اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950725159525817

سازمان هواشناسی خبر داد

هوا سرد می شود

کد: 13950725159525817

https://goo.gl/fIfU7X

، تهران , (اخبار رسمی): هفته جاری در برخی مناطق شمال غرب و استان های ساحلی خزر افزایش ابر، بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

هوا سرد می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان، با اعلام این خبر و با اشاره به  استقرار سامانه بارشی بر روی کشورگفت: بتدریج از اواخر امروز یکشنبه این شرایط به گلستان و خراسان شمالی گسترش می یابد و شدت بارندگی در استان های مازندران و گیلان خواهد بود.

وظیفه با بیان این که  امروز بارش پراکنده در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی ادامه می یابد، تصریح نمود: روز دوشنبه سامانه دیگری با تقویت جریانات سرد شمالی بر روی دریای خزر، وارد شمال و شمال غرب کشور می شود و موج جدید بارش را در سواحل دریای خزر، دامنه های شمالی البرز، برخی مناطق استان اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و غربی ایجاد خواهدکردو شدت بارش آن در استان های گیلان و مازندران پیش بینی می شود.

به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، به سبب کاهش محسوس دما از فردا،دوشنبه، بارش برف طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه در ارتفاعات استان های اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و دامنه های شمالی البرز دور از انتظار نخواهد بود. وظیفه خاطر نشان کرد:  دریای خزر فردا مواج پیش بینی می شود و  جاده های کوهستانی البرز بویژه جاده های مرتفع و گردنه های کوهستانی مه آلود و با کاه شدید افقی پیش بینی می شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست