اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950825184106563

برخورد سرد عراقی‌ها با بازار یخچال و فریزر ایرانی

کد: 13950825184106563

https://goo.gl/JwWomH

، تهران , (اخبار رسمی): در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حجم صادرات یخچال فریزر ایرانی از لحاظ وزنی، 28 درصد کاهش یافته است که عمدتا به دلیل استقبال سرد برخی مشتریان مهمی مانند عراق بوده است.

برخورد سرد عراقی‌ها با بازار یخچال و فریزر ایرانی

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، بر اساس اطلاعات گمرک ایران در هفت ماه سال جاری انواع یخچال و فریزر ایرانی به کشورهای مختلف صادر شده است. حجم صادرات یخچال و فریزر ایرانی 1000 تن به ارزش 17 میلیارد و 860 میلیون تومان بوده است.

برخی از مشتریان عمده یخچال و فریزر ایرانی به ترتیب عراق به حجم 291 تن به ارزش چهار میلیارد و 29 میلیون تومان، افغانستان به حجم 728 تن به ارزش 13 میلیارد و 197 میلیون تومان و آذربایجان به حجم 13 تن به ارزش 107 میلیون تومان نام برده شدند.

مشتریان یخچال و فریزر ایرانی در هفت ماهه سال جاری عبارتند از گرجستان، سودان، جمهوری کره، توگو، ترکیه، ترکمنستان، پاکستان، بحرین، افغانستان، عراق، ایتالیا، ازبکستان و ترکمنستان بودند.

در هفت ماهه سال گذشته حجم صادرات یخچال و فریزر صادراتی به کشورهایی مانند افغانستان، استرالیا، ازبکستان، ارمنستان، عراق، پاکستان، آذربایجان، بحرین، ترکمنستان، جمهوری کره، امارات متحده عربی معادل 1400 تن به ارزش 19 میلیارد و 858 میلیون تومان بوده است.

برخی از مشتریان یخچال و فریزر ایرانی در هفت ماه سال گذشته شامل  عراق به حجم 625 تن به ارزش 8 میلیارد و 745 میلیون تومان و افغانستان به حجم 722 تن به ارزش 10 میلیارد و 463 میلیون تومان می شود.

بنابر آنچه گفته شد ایران طی یکسال گذشته بخشی از بازار جهانی خود برای فروش یخچال و فریزر را از دست داده است که این میزان معادل 28 درصد از نظر وزن محصولات صادراتی است.

گفتنی است از سال گذشته تاکنون کشورهای، امارات متحده عربی، استرالیا و ارمنستان از بازار ایران کوچ کرده و کشورهایی مانند ایتالیا، توگو، سودان، ترکیه و توگو به بازار یخچال فریزر ایرانی ورود کرده‌اند و بر اساس اطلاعات منتشر شده دلایل از دست رفتن بازار یخچال فریزر کشور عمدتا به دلیل کاهش صادرات به کشورهای عمده مقصد صادرات یخچال فریزر ایرانی مانند عراق بوده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق

اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق که در این اساسنامه اتاق مشترک نامیده میشود مؤسسه ای عمومی، غیردولتی ، غیرتجاری، و غیر انتفاعی و وابسته به اتاق ایران است که با استناد به بندهای “د” و ” ن ” ماده 5 قانون اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1369 و آیین نامه تشکیل اتاق های مشترک بازرگانی ، صنایع و معادن مصوب 1378/8/23 شورای عالی نظارت بموجب جواز تأسیس شماره 10/13021 مورخ1382/9/26 هیأت رئیسه اتاق ایران طبق این اساسنامه صرفاً برای توسعه روابط اقتصادی در تمام بخشهای صنعتی ، بازرگانی ، معدنی ، کشاورزی ، خدمات و تشویق مبادلات و سرمایه گذاری های دوجانبه بین ایران و عراق تأسیس یافته است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]