اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950805169926425

شهردار اردبیل مطرح کرد

پروژه نیار با جدیت دنبال می شود

کد: 13950805169926425

https://goo.gl/xXVLvf

، اردبیل , (اخبار رسمی): شهردار اردبیل گفت: با تملک و تخریب 30 ملک در میدان نیار بخش عمده ای از مسیر این پروژه پیش رفته است.

پروژه نیار با جدیت دنبال می شود

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف اللهیان در جلسه بررسی پروژه ی نیار در مورد آخرین وضعیت میدان نیار و تخریب و تملک زمین در این محدوده گفت:‌ در فصل کاری امسال بخش عمده ای از کارهای عمرانی این پروژه را پیش بردیم و با تملک زمین از انواع مختلف اقدام به تخریب آن کردیم.

شهردار اردبیل با یادآوری اینکه برای این طرح منابع اعتباری کافی با هدف تملک، تخریب و تعریض پیش‌بینی شده بود، افزود: در مقطعی این طرح برای تصویب در شورای ترافیک به این شورا ارجاع داده شده است، و پیگیر هستیم تا هر چه سریعتر شورای ترافیک این طرح را که احداث میدان نیار است به تصویب نهایی برساند.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته 30 ملک در این منطقه با توافق صاحبان آن ها تملک و تخریب شده است، تصریح کرد: چند مورد تملک در این منطقه باقی مانده که با تأمین اعتبار مورد نیاز تملک انجام گرفته و با تصویب شورای ترافیک کار اجرایی در این پروژه با جدیت دنبال می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شهرداری اردبیل

اردبیل یکی از مناطق تاریخی ایران به شمار می‌رود که حدود 5000 سال قدمت دارد. به‌طوریکه درلوحه‌های گلی سومریان به صورت آرتا ثبت گردیده‌‌است که خود قدمت شهر را تا5000 سال می‌رساند. این شهر در زمان حکومت بنی‌امیه مرکز حکومت آذربایجان و در زمان بنی‌عباس مرکز قیام بابک خرمدین بوده‌است. در سال 618 هجری مورد حمله مغولان قرار گرفت، اما در زمان تیموریان و صفویان، نهضت تشیع و جنبش‌های سیاسی ایران از این شهر برخاست. اردبیل در زمان صفویان آباد شد و به اوج اعتبار، عزت، و عظمت خود رسید، اما پس از انقراض این سلسله در پیشامدها و تحولات تاریخی دوره نادرشاه و اوایل قاجار و به‌ خصوص با ورود قشون روسیه به ایران و حوادث دوران مشروطیت، از رونق و اهمیت افتاد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

شهر و جامعه