اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950713149065995

نوسانات هورمونی عامل پیرکننده پوست

کد: 13950713149065995

https://goo.gl/iYGGpK

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از عواملی که نقش زیادی در پیری پوست دارد، نوسانات هورمونی و عوارض ناشی از آن است. بسیاری از زنان برای مقابله با یائسگی یا سندرم پیش از قاعدگی (PMS) از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده و مواد قندی استفاده می‌کنند، بدون این‌که از خطرات چنین کاری آگاهی داشته باشند.

نوسانات هورمونی عامل پیرکننده پوست

به گزارش اخبار رسمی از سلامتیسم، یکی از عواملی که نقش زیادی در پیری پوست دارد، نوسانات هورمونی و عوارض ناشی از آن است. بسیاری از زنان برای مقابله با یائسگی یا سندرم پیش از قاعدگی (PMS) از کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده و مواد قندی استفاده می‌کنند، بدون این‌که از خطرات چنین کاری آگاهی داشته باشند.

هدف زنان این است که از این طریق، خلق‌وخوی خودشان را تقویت کنند و انرژی خودشان را افزایش دهند، اما با این کار در وضعیت هورمون انسولین اختلال ایجاد می‌کنند.

متاسفانه، این کار با عوارض مختلفی همراه می‌شود که کمترین‌شان، افزایش التهاب در بدن و تولید آنزیم‌هایی است که کلاژن و الاستین را تجزیه می‌کنند. چنین وضعیتی درنهایت به شکل‌گیری خطوط ریز و چین‌وچروک‌های زیاد روی صورت منجر می‌شود. متخصصان معتقدند که این الگوی غذایی می‌تواند سطح استروژن و تستوسترون را واقعا دچار اختلال و نوسان کند. اگر می‌خواهید که مشکل را با راه‌حل‌های طبیعی از بین ببرید، باید سریع‌تر اقدام کنید.

اولین گام شما در راستای بازگرداندن تعادل هورمونی به وضعیت عادی، باید حذف کامل همه مواد قندی و نشاسته‌ای اضافی از رژیم غذایی باشد. این کار به شما اجازه می‌دهد که بیشتر از غذاهای کامل و تازه استفاده کنید که بدن و پوست شما را تغذیه می‌کنند. راه‌حل بعدی برای مقابله با هوس مواد قندی و نشاسته‌ای، این است که حواس خودتان را از مواد غذایی پرت کنید و به کارهای جذاب دیگر بپردازید. برای مثال، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه می‌تواند ذهن شما را از هوس غذایی دور نگه دارد. 
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سلامتیسم

«سلامتیسم» یک سایت مرجع در حوزه سلامت است که هدفش آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به روز و کارآمد، ترویج سبک زندگی سالم و افزایش توان خودمراقبتی مخاطبان از طریق ارائه مشاوره‌های پزشکی است. «سلامتیسم» بر این باور است که آگاهی، پیش‌شرط سلامت است؛ برای اصلاح سبک زندگی و روی آوردن به زندگی سالم، نخست باید مؤلفه‌های سلامت را شناخت و دانست که زندگی سالم چه اجزایی دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی