اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950628129485817

رگبار باران در نوار شمالی کشور

کد: 13950628129485817

https://goo.gl/L5WheA

، تهران , (اخبار رسمی): مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از رگبار، رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید در استان های واقع در نوار شمالی کشور و وزش باد نسبتاً شدید در 8 استان کشور خبر داد.

رگبار باران در نوار شمالی کشور

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های هواشناسی گفت:فعالیت سامانه بارشی در مناطق شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر سبب ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در این مناطق خواهد شد.

او ادامه داد: امروز در استان های گیلان، مازندران و در بعداز ظهر و اویل شب در گلستان و شمال خراسان شمالی رگبار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد نسبتاً شدید موقتی را پیش بینی می شود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وسیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در مناطق مذکور وجود دارد.

وظیفه با اشاره به مه آلود بودن جاده های کوهستانی استان های گیلان، اردبیل، مازندران و شمال آذربایجان شرقی طی همین مدت، توصیه کرد: با توجه به شرایط ذکر شده در مناطق فوق، اقدامات ایمنی لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به عمل آید.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در ادامه، به وزش باد نسبتاً شدید در ایلام، خوزستان، شمال اصفهان، قم، مرکزی، قزوین، البرز اشاره کرد و خیزش گرد و خاک در این مناطق را محتمل دانست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست