اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950805169456386

آمادگی ارومیه برای مقابله با بحران

کد: 13950805169456386

https://goo.gl/VeLT0F

، (اخبار رسمی): عضو شورای شهر ارومیه اعلام کرد: فاز دوم مطالعات طرح جامع مدیریت بحران ارومیه آغاز شده است.

آمادگی ارومیه برای مقابله با بحران

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری ارومیه؛ لطیفه مبین، عضو شورای شهر ارومیه با بیان این که فاز اول مطالعات طرح جامع مدیریت بحران در ارومیه به پایان رسیده است، اظهار کرد: این طرح در سال 94 برای بررسی و مطالعات لازم برای هماهنگی میان ادارات، کسب تجربیات از ارگان‌های مربوطه و دریافت این اطلاعات از سوی شورای شهر به استانداری آذربایجان غربی ارسال شده است.

وی با اعلام این که مطالعات طرح با هدف برنامه ریزی، تصمیم گیری، فعالیت‌های سازمان یافته، تحقق منابع انسانی، مواد و تجهیزات در زمان وقوع بحران صورت می‌گیرد، اظهار کرد: فاز دوم این پروژه در سال جاری آغاز شده است.

به گفته وی، بحران‌ها تعیین کننده میزان خسارت وارده نیستند بلکه پاسخ و واکنش مسئولان به بحران این میزان را تعیین می‌کند.

عضو شورای شهر ارومیه آمادگی، پیشگیری، مقابله، بهبود و بازسازی را از جمله مهم ترین رکن‌های مدیریت بحران در شرایط ضروری دانست و افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای انجام فعالیت، تشکیل کارگروه‌های لازم و جمع آوری اطلاعات مربوطه و برگزاری جلسات متعدد باکارگروه‌های تخصصی پروژه از جمله مهم ترین این اقدامات محسوب می‌شوند.

مبین ادامه داد: یکی از شاخص‌های مهم توسعه، میزان آمادگی جامعه در برابر انواع بلاهای طببعی است که در این باره باید انواع آسیب شناسی، بحران‌های منطقه و آمادگی‌های لازم در شرایط اضطراری انجام گیرد.

وی افزود: درصد هستیم با اتمام طرح جامع مدیریت بحران هر چه زودتر عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری ارومیه

شهرستان ارومیه مرکز استان چکمه‌ای شکل آذربایجان غربی در شمال غرب کشور ایران واقع شده است. این استان با سه استان آذربایجان شرقی ، کردستان و زنجان و سه کشور ترکیه ، عراق و آذربایجان هم مرز است. این شهرستان در جلگه‌ای به‌طول 70 کیلومتر و عرض 30 کیلومتر در کنار دریاچه ارومیه گسترده است. شهرستان ارومیه از شرق با دریاچه ارومیه، از غرب با کشور ترکیه، از جنوب با شهرستان‌های مهاباد، نقده و اشنویه و از شمال با شهرستان سلماس همسایه است. آب و هوای آن تقریبا مدیترانه‌ای و چهارفصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان در آن به وضوح دیده می‌شود. اختلاف درجه دمای آن از گرمترین روزهای تابستان تا سردترین شب‌های زمستان تا 64 درجه تفاوت دما را نشان می‌دهد و گرمترین ایام آن از 15 تیرماه تا 15 مرداد است. ارتفاع این شهر از سطح دریاهای آزاد 1332 متر است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه