اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950728163496425

تاکید شهردار اردبیل بر ضرورت راه اندازی خط BRT

کد: 13950728163496425

https://goo.gl/K8LSwo

، اردبیل , (اخبار رسمی): شهردار اردبیل به ضرورت راه‌اندازی اتوبوس‌های تندرو (خط BRT ) در اردبیل نیز تأکید کرد و گفت: لازم است با همکاری پلیس راهور استان این طرح تا پایان سال جاری عملیاتی شود.

تاکید شهردار اردبیل بر ضرورت راه اندازی خط BRT

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌ اللهیان در نشست هماهنگی با پلیس راهور اردبیل تصریح کرد: شهر اردبیل نیازمند به روز رسانی شبکه حمل‌ونقل خود است و لازم است برای تحقق این مهم از تجربه کلان‌شهرها استفاده کنیم.

وی افزود: در راستای اصلاح سیستم‌های حمل‌ونقل اقداماتی در خصوص اصلاح تقاطع‌ها و نصب چراغ‌ها صورت گرفته و در تمامی این موارد اعمال نگاه علمی و کارشناسی مدنظر است.

شهردار اردبیل با تأکید به بروز و ظهور مشکل ترافیک در اردبیل در ادامه افزایش جمعیت و وسعت شهر، اضافه کرد: لازم است با توجه به روند تدریجی تبدیل‌شدن اردبیل به کلان‌شهر اقداماتی برای بهبود سیستم حمل‌ونقل صورت گیرد.

لطف‌ اللهیان بخشی از اقدامات برنامه ریزی شده را تعریض معابر و احداث معابر جدید عنوان و تأکید کرد: تمامی این اقدامات بر اساس طرح جامع ترافیک شهر اردبیل انجام می‌شود.

وی دیگر اقدام بهبود شبکه حمل‌ونقل را ساماندهی اتوبوس و تاکسی دانست و تصریح کرد: در این راستا ساماندهی خطوط تردد اتوبوس و تاکسی و همچنین احداث پایانه‌های مسافربری مورد تأکید است.

شهردار اردبیل به ضرورت راه‌اندازی خط BRT یا همان اتوبوس‌های تندرو در اردبیل نیز تأکید کرد و گفت: لازم است با همکاری پلیس راهور استان این طرح تا پایان سال جاری عملیاتی شود.

لطف‌اللهیان به ضرورت ارتقا ایمنی و بهبود ترافیک معابر شهر اردبیل نیز اشاره کرد و خواستار راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک هوشمند در این شهر شد.

وی با بیان اینکه بر خلاف سایر مراکز استان‌ها اردبیل برخوردار از این مرکز نیست، ادامه داد: انتظار می‌رود تا پایان سال جاری با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های لازم، فاز اول مرکز کنترل ترافیک اردبیل راه اندازی شود.

شهردار اردبیل همچنین خواستار همکاری پلیس راهور در اصلاح ترافیک شهر شد و گفت: از جمله  لازم است اقدامات پیشگیرانه بر اساس طرح جامع ترافیک صورت پذیرد.

به گفته لطف‌اللهیان بخشی از ترافیک مرکز شهر اردبیل به دلیل تراکم مطب پزشکان در میدان سرچشمه است که انتظار می‌رود برای کاهش مجوز اقدام جدی صورت گیرد.

وی لازمه رقابت موفق اردبیل با سایر کلان‌شهرها را ارتقا ایمنی و بهبود سطح زندگی شهروندی بر اساس استانداردهای روز دانست و افزود: در این راستا مشارکت سایر دستگاه‌ها نیز می‌تواند سازنده باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری اردبیل

اردبیل یکی از مناطق تاریخی ایران به شمار می‌رود که حدود 5000 سال قدمت دارد. به‌طوریکه درلوحه‌های گلی سومریان به صورت آرتا ثبت گردیده‌‌است که خود قدمت شهر را تا5000 سال می‌رساند. این شهر در زمان حکومت بنی‌امیه مرکز حکومت آذربایجان و در زمان بنی‌عباس مرکز قیام بابک خرمدین بوده‌است. در سال 618 هجری مورد حمله مغولان قرار گرفت، اما در زمان تیموریان و صفویان، نهضت تشیع و جنبش‌های سیاسی ایران از این شهر برخاست. اردبیل در زمان صفویان آباد شد و به اوج اعتبار، عزت، و عظمت خود رسید، اما پس از انقراض این سلسله در پیشامدها و تحولات تاریخی دوره نادرشاه و اوایل قاجار و به‌ خصوص با ورود قشون روسیه به ایران و حوادث دوران مشروطیت، از رونق و اهمیت افتاد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه