کد: 13950710145115784

کاهش تعرفه صادراتی برخی اقلام تا پایان سال

کد: 13950710145115784

https://goo.gl/W2wveN

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه دولت توان کمک به بخش صادرات را ندارد، گفت: تعرفه صادراتی برخی اقلام تا پایان سال کاهش می یابد.

کاهش تعرفه صادراتی برخی اقلام تا پایان سال

به گزارش اخباررسمی به نقل کنفدراسیون صادرات ، محمود واعظی گفت: دولت و هم بخش خصوصی در اینکه باید صادرات صورت بگیرد اتفاق نظر دارند ولی دولت پولی برای کمک به صادرات ندارد و با توجه به کاهش شدید قیمت نفت دولت در حال مدیریت کشور است.

وی افزود: اکنون تمام هدفمان این است که بخش هایی که بسیار ضروری است حمایت شوند و نباید فکر نکنید دولت اعتبارات دارد و به صادرات نمی دهد.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در روسیه دنبال این هستیم که تعرفه را به صفر برسانیم و این مذاکرات در سطح دو رئیس جمهوری  اتفاق افتاده است.

او با بیان اینکه در این سه سال هیچ مصوبه ای در دولت نبوده که مصوبه قبل خود را نفی کرده باشد، افزود: اینکه می گویند اقتصاد سرگردان است درست نیست و بسیاری از کشورهای غربی خواستار استفاده از تجارب ما در زمان تحریم هستند.

واعظی با بیان اینکه سیاست روحانی از روز اول  چابک کردن دولت، نظارت و هدایت دولت بود، اظهار کرد:  اکنون تراز بازرگانی کشور ما مثبت شد  و برای صادرات ارزش قائل هستیم.

وی افزود: تا  اواخر  امسال قرار است در برخی از اقلام تعرفه ها را کاهش داده و تا پایان سال به صفر برسانیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه چندان به مشوق های صادراتی امیدوار نیستم ولی آن دنبال خواهم کرد، عنوان کرد: صندوق توسعه می تواند به اقتصاد مازندران کمک کند.

وی با بیان اینکه قیمت شیر باید مبنا داشته باشد، افزود: برخی از شرکت های بزرگ صادراتی زنجیره تولید دارند و این قیمت شیر برای مصرف مردم است و کسی که بخواهد وارد بازار صادراتی شود باید روش های دیگری را اتخاذ کند.

واعظی با اشاره به اینکه تمام کشورهایی که مشوق صادراتی دارند فقط برای راهگشایی و معرفی برند خاص تسهیلات می دهند، عنوان کرد: قیمت شیر در ایران دو برابر قیمت جهانی است؛ شرکت های لبنی بزرگ تا زمانی که بخش خصوصی ایران در دنیا شناخته نشده باشد اقتصادش شکوفا نمی شود از سویی مهم ترین بخش در اقتصاد ایران این است که بخش خصوصی معنای واقعی رقابت را بداند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کنفدراسیون صادرات ایران

وظایف و اختیارات کنفدراسیون صادرات: زمینه سازی، تقویت و موثر نمودن نقش و فعالیت تشکل های صادراتی و نیز تشکل های خدماتی ، علمی و ... مرتبط با صادرات کالا و خدمات ، تلاش برای حل و فصل مسائل و مشکلات مشترک و کمک به تحقق اهداف مشترک تشکل های مورد بحث و در نتیجه توسعه صادرات کشور را می توان از جمله مهمترین اهداف این کنفدراسیون نام برد.