اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950707142215817

پیش بینی کاهش دما و باران برای آخر هفته

کد: 13950707142215817

https://goo.gl/coRfoc

، تهران , (اخبار رسمی): سامانه بارشی که بعد از ظهر امروز از شمال غرب و شمال وارد کشور می شود، فردا و پس فردا موجب کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در سواحل خزر و کاهش 4 تا 6 درجه ای در دامنه های جنوبی البرز می شود.

پیش بینی کاهش دما و باران برای آخر هفته

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور از شمال غرب و شمال گفت: از بعد از ظهر امروز باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، نیمه شمالی و شرق اردبیل، گیلان و از اواخر وقت در مازندران رخ خواهد داد و پنجشنبه در استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها پیش بینی شده است.

وی افزود: از بعد از ظهر جمعه نیز بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید موقتی و آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در گیلان و نیمه غربی مازندران و احتمال بارش خفیف برف در ارتفاعات و دامنه های شمالی سبلان در استان اردبیل پیش بینی می شود.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: طی مدت یاد شده لغزندگی و مه آلود بودن جاده های کوهستانی شمال غرب و استان های ساحلی دریای خزر، می تواند سبب اختلال رانندگی در این جاده ها شود.

این مسئول با اشاره به کاهش 5 تا 10 درجه ای دما در سواحل خزر و کاهش 4 تا 6 درجه ای در دامنه های جنوبی البرز طی روزهای پنج شنبه و جمعه، خاطرنشان کرد: به سبب وزش باد شدید، سواحل دریای خزر از امشب تا روز شنبه مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

وظیفه در خاتمه یادآور شد: پنج شنبه در البرز، تهران، سمنان، قم و شمال اصفهان گاهی وزش باد شدید (بین 30 تا 40 کیلومتر برساعت) پیش بینی می شود که می تواند سبب تولید گردوخاک محلی شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست