کد: 13950615114125763

مدیر کل بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات ایران خبر داد

آبزیان بر قله 63 میلیون دلاری صادرات

کد: 13950615114125763

http://goo.gl/OSt5qY

، تهران ، (اخبار رسمی): مدیر کل بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان شیلات ایران از صدور 63 میلیون دلار انواع آبزیان با وزن 24 تن در چهار ماه امسال خبر داد.

آبزیان بر قله 63 میلیون دلاری صادرات

به گزارش اخباررسمی به نقل از سازمان شیلات، عیسی گلشاهی مدیر کل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان با بیان اینکه شیلات در بخش کشاورزی از ارزآوری قابل توجهی برخوردار است، افزود: شیلات با کمتر از یک درصد از مجموع تولیدات بخش کشاورزی در عوض 10 درصد صادرات این بخش را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد ارزش افزوده بالا از جذابیت‌های مهم بخش شیلات است، افزود: صنعت شیلات به ویژه بخش آبزی پروری از زیر بخش‌های مهم کشاورزی است که می‌تواند در اقتصاد و توسعه کشورها و همچنین اشتغال و محرومیت زدایی جامعه موثر باشد.
وی اظهار داشت : لزوم توجه به جایگاه صنعت شیلات و بخصوص آبزی پروری در تامین امنیت غذایی و سلامت جسمی و روانی جامعه و همچنین محرومیت زدایی و صادرات و ارزآوری برای کشور امری ضروری و انکارناپذیر است.
گلشاهی گفت : اهمیت شیلات نه تنها بدلیل سهم مهمی که آبزیان در تامین غذای مصرفی جامعه دارند بلکه بخاطر نقش مهمی که در پایداری اکو سیستم ایفا می‌کند روز بروز در حال گسترش است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خودگفت: با توجه به تمهیدات و برنامه ریزی‌های انجام گرفته شیلات هم اکنون پیشرو در ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری است.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان افزود: نقش شیلات در تامین بخش عمده‌ای از پروتئین با ارزش جامعه و حصول منابع ارزی و درآمد ملی بر هیچ کس پوشیده نیست و توسعه زیرساخت‌های این بخش می‌تواند کمک بسیار زیادی به اشتغال، ارزآوری، تامین آبزیان مورد نیاز و درآمدزایی باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه صنعت شیلات منبع مناسبی برای صادرات غیرنفتی است، اظهار داشت : اهمیت و نقش صادرات غیر نفتی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها همواره به عنوان یکی از موضوعات مهم مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گلشاهی بیان داشت: توسعه صادرات غیرنفتی در شرایط کنونی اقتصاد ایران از مهمترین مسائل سیاسی و اقتصادی است که مسئولان کشور باید در نظر داشته باشند از این رو توسعه صادرات غیرنفتی نه تنها از دیدگاه ارزآوری بلکه از نظر ایجاد اشتغال در داخل کشور از اولویت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان شیلات ایران

بهره برداری از سواحل جنوبی دریای خرز به صورت اجاره ای - سالانه از سال 1219 شمسی ( زمان سلطنت محمد شاه قاجار) آغاز شد. این نظام حقوقی در بهره برداری به مدت 80 سال تا 1299 شمسی ادامه داشته است. تا زمان محمد شاه, حاکمان هر منطقه به میل خود رودخانه ها و دریا را به اتباع روسیه اجاره می دادند. اما از سال 1215 هجری شمسی این اختیار با فرمان محمد شاه لغو شد.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.