رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران خبرداد

تشکیل کمیته حل مشکل مالیاتی بخش خصوصی

کد: 13950628130025500

https://goo.gl/xx9McY

، تهران , (اخبار رسمی): اصلاح قوانین و مقررات امور مالیاتی و تامین اجتماعی درحال حاضر از اصلی‌ترین حوزه‌هایی است که این کمیسیون مشغول کار و بررسی روی آن است.

تشکیل کمیته برای حل مشکل مالیاتی بخش خصوصی

به گزارش اخباررسمی به نقل روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، محمدرضا نجفی‌منش رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق تهران با اشاره به مشکلات مالیاتی بخش خصوصی گفت: درباره اصلاح آیین‌نامه‌ها و مقررات تامین اجتماعی و قوانین مالیات تصمیم‌گیری‌هایی در کمیسیون تسهیل کسب‌و‌کار اتاق تهران صورت گرفته است و نتایج آن از طریق هیات رئیسه اتاق در جلسه با هیات نمایندگان به شور گذاشته شده و مصوب شده است.

او با اشاره به اینکه اکنون این مصوبات در حال پیگیری است می‌گوید: به صورت کلی مشکلات ما در حوزه تامین اجتماعی به دو چالش برمی‌گردد؛ تامین اجتماعی خرید و فروش را پیمان تلقی می‌کند و مالیات پیمان را تقاضا می‌کند در صورتی که ما برای کسی که کار را در کارگاه خود انجام بدهد دیگر مالیات نداریم. دیگری هم رسیدگی 10 ساله به پرونده‌هاست که ما اعتقاد داریم باید حداکثر این رسیدگی 6 ماهه تا یک ساله باشد نه اینکه بعد از چند سال بخواهند به پرونده‌ها دائم و دوباره رسیدگی کنند، زیرا در این شرایط اصلا آرامش اقتصادی بنگاه‌ها و واحدها به هم می‌ریزد.

او در ادامه درباره پیگیری اصلاح این امور و مذاکرات با مسئولان سازمان تامین اجتماعی، می‌گوید: این موضوعات و چالش‌ها حتی به اطلاع معاون اول رئیس‌جمهور هم رسیده است و با مسئولان تامین اجتماعی هم جلسات مفصلی داشتیم اما هنوز نتیجه نهایی حاصل نشده است. با این وجود ما همچنان در حال پیگیری هستیم.

وی در ادامه درباره اصلاح مقررات و مشکلاتی که فعالان بخش خصوصی با سازمان امور مالیاتی هم دارند، گفت: مذاکرات مختلفی هم در این زمینه صورت گرفته است و حتی آقای تقوی‌نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی، یک جلسه مهمان هیات نمایندگان اتاق تهران بودند و موضوعات مختلف و چالش‌های این حوزه با ایشان مطرح شد و قرار گذاشتند که کمیته‌ای برای بررسی امور با حضور نمایندگان اتاق تهران و سازمان امور مالیاتی تشکیل شود که ما اکنون درحال پیگیری برای تشکیل این کمیته و حل‌و‌فصل امور از طریق آن هستیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران

سال 1263 مجلس «وکلای تجار» به عنوان اولین نهاد حامی تجار ایران شکل گرفت. این نهاد بعدها به اتاق بازرگانی تغییر نام داد. مورخان تاریخ اقتصاد ایران اعتقاد دارند، پایه تمامی فعالیت‌های صنفی و تخصصی بخش بازرگانی کشور از همین نهاد شکل گرفته است.

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.