اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950815176605715

سفرنامه تور طبیعت گردی مارکوپولو

سه روز غرق در زیبایی کویر مصر

کد: 13950815176605715

https://goo.gl/5fKr9G

، تهران , (اخبار رسمی): کویر خطای طبیعت نیست بلکه پیکره پر رمز و راز و با شکوه آن است.

سه روز غرق در زیبایی کویر مصر

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی هلدینگ گردشگری مارکوپولو، گردشگران برای سفری سه روزه به کویر مرکزی ایران در روستای مصر گروه مارکوپولو-کلوت 5 صبح روبروی هتل لاله تهران برای سوار شدن بر اتوبوس آماده می شوند.صبحانه را در کاروانسرای بین راه میل می کنیم و بی تاب به سمت شهر دامغان میرویم،فرصتی در اختیار است تا از مسجد تاریکخانه دیداری داشته باشیم و سپس به منطقه کویری وارد شویم.تپه گورخری ها،کویر بزرگ،رود نمک،کویر جندق،قلعه انوشیروان،قبرستان جندق،خانه یغمایی جندقی،چاه ملک کل برنامه روز اول اول را پر می کند.پس از اقامت در هتل بالی یا میهمانسرای آتشونی که بنای سنتی 250 ساله دارد و اولین میهمانسرای کویری است.
روز دوم تورمارکوپولو-کلوت با دیدار از کویر مصر آغاز می شود.روستای مصر روستای کوچک در دل کویر مرکزی ایران،حد فاصل استان اصفهان،سمنان و خراسان است.در 40 کیلومتری شرق جندق و 50 کیلومتری شمال خور از توابع استان اصفهان قرار گرفته ایم.گله های شتر و شتر سواری در لابه لای تپه های ماسه ای مصر یکی از جلوه های کویر برای مردم شهری ست.بی راه نیست اگر ادعا کنیم شالوده ی زندگی در کویر را شترها ریخته اند

.علت وجود آبادی ها،پس از آب،پیش از آنکه راه باشد شتر است،شتر قدش رعناست،شیرش دواست،پشمش عباست و استخوانش عصاست، کشک تازه و نسائیده،رب انار،شیره خرما و شیر شتر از جمله سوغات روستای زیبای مصر است که گردشگران به کرات می خرند و با خود به شهر می برند،به فاصله ای اندکی آبادی عروسان با نخلستان های سرسبزش همچون عروسی بر دامان کویر هر رهگذزی را به سوی خود می کشاند.نخلستان های زیبای روستای فرحزاد در شمال مصر نیز که به محاصره ی شن های روان در آمده اند و با پوششی متراکم از نی هایی به طول 4 ئتر در جوار چشمه ای که حدود 6 کیلومتر با خاور مصر فاصله دارد بر جذابیت های دیداری این سکونتگاه به مراتب می افزایند.سکونتگاهی که وجود اشکال شنی مواج و لغزان در اطرافش گاه مناظری بکرتر از سرزمین اهرام ثلاثه می آفرینند.خیابان اصلی مصر با معماری خاصش،در حقیقت با پیمودن فاصله ی بسیار اندکی از میان مزارع سرسبز امیرآباد و ورود به مصر،نخستین چیزی که شاید اندکی حیرت انگیز جلوه کند،سامانه ی معابر و کوچه های این آباد بوم استثنایی کویری است.
در مسیر مصر بسیاری از سکونتگاه های دیرینه و حاشیه ی کویر کشور مثل بیاضه خبری از کوچه پس کوچه های قدیمی،تنگ و پرپیچ و خم نیست و به عوض آن با خیابان وسیعی روبه رو می شوید که خانه های خشت و گلی روشن رنگ با بادگیرهای آشنا و یکنواخت دارد و آب گوارایی از وسط آن می گذرد.در این روز روستای فرحزاد،ریگستان مصر،کویر بیاضه،قلعه ساسانی و طبس را می بینیم و شب هنگام در دشت گز شب گردی خواهیم داشت.
زیبایی های کویر همواره گردشگران را به گرفتن عکس تشویق می کند.در این نوع عکاسی باید در نظر داشت که زمان عکاسی از کویر بسیار محدود است و عکاس از لحظه طلوع خورشید تا حداکثر 1 ساعت بعد از طلوع و هنگام غروب خورشید و کمتر از 1 ساعت قبل از غروب می تواند تصاور زیبایی را در قاب دوربین ثبت کند.در غیر این صورت کویر سطحی یک دست ماسه است و زیبایی های خیره کننده آن در عکس قابل مشاهده نخواهد بود.
در نورسنجی هم باید دقت کرد تا لنز به سمت نور خورشید نباشد در این وضعیت نورسنج شما حتما خطا می کند.روز سوم کویر مصر را به سمت نائین ترک می کنیم.در اینجا مسجد تک مناره،موزه مردم شناسی و نارین قلعه را بازدید خواهیم کرد.پس از صرف ناهار با کوله باری از خاطرات و یافته های جدید همراه سایر همسفران مارکوپولو-کلوت عزم تهران می کنیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گردشگری مارکوپولو

شرکت سفرهای مارکوپولو به عنوان اولین عمده فروش تور در ایران با اتکاء به تجارب فراوان و اشراف همه جانبه ای که به برنامه ریزی تور و معرفی جاذبه های توریستی ایران و بیش از چهل کشور در سراسر جهان را دارد، اقدام به تدارک تورهای متعدد و متنوع با توجه به نیاز جامعه می کند. هدف مارکوپولو مطالعه، برنامه ریزی، اجرا و هدایت جذاب ترین تورهای فرهنگی، علمی، تفریحی، ورزشی و نمایشگاهی در داخل و خارج از کشور است. شرکت مارکوپولو در هر سال با اجرای دهها تور ورودی و بیش از یکصد تور خروجی در گستره پنج قاره طیف وسیعی از تورهای متنوع به اقصی نقاط جهان را تدارک می بیند. شرکت مارکوپولو رضایتمندی مشتری و توجه به استانداردهای بالای حرفه ای را از اصول اولیه فعالیتهای خود می داند توجه به جزئیات هر سفر، کنترل کیفیت خدمات در حمل و نقل های هوایی، زمینی و دریایی و مراکز اقامتی و توجه به فاکتورهای گوناگون تأثیر گذار در انواع سفرنامه ها باتوجه به شرایط خاص هر تور و مطالعه گزارشات سفرهای قبلی از مهمترین قسمت برنامه ریزی می باشد. برنامه سفر با دقت و بر اساس تجربه و عواملی نظیر ساعت باز شدن مکانهای مورد بازدید، فواصل اماکن با یکدیگر و ساعات تردد بین آن و امکان پذیرایی برنامه ریزی شده اند. بنابراین تورها بیش از آنچه در بروشور و سایت اینترنتی گفته شده ارائه می شوند. گاهی تغییر ساعت پرواز و یا عوامل پیش بینی نشده دیگری موجب تغییراتی در برنامه از پیش تنظیم شده می گردند که در چنین مواقعی مدیران تور مارکوپولو بهترین جایگزین موجود را انتخاب و ارائه می کند

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی