اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950803167085817

برف و باران در راه است

کد: 13950803167085817

https://goo.gl/9qQPuu

، تهران , (اخبار رسمی): سه شنبه و چهارشنبه در مناطقی از استان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی برف می بارد.

برف و باران در راه است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از  روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان گفت: امروز فدوشنبه به تدریج با تقویت جریانات شمالی و عبور موج تراز میانی، تشدید بارش را در گیلان، غرب مازندران، اردبیل و بارش پراکنده را در شمال آذربایجان شرقی و دامنه های البرز غربی خواهیم داشت.

به گفته مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، فردا و پس فردا-سه شنبه و چهارشنبه- با گسترش دامنه فعالیت این سامانه، در سواحل دریای خزر، مناطقی از شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی، رگبار باران، گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد و دراین روز هادر مناطقی از استان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی بارش برف و همچنین کاهش محسوس دما در استان های شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی می شود.

وظیفه همچنین با اشاره به مواج بودن دریای خزر در روزهای دوشنبه و سه شنبه  خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سرعت باد در سه شنبه بر روی کشور عراق پدیده گرد وخاک برای استان خوزستان دور از انتظار  نیست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سازمان هواشناسی

وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد. تحقیق و شناخت کامل اتمسفر و کلیه پدیده های جوی وجمع آوری ، تنظیم و تجزیه و تحلیل اطلاعات و آمارهای هواشناسی و ارائه و کشف نتایج حاصله بمنظور کمک به برنامه ریزی ، پیشرفت و افزایش بازدهی موثر در فعالیتهای کشاورزی، دامپروری، آب، آبیاری، مخازن آبهای زیر زمینی، آبهای سطحی، شهرسازی، سدسازی، تامین انرژی، تاسیسات شهری، آبرسانی، سلامتی و بهبود ارتباطات هوایی، در یایی، زمینی و مطالعات محیط زیست و سایر فعالیتهای دریایی، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و غیره از مهمترین کاربرد های هواشناسی است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

گردشگری و میراث فرهنگی | محیط زیست