در سطح مناطق شهر تهران

طرح خادم هیئت پاک اجرا می شود

کد: 13950718155185991

https://goo.gl/JGC1zW

، تهران , (اخبار رسمی): طرح خادم هیئت با هدف دعوت به مشارکت عزاداران حسینی در پاکیزگی و جلوگیری از انباشت پسماندها در هیئات، تکایا، مساجد و معابر برگزار می شود.

طرح خادم هیئت پاک اجرا می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، با توجه به فرا رسیدن ایام معنوی محرم و صفر، مراسم سوگواری تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی و ضرورت محوریت شهروندان در نهادینه ساختن الگوهای فرهنگی حفاظت از محیط زیست در سطح جامعه، طرح داوطلبانه خادم هیئت (خدمتگزاران افتخاری دوستدار محیط زیست) اجرا می شود.

قابل ذکر است این طرح توسط ستاد محیط زیست و توسعه پایدار، با همکاری سازمان مدیریت پسماند، اداره کل سلامت، مناطق 22گانه و با مشارکت کانون های محیط زیست محلات شهر تهران، سازمان های مردم نهاد، شهروندان محلات، هیئات مذهبی، مساجد، تکایا برگزار می شود.

خادمین داوطلب محلات "هیئت پاک" را در قالب جمع آوری و تفکیک پسماندهای خشک و تر در حاشیه مراسم عزاداری حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان در سطح محله به شهروندان معرفی می نمایند.

لازم به ذکر است در راستای برگزاری هرچه بهتر طرح مذکور دستورالعملی شامل شناسایی هیئات مذهبی در هر مرحله و انتخاب افراد دواطلب مشارکت کننده در طرح خادم هیئت پاک، جمع آوری پسماندهای خشک و تر به صورت تفکیک شده توسط خادمین، تشکیل بانک اطلاعاتی خادمین در هر مرحله، همراهی و همکاری خادمین هیئت هنگام تردد هیئات در طول مسیر و غیره جهت اجرا داوطلبانه در مناطق 22 گانه به مناطق ابلاغ شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران

حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، بالاترین مرجع در شهرداری تهران است که مسئولیت سیاست گذاری، هماهنگی، برنامه­‌ریزی و کنترل عملکرد در حوزه خدمات شهری و محیط زیست شهر تهران را برعهده دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه