال (پژوه 208) و مابقی هم از سال آینده وارد بازار خواهند شد.

اجازه ورود مستقل به شرکت های خارجی خودروساز

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، یکی از دستاوردهای دولت یازدهم در سه سال گذشته در بخش صنعت خودرو به امضا قراردادهای جدید برای تولید محصولات مشترک با شرکت های بزرگ خودروسازی جهان باز می گردد، قراردادهایی با شرکت هایی مانند پژو و رنو و... که باید به زودی منتظر اجرایی شدن آن باشیم؛ البته در این بین همچنان مشکلاتی هم وجود دارد که حل آن ها به گفته داود میرخانی رشتی مشاور انجمن خودروسازان می تواند به اجرای قراردادهای بسته شده، سرعت بخشد.

وی ادامه داد: بزرگ ترین مشکلی که الان داریم این است که قراردادهایی که با شرکت های خارجی در حوزه خودرو بسته شده اند و یا درحال بسته شدن هستند بتوانیم به مرحله اجرا بگذاریم که متاسفانه به دلیل مشکلات بانکی که وجود دارد الان کند پیش می رود.»

او که پیش از این مدیرعامل ایران خودرو بوده، درباره اینکه قراردادهای بسته شده با شرکت هایی مانند پژو چه زمانی رنگ اجرایی به خود خواهند گرفت و اولین محصولات جدید چه زمانی وارد بازار می شوند، می گوید:«در حال حاضر شرکت ها برای اجرای قراردادهای جدید مشغول به کارهستند منتها سخت بودن نقل و انتقال پول کارها را کند پیش می برد. اما به صورت کلی قراردادهای بسته شده در حال انجام هستند و یکی از محصولات جدید از اواخر امسال ( اگر اشتباه نکنم پژوه 208) و مابقی هم از سال آینده وارد بازار خواهند شد.»

داود میرخانی رشتی در ادامه تاکید دارد که برای پیشرفت و توسعه صنعت خودرو کشور باید در بازار تولید رقابت شکل بگیرد، می گوید:« اگر دولت بخواهد در صنعت خودرو ایجاد رقابت کند توصیه شخصی من این است که یک شرکت خارجی اجازه دهد بیاید و مستقل در ایران کار کند و واحد تولیدی راه اندازی کند یعنی ضرورتا نباید شرکت های خودرویی با شرکت های موجود داخلی جوینت شود و همکاری داشته باشد بلکه اجازه دهند یک شرکت خودروسازی مهم خارجی در ایران به صورت مستقل حضور پیدا کند و شرایط را فراهم کنند برای این اتفاق تا شاهد شکل گیری رقابت درتولید خودورهای در کشور و بهبود محصولات باشیم.»

مشاور انجمن خودروسازاندر پاسخ به اینکه آیا برای این حضور منع قانونی وجود ندارد، می گوید:« از نظر قانونی مشکلی وجود ندارد و حتی دولت می تواند تسهیلاتی را ارائه کند که این حضور تسریع شود منتها جو کنونی صنعت خودروی کشورمان پذیرای این ماجرا نیستند در شرایطی که اگر شرکت های خارجی خودروساز در ایران حضور مستقل داشته باشند در ارتقاع کیفیت تولیدات داخلی و خودروهایی که مردم استفاده می کنند شاهد پیشرفت خواهیم بود و بازار رقابتی در تولید شکل می گیرد که به نفع صنعت خودرو کشور و مصرف کنندگان خواهد بود. توجه داشته باشید شرکت های بزرگ و پیشرفته خودروسازی از نظر دانش فنی، تکنولوژی، روش های مدیریتی و.. به روز هستند و در رقابت با این شرکت ها واحدهای تولیدی داخلی مجبور هستند خود را ارتقاع دهند وگرنه توان رقابت نخواهند داشت و این اتفاق مثبتی را در صنعت خودروی کشورمان رقم خواهد زد.»

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]