اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950609106635464

از ابتدای مهرماه سال جاری صورت می پذیرد

عرضه لقمه آبزیان در 1000 مدرسه

کد: 13950609106635464

https://goo.gl/UwghzZ

، تهران , (اخبار رسمی): از ابتدای مهرماه سال جاری در یک‌هزار مدرسه استان تهران لقمه‌های آبزیان با قیمت تعادلی سه‌هزار تا پنج‌هزار تومان عرضه می‌شود.

عرضه لقمه آبزیان در 1000 مدرسه

به گزارش اخباررسمی و به نقل روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر توسعه بازار سازمان شیلات ایران از اجرای پایلوت لقمه‌های آبزی آماده در یک‌هزار مدرسه تهران خبر داد و گفت: بر اساس توافق نامه منعقد شده با  با وزارت آموزش و پرورش کشور برای  گنجاندن محصولات آبزی در سنین پایه، از ابتدای مهرماه سال جاری، بوفه یک‌هزار مدرسه غذای آماده آبزیان عرضه می‌کند.

عیسی گلشاهی افزود: مربیان تربیتی و بهداشتی مدارس نیز تحت آموزش‌های خاصی قرار خواهند گرفت و به‌عنوان مروجان سلامت،‌ نقش آبزیان در سلامت را به دانش‌آموزان گوشزد می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف در این پایلوت دانش‌آموزان پایه دوم ابتدایی به بالا هستند و در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پایلوت، غذای سلامتی به سایر مدارس و سنین تعمیم داده می‌شود.

گلشاهی ادامه داد: لقمه‌های آبزیان با قیمت تعادلی سه‌هزار تا پنج‌هزار تومان در بوفه‌های مدارس به‌صورت روزانه و ساندویچ‌های کارخانه‌ای بسته‌بندی شده عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: تلاش می‌شود که ساندویچ‌های فوق به‌صورت آبزی کامل باشد و از آبزیان فرموله‌شده همچون ناگت و... جلوگیری شود.

استفاده از پتانسیل‌های تایلند در صادرات ماهیان در قفس

مدیرکل دفتر توسعه بازار سازمان شیلات ایران از ورود هیأت تایلندی به کشور خبر داد و یادآور شد: تایلند یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آبزیان به‌ویژه میگو در جهان است که در زمینه غذای آبزیان پتانسیل‌های بالایی دارد.

گلشاهی تأکید کرد: کشور تایلند تجارب ارزنده‌ای در زمینه تجارت تن‌ماهیان و ماهیان در قفس دارد که با تفاهمنامه‌ای که تنظیم خواهد شد، خواهیم توانست صادرات ماهیان در قفس چهار گونه شانک، سیباس، سیبری و صبیتی را با استفاده از این کشور به انجام برسانیم.

وی اظهار داشت: کشور تایلند با کشورهای دیگر ارتباط بازرگانی مناسبی دارد و از این طریق خواهیم توانست صادرات آبزیان را افزایش دهیم.

گلشاهی همچنین گفت: تفاهمنامه همکاری پس از بررسی‌های دو کشور منعقد خواهد شد و از سوی ایران، اتحادیه صادرکنندگان آبزیان با بخش خصوصی تایلند وارد مذاکره می‌شوند.

وی در ادامه افزود: ما در زمینه زنجیره آبزیان دارای مشکلات مختلفی هستیم که در برنامه داریم از پتانسیل‌های تایلند در این زمینه بهره ببریم.

گلشاهی در پایان خاطرنشان کرد: تایلند یکی از تولیدکنندگان آبزیان زینتی، غذای ماهی و میگو است که در تفاهمنامه مورد امضا، در برنامه داریم که بتوانیم از قابلیت تبدیل ماهیان ریز ایرانی به غذای ماهی از طریق تجربه تایلندی‌ها بهره ببریم./

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش