اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950614112885990

معاون شهردار تهران تأکید کرد

گشایش 7 گره ترافیکی در غرب پایتخت

کد: 13950614112885990

http://goo.gl/c6WO1Q

، تهران , (اخبار رسمی): از 21 تقاطع غیر همسطح تهران ، 4 تقاطع شامل تقاطع های فتح – یادگار امام (ره)، سعیدی – شمشیری – زرند – قزوین، میدان فتح و آزادی – استاد معین در این منطقه واقع شده اند.

گشایش 7 گره ترافیکی در غرب پایتخت

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، دکتر مازیار حسینی افزود: همچنین از 17 معبری که توسعه و تعریض آنها از اولویت برخوردار است، 3 محور شامل اتصال میدان فتح به بزرگراه یادگار امام (ره)، اتصال بزرگراه یادگار امام (ره) به استاد معین در محدوده پادگان جی و تعریض خیابان های هرمزان و امام زاده عبدالله در این منطقه قرار دارند.

وی با اعلام این که احداث رمپ و لوپ بزرگراه یادگار امام (ره) در تقاطع خیابان امام خمینی (ره)، یکی از پروژه‌های مهم ترافیکی منطقه 9 است، تأکید کرد: ایجاد ایستگاه خط 10 بی آر تی در محدوده میدان بوتان و اصلاح هندسی اطراف این میدان و نیز ایجاد ایستگاه بی آر تی در ضلع جنوبی میدان آزادی از جمله اقدامات ترافیکی انجام شده در این منطقه محسوب می شود.
آموزش کودکان غرب تهران در پارک ترافیک منطقه 9
معاون شهردار تهران با اشاره به این که احداث پایانه شمشیری به متراژ 2500 متر مربع از طریق اصلاح هندسی خیابان امام زاده عبدالله در قالب طرح تفضیلی سه راه آذری به عنوان یکی از شلوغ ترین نقاط منطقه 9 از پروژه های مؤثر ترافیکی این منطقه است، اظهار کرد: پارک آموزش ترافیک منطقه 9 به متراژ 7200 متر مربع در ضلع جنوبی بوستان المهدی با 10 هزار متر مربع فضای سبز قرار دارد که باید نسبت به تجهیز و تکمیل آن به بهترین شکل ممکن اقدام نمود.
دکتر مازیار حسینی با بیان این که در منطقه 9 شاهد نصب انواع دوربین های نظارت تصویری و تجهیز منطقه به سیستم هوشمند کنترل ترافیک هستیم، تصریح کرد: همچنین تجهیزات کنترل ترافیک منطقه نیز از وضعیت قابل قبولی برخوردار است، ضمن این که ساماندهی میدان آزادی به عنوان دروازه ورودی شهر تهران در دستور کار منطقه 9 قرار دارد.
وی با تأکید بر نگهداری خطوط یک و دو اتوبوس های تندرو که بخشی از آنها در منطقه 9 قرار دارند، اضافه کرد: نگهداشت ایستگاه و پایانه های حمل و نقل عمومی، شبکه معابر منطقه همزمان با مناسب سازی مسیرهای معلولان، جانبازان و نابینایان و همسطح سازی مسیرها به این منظور، از جمله اقدامات مهمی است که در این منطقه مورد توجه قرار گرفته است.


بازدید پلاک به پلاک کوچه پس کوچه های منطقه 9
معاون شهردار تهران در پایان با اعلام این که منطقه 9 به عنوان منطقه ای پر تردد، 15 باب پارکینگ عمومی با ظرفیت تنها 10 هزار فضای پارک خودرو را دارد، خاطرنشان کرد: در محدوده منطقه 9 بالغ بر 14 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه اجرا و 5 باب خانه دوچرخه احداث شده است.
شهردار منطقه 9 نیز قبل از سخنان معاون شهردار تهران با ارائه گزارشی از این منطقه 20 کیلومتر مربعی و با اشاره به این که منطقه 9 با 2 ناحیه، 9 محله، 175 هزار نفر جمعیت را در خود جای داده، اظهار کرد: منطقه 9 دارای 11 کیلومتر بزرگراه و 52 کیلومتر معابر شریانی و جمع و پخش کننده است.
مهندس حمید محسنی با بیان این که یکی از اقدامات شهرداری منطقه 9، بازدید پلاک به پلاک در مقیاس یک یکم از سطح منطقه است، بیان کرد: مناسب سازی مسیرهای معلولان، جانبازان و نابینایان از جمله آثار و نتایج بازدید محلی و خانه به خانه از محلات مناطق و قدم زدن در کوچه پس کوچه های منطقه است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد حمل و نقل و ترافیک شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه