کد: 13950609106895990

اتوبوس های تازه نفس جایگزین اتوبوس های قدیمی

کد: 13950609106895990

http://goo.gl/IoEolh

، تهران ، (اخبار رسمی): کاری که امروز برایمان اولویت دارد، ساماندهی خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی متناسب با ایستگاه های مترو است که آن را در دستور کارمان قرار داده ایم.

اتوبوس های تازه نفس جایگزین اتوبوس های قدیمی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران،  مازیار حسینی افزود: در حال حاضر، خطوطی داریم که کارکرد خود را عملاً از دست داده اند ولی همچنان تاکسی، اتوبوس و مینی بوس در آنها در حال فعالیت هستند که باید ظرفیت این خطوط را آزاد کنیم و آنها را به خطوطی که مورد نیاز است انتقال دهیم، ضمن این که فراموش نکنیم تاکسی ها و مینی بوس ها در مالکیت شخصی قرار دارند که این موضوع  کار ساماندهی آنها را تا حدودی با مشکل رو به رو می کند.
وی با اعلام این که در حال حاضر دو هزار دستگاه مینی بوس فرسوده در تهران وجود دارد و یکی از برنامه‌هایمان این است که تا پایان امسال، تمام آنها را تعیین تکلیف کنیم، تأکید کرد: شورای عالی ترافیک، همکاری خوبی با شهرداری تهران داشته و به ما این اجازه را داده که بر حسب نیاز و ضرورت، مینی بوس های فرسوده را به تاکسی تبدیل کنیم و اگر تاکسی های پیکان و مینی بوس های فرسوده از چرخه حمل و نقل عمومی خارج شوند، کار بسیار مؤثری برای شهر و شهروندان انجام می شود.
واگذاری 200 خط از 221 خط اتوبوسرانی تهران به بخش خصوصی
معاون شهردار تهران با اشاره به این که ایجاد سامانه اتوبوس های تندرو یا همان بی آر تی با 10 خط، یک تحول بزرگ بود که حجم جا به جایی مسافر در ناوگان اتوبوسرانی را متحول نمود، اظهار کرد: به فکر نوسازی شبکه اتوبوسرانی هستیم و با توجه به این که طی سال های گذشته اتوبوس دولتی دریافت نکرده ایم، کمک دولت محترم به این منظور بسیار مهم و مؤثر است.
مازیار حسینی با بیان این که البته معطل نمانده ایم و در حال حاضر با تأکید شهردار محترم تهران برای ورود 3 هزار دستگاه اتوبوس به چرخه حمل و نقل عمومی در حال مذاکره هستیم، تصریح کرد: تهران با 9 میلیون      الآن تنها 4 هزار دستگاه اتوبوس سالم داریم که اگر 3 هزار دستگاه اتوبوس جدید وارد شهر شود، تحول خوبی ایجاد می شود.
وی در پایان با تاأکید بر این که از 221 خط اتوبوسرانی تهران، 200 خط به بخش خصوصی واگذار شده و به دنبال واگذاری بقیه خطوط نیز به بخش خصوصی هستیم، خاطرنشان کرد: از این 3 هزار دستگاه اتوبوس، 500 دستگاه اتوبوس جدید تا آخر مهر وارد ناوگان می شوند و اگر بتوانیم 7 هزار دستگاه اتوبوس سالم داشته باشیم، شرایطمان به وضع مطلوب نزدیک می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.