اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950727162276386

شناسنامه فنی ساختمان و دستورالعمل صدور آن ابلاغ شد

کد: 13950727162276386

https://goo.gl/3Wr4jK

، (اخبار رسمی): شناسنامه فنی ساختمان و دستورالعمل صدور آن " به منظور اجرا از سوی شهرداری ها و سایر واحدهای تابعه دراستان ها از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به معاونتهای امور عمرانی استانداری ها ابلاغ شد.

شناسنامه فنی ساختمان و دستورالعمل صدور آن ابلاغ شد

به گزارش اخبار ر سمی به نقل از روابط عمومی شهرداری ارومیه،  در راستای ساماندهی و نظام بخشی به موضوع نحوه پیش فروش ساختمان و تقسیم کار بین دستگاهها و نهادهای مسئول در این زمینه، در سال 1389 قانون پیش فروش ساختمان مشتمل بر بیست و پنج ماده و چهار تبصره به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.  

در اجرای ماده (22)  قانون مذکور که اشعار می دارد: «شهرداری‌ها مکلفند هنگام صدور پروانه ساختمان برای هر واحد نیز شناسنامه فنی مستقل با ذکر مشخصات کامل و ملحقات و سایر حقوق با شماره مسلسل صادر و به متقاضی تسلیم نمایند» و به استناد بند (د) ماده (1) آئین‌نامه اجرایی آن قانون مصوب سال 1393، پس از برگزاری جلسات هم‌اندیشی و هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت راه وشهرسازی؛ "شناسنامه فنی ساختمان و دستورالعمل صدور آن" برای ابلاغ به شهرداری ها و سایر واحدهای تابعه در استان ها  از سوی معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به معاونتهای امور عمرانی استانداری ها ابلاغ شد.  

شهرداری‌ها و سایر مراجع قانونی صدور پروانه ساختمان، مکلفند در هنگام صدور پروانه و برای هر واحد، شناسنامه فنی مستقل مطابق با این الگو، تکمیل و پس از تأیید مهندس ناظر به متقاضی تسلیم نمایند. این شناسنامه از چهار بخش "اطلاعات عمومی ساختمان"، "مشخصات کلی معماری"، " مشخصات کلی سازه" و "مشخصات کلی تاسیسات" تشکیل شده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری ارومیه

شهرستان ارومیه مرکز استان چکمه‌ای شکل آذربایجان غربی در شمال غرب کشور ایران واقع شده است. این استان با سه استان آذربایجان شرقی ، کردستان و زنجان و سه کشور ترکیه ، عراق و آذربایجان هم مرز است. این شهرستان در جلگه‌ای به‌طول 70 کیلومتر و عرض 30 کیلومتر در کنار دریاچه ارومیه گسترده است. شهرستان ارومیه از شرق با دریاچه ارومیه، از غرب با کشور ترکیه، از جنوب با شهرستان‌های مهاباد، نقده و اشنویه و از شمال با شهرستان سلماس همسایه است. آب و هوای آن تقریبا مدیترانه‌ای و چهارفصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان در آن به وضوح دیده می‌شود. اختلاف درجه دمای آن از گرمترین روزهای تابستان تا سردترین شب‌های زمستان تا 64 درجه تفاوت دما را نشان می‌دهد و گرمترین ایام آن از 15 تیرماه تا 15 مرداد است. ارتفاع این شهر از سطح دریاهای آزاد 1332 متر است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه