اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950631132365817

کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در سواحل خزر

کد: 13950631132365817

https://goo.gl/mR8mna

، تهران , (اخبار رسمی): درپی افزایش 4 تا 7 درجه ای دما در سواحل دریای خزر در دو روز اخیر پیش بینی می شود از پس فردا -جمعه- دمای هوا در این منطقه حدود 5 تا 10 درجه کاهش یابد.

کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در سواحل خزر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی، گفت:با نفوذ زبانه کم فشار و همراهی تدریجی آن با وزش باد گرم در سواحل شمالی کشور افزایش دمای هوا در این نواحی رخ خواهد داد که این افزایش در سواحل دریای خزر حدود 4 تا 7 درجه سلسیوس پیش بینی شده است.

وظیفه ادامه داد: از جمعه با نفوذ زبانه پر فشار نسبی به شمال غرب و سواحل دریای خزر مجدداً شروع بارش به همراه افت دما را این مناطق خواهند داشت که تا اوایل هفته آتی نیز ادامه خواهد داشت. انتظار می رود که این کاهش دمای در سواحل شمالی کشور به حدود 5 تا 10 درجه سلسیوس برسد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست