کد: 13950610108345464

برنج نیم‌پخت ایرانی، تنها 300 تومان گران‌تر

برنج هندی رقیب سرسخت پارابویل ایرانی شد

کد: 13950610108345464

http://goo.gl/EaoSJO

، تهران ، (اخبار رسمی): برنج پارابویل یا نیم‌پخت در ظاهر شبیه برنج های هندی است، اما قیمت آن 200 تا 300 تومان از انواع ایرانی بالاتر دو برابر برنج‌های هندی است، با استقبال روبه‌رو نیست.

برنج هندی رقیب سرسخت پارابویل ایرانی شد

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، عضو هیأت علمی مؤسسه تحقیقات برنج کشور درباره افتتاح مدرن‌ترین کارخانه تولید برنج کشور در محمودآباد گفت: این کارخانه با ظرفیت تولید 40 هزار تن برنج در سال، دارای جدیدترین تکنولوژی روز دنیا است که برای تولید آن برنج ایرانی را در بخور آب 50 تا 60 درجه قرار داده و بعد از 12 ساعت عملیات شلتوک‌گیری و خشک کردن به انجام می‌رسد.

مرتضی نصیری افزود: به‌دلیل نیم‌پخت شدن برنج، امکان چسبندگی از بین رفته و ضمن افزایش ماندگاری، مواد غذایی و ویتامین‌های پوسته در مغز محصول نفوذ می‌کند؛ بنابراین ارزش غذایی بالاتری نسبت به برنج‌های معمول دارد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که ظاهر این محصول شبیه برنج‌های هندی است، با عنوان برنج فراوری‌شده ایرانی در فروشگاه‌ها موجود است، اما بالا بودن قیمت آن از رقیب باعث شده مورد استقبال قرار نگیرد.

نصیری ادامه داد: لازم است برای بازاریابی این محصول اقدامات مؤثرتری به انجام برسد، زیرا افزایش 200 تا 300 تومانی قیمت برنج فرآوری‌شده ایرانی که خاصیت‌های غذایی بسیاری دارد به‌طور قطع برای سلامتی مفید است.

وی تصریح کرد: مدیران بازرگانی این کارخانه با ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها در حال انعقاد قرارداد هستند و امید می‌رود که به‌زودی استقبال در بین مردم جامعه هم به‌وجود آید.

گفتنی است، به مناسبت ایام هفته دولت روز گذشته افتتاح رسمی مدرن‌ترین کارخانه تولید برنج کشور در محمودآباد با اشتغال‌زایی برای 25 نفر و ظرفیت تولید 40 هزار تنی به بهره‌برداری رسید، اما در شرایط حاضر به‌دلیل عدم استقبال و جا نیفتادن این محصول، با نصف ظرفیت کار می‌کند.

لازم به ذکر است، برنج هندی در حال حاضر با قیمت چهارهزار تا شش‌هزار تومان در سطح خرده‌فروشی به فروش می‌رسد و برنج ایرانی نیز در شمال هشت‌هزار تا 9 هزار تومان و در سطح خرده‌فروشی‌ها 11 هزار تومان است و برنج جدید فرآوری‌شده تنها 300 تومان با انواع برنج ایرانی خود تفاوت قیمت دارد، اما خواص غذایی بسیار زیادتری دارد./

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت جهاد کشاورزی

بخش کشاورزی و توجه به توسعه و عمران روستا ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، همواره مورد اهتمام و تایید قانونگذاران ، برنامه ریزان و دستگاه های اجرایی و محور توسعه اقتصادی و اجتماعی بوده و تحولات وسیعی در عرصه کشاورزی و روستاها و مناطق عشایری به وجود آمده است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.